جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

 معاون سازمان بنادر خبرداد:
 رايزني براي خارج سازي کشتي سانچي از اعمال دريا  

 معاون سازمان بنادر و دريانوردي با بيان اينکه کشور چين و شرکت ملي نفتکش درباره خارج‌سازي کشتي سانچي از اعمال دريا تصميم مي‌گيرند، گفت: نوع بيمه تمام خسارات واردآمده به خدمه و تجهيزات سانچي را پوشش مي‌دهد.به گزارش ايلنا، هادي حق‌شناس در جمع خبرنگاران درباره پيگيري بيمه کشتي سانچي اظهار داشت: هر آنچه که درباره تجهيزات و خدمه کشتي سانچي مربوط مي‌شود شرکت ملي نفتکش درباره آن تصميم مي‌گيرد.

وي افزود: براساس آيين‌نامه بررسي علل سوانح سازمان بنادر و دريانوردي تکليف خود را در تهيه گزارش‌ها انجام داده است و گزارش نهايي را به IMO و شرکت ملي نفتکش ارائه کرده‌ايم.

معاون امور دريايي سازمان بنادر افزود: وکلاي شرکت ملي نفتکش بايد موضوعات مربوط به بيمه و ساير بحث‌هاي مطرح شده را پيگيري کنند. گزارش تهيه شده از سوي سازمان بنادر 100 صفحه دارد و به تمام موضوعات دلايل وقوع سانحه اشاره کرده‌ايم اما در اين گزارش به دنبال شناسايي مقصر نبوديم.

وي ادامه داد: طبق آيين‌نامه بررسي علل سوانح سازمان بنادر مکلف به تهيه گزارش از علل سانحه است و طبق قوانين مقصر را ما شناسايي نمي‌کنيم.حق‌شناس با اشاره به نوع بيمه کشتي سانچي گفت:‌ نوع بيمه مشخص است و آنچه که بنده اطلاع دارم اين است که تمام موضوعات را بيمه پوشش مي‌دهد و بيمه به گونه‌اي تنظيم نشده است که مقصر آن را بپردازد، اما در نهايت جزئيات را شرکت ملي نفتکش بايد اعلام کند.وي با اشاره به اختلاف بين کارشناسان درباره دلايل وقوع سانحه برخورد دو کشتي اظهار داشت: ايران معتقد است که يکي از دلايل وقوع سانحه اين است که 15 دقيقه قبل از اين اتفاق کشتي کريستال زاويه حرکت خود را تغيير داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته