جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

 کي‌روش:
 قرار نيست در جام‌جهاني برقصيم! 

 سرمربي تيم ملي فوتبال ايران مي‌گويد فوتبال اسپانيا و پرتغال 60 سال از ايران جلوتر است.

سايت «فوتبال زون» هلند در فاصله 27 روز مانده به آغاز مسابقات جام جهاني 2018 روسيه، گزارشي در مورد تيم ملي فوتبال ايران که در گروه B جام جهاني 2018 روسيه با تيم‌هاي پرتغال، اسپانيا و مراکش همگروه است، منتشر کرده و به بررسي اظهارنظرهايي در مورد سرمربي پرتغالي تيم ملي پرداخته است که در زير مي‌خوانيد.

کارلوس کي‌روش اخيراً در اظهارنظري با اشاره به کافي نبودن برنامه‌هاي آماده‌سازي بازيکنانش به منظور حضور در جام جهاني 2018، گفت: ممکن است اين حرفم شما را سورپرايز و يا شوکه کند، اما دو بازي دوستانه اخير ما (شکست يک بر صفر مقابل تونس و پيروزي 2 بر يک مقابل الجزاير) کاملاً نشان داد که بازيکنان ما به لحاظ سرعت و نبردهاي تن به تن براي جام جهاني آماده نيستند. مي‌دانم که برخي دوست ندارند که چنين چيزي را از زبان من بشنوند اما اين برايم مهم نيست. براي اينکه بازيکنان به مرز آمادگي برسند، راه‌حلي وجود دارد و آن گردهم آوردن بازيکنان در محيطي خاص و تکميل برنامه‌هاي تمريني است. همين حالا بايد گره‌ها را باز کنيم چون فردا براي انجام اين کار دير خواهد بود.

وي افزود: بازي در جام حذفي ايران، ليگ برتر ايران و حتي ليگ قهرمانان آسيا به منظور رسيدن به سطح آمادگي براي ملي‌پوشاني که در داخل ايران بازي مي‌کنند، کافي نيست. هر کسي که بگويد حضور در اين رقابت‌ها براي رسيدن به مرز آمادگي کافي است، دروغ مي‌گويد. اگر ما برنامه آماده‌سازي مناسبي ترتيب ندهيم، در جام جهاني شانسي نخواهيم داشت. 50 درصد بازيکنان تيم ملي، در ايران بازي و تمرين مي‌کنند و اکنون اين بسته به رئيس فدراسيون فوتبال، وزير ورزش ايران و رؤساي باشگاه‌ها دارد که تصميم بگيرند که رقابت‌هاي داخلي مهمتر هستند يا جام جهاني؟

سرمربي تيم ملي ايران در خصوص رويارويي شاگردانش با سه تيم مطرح از دو قاره اروپا و آفريقا در جام جهاني 2018 اظهار داشت: از بازي مقابل مراکش چه انتظاري داريد؟ انتظار داريد برقصيم! فکر مي‌کنيد ما به جام جهاني مي‌رويم تا مقابل پرتغال و اسپانيا رقص باله انجام دهيم؟ خير، خبري از اُپرا نخواهد بود، بلکه «راک اند رول» خواهد بود و ما سخت بالا و پايين خواهيم پريد و خواهيم جنگيد. فوتبال کشورهايي همچون پرتغال و اسپانيا، 40، 50 و يا 60 سال جلوتر از ايران هستند. آيا مي‌توانيم اين اختلاف زياد را در اين فرصت کم به حداقل برسانيم؟ خير، تنها راه اين است که خودمان را حداقل کمي آماده‌ مقابله با آنها کنيم. ما نياز به بازيکناني داريم که سريع و قدرتمند باشند که بتوانند در نبردهاي تن به تن پيروز باشند. مدافعان ما بايد قادر باشند که ده‌ها بار با رونالدو به هوا بپرند، در غير اينصورت شانسي در مقابله با کريس نخواهند داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته