جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

 خبـرنامه 

عجيب ترين بدهي تاريخ پرسپوليس

گولچ؛ بازيکني بدون يک ثانيه بازي!

بزرگ‌ترين طلبکار کنوني خارجي باشگاه پرسپوليس مدافع سابق اين تيم است.

باشگاه پرسپوليس سال‌ها با پرونده‌هاي طلبکاران داخلي و خارجي درگير بوده است. مسئولان اين باشگاه از سال گذشته به دنبال تسويه اين بدهي‌ها بوده و حالا بخش اعظمي از بدهي‌هاي داخلي و خارجي پرداخت شده است.

در حال حاضر بزرگ‌ترين طلبکار خارجي باشگاه پرسپوليس آنتوني گولچ است که پرونده اين باشگاه نيز سال گذشته به صدور رأي منتهي شد. اين مدافع کروات که يک ثانيه هم براي پرسپوليس بازي نکرد و پس از بازگشت به کشورش از مسئولان اين باشگاه شکايت کرده بود، 250 هزار دلار از پرسپوليسي‌ها طلبکار است. علاوه براين باشگاه پرسپوليس 25 هزار دلار نيز بايد به وکيل اين بازيکن پرداخت کند. با توجه به نرخ کنوني دلار، پرسپوليس کار سختي براي پرداخت اين بدهي دارد.

براي ماندن يا رفتن؛

قلعه‌نويي هفته آينده تصميم مي‌گيرد

سرمربي تيم فوتبال ذوب‌آهن قرار است هفته آينده تصميم نهايي خود را در مورد انتخاب تيم فصل آينده‌اش بگيرد.

مسئولان باشگاه ذوب‌آهن خواستار تمديد قرارداد قلعه‌نويي هستند و حتي ديروز هم با اين مربي مذاکراتي را انجام دادند.

قلعه‌نويي از مسئولان اين باشگاه درخواست کرده که بودجه ذوب‌آهن بايد براي فصل آينده به اندازه قابل توجهي افزايش پيدا کند و قرار است طرفين چند روز ديگر جلسه‌اي با يکديگر داشته باشند.

از طرفي قلعه‌نويي با مسئولان سپاهان هم مذاکراتي انجام خواهد داد و اين مربي قرار است تا دوشنبه هفته آينده تصميم نهايي را در مورد ماندن يا جدايي از ذوب‌آهن بگيرد.

گفتني است که مسئولان سپاهان هم منتظر پاسخ نهايي قلعه‌نويي هستند تا اگر با جواب منفي اين مربي روبه‌رو شدند سراغ ديگر گزينه‌هايشان بروند.

طعنه رشيد به رقيبان ملي‌پوش:

روي زمين گل نخوردم

محمدرشيد مظاهري از شکست ذوب‌آهن مقابل استقلال و حذف اين تيم از ليگ قهرمانان آسيا حسابي عصباني است. او پس از بازي هم در مصاحبه تلويزيوني بارها به داوران اين بازي طعنه زد و صعود استقلال را به آنها تبريک گفت. اما اين پايان کار نبود.

او در مصاحبه‌اي ديگر دوباره از داوري اين بازي انتقاد کرد و طعنه‌هاي عجيبي به رقيبان ملي‌پوش خود زد. رشيد گفت: «گل دوم را تيام بسيار خوب زد. يک مربي داشتيم که مي‌گفت براي بعضي از گل‌ها بايد برگردي و براي بازيکن مقابل دست بزني. فکر مي‌کنم اين گل را همه دروازه‌بان‌ها دريافت مي کردند هرچند اين گل روي هوا به ثمر رسيد. چند روز پيش برخي گل‌هايي روي زمين خوردند!» احتمالا منظور مظاهري، گل‌هايي است که بيرانوند در بازي‎هاي اخير از الجزيره امارات خورده است.

بيرانوند گزينه اول کي‌روش در تيم ملي و رقيب اصلي مظاهري است و البته خيلي‌ها معتقدند که مظاهري شايستگي بيشتري براي بازي در ترکيب اصلي تيم ملي دارد. مظاهري به اين مصاحبه‌ها اکتفا نکرد و در اينستاگرام خود هم براي حسيني کري‌خواني کرد و نيمکت‌نشيني را به رخ او کشيد و جالب‌‎تر اينکه مهدي رحمتي هم به حمايت از حسيني پرداخت و برايش در تيم ملي آرزوي موفقيت کرد.

تلفات استقلال مقابل ذوب

3 مصدوم و يک مجروح

دو بازي رفت و برگشت استقلال و ذوب‌آهن در ليگ قهرمانان آسيا 3 مصدوم و يک مجروح روي دست استقلال گذاشت. در بازي رفت اميد ابراهيمي و داريوش شجاعيان مصدوم شدند و حتي ابراهيمي ممکن است جام جهاني را هم از دست بدهد و شجاعيان نيم‌فصل اول ليگ هفدهم را هم از دست داده است. در بازي برگشت هم آرمين سهرابيان مصدوم شد و قبل از سوت پايان نيمه اول جايش را به اميد نورافکن داد .

در دقايق پاياني بازي هم ابروي جابر انصاري روي يک نبرد هوايي با وحيد محمدزاده شکافته شد و او با سري بانداژ شده به بازي ادامه داد. استقلالي‌ها در بازي رفت هم به بازي خشن ذوب‌آهني ها معترض بودند اما امير قلعه‌نويي در مصاحبه‌هايش اعلام کرد که فقط از بازيکنانش خواسته بود مقابل استقلال، محکم بازي کنند.

آمار بي نظير تيام

12گل در 13بازي

بي جهت نبود که کادر پزشکي استقلال و دکتر نورزي تلاش زيادي براي رسيدن تيام به بازي برگشت مقابل ذوب آهن کردند چون او ثابت کرده که به معناي واقعي کلمه، براي استقلالي ها، نعمت محسوب مي شود. تيام که در بازي با ذوب آهن اولين هت تريکش با پيراهن استقلال را ثبت کرد، آمار خارق العاده اي از خود ثبت کرده.

او در جام حذفي يک بازي کرد که گل قهرماني آبي ها را به ثمر رساند. در ليگ هم 4 گل در 6بازي آمار خوبي براي اين مهاجم محسوب مي شود اما شاهکار او به ليگ قهرمانان مربوط مي شود که در 6بازي 7گل زده تا در 13بازي، 12گل براي تيمش زده باشد. با اين آمار بي نظير، قطعا افتخاري و همکارانش از زير سنگ هم که شده بايد پول تيام را فراهم کنند و او را در استقلال نگه دارند چون اين خواسته تمام طرفداران استقلال است.

قرارداد کروات‌هاي پرسپوليس چقدر است؟

ماهيانه به يورو!

برانکو ايوانکوويچ به عنوان يک مربي موفق در فوتبال ايران، قراردادي به ارزش 800هزار يورو براي هر سال با پرسپوليس بسته است. ظاهراً پاداش قهرماني و صعود در ليگ قهرمانان آسيا هم در اين قرارداد گنجانده شده است. اما بد نيست اضافه کنيم زلاتکو ايوانکوويچ برادر برانکو که گفته مي‌شد احتمال دارد از پرسپوليس جدا شود نيز قراردادش را با اين تيم تمديد کرد. تفاوت زلاتکو و ساير دستياران برانکو با سرمربي پرسپوليس در اين است که ماهانه حقوق مي‌گيرند.

برادر برانکو 16هزار يورو در ماه حقوق مي‌گيرد، ضمن آن که ايگور پاناديچ مربي گلرهاي پرسپوليس ماهانه 14هزار يورو دريافت خواهد کرد. همچنين مارکو استيلينوويچ مربي بدنساز پرسپوليس نيز حقوق ماهانه 12هزار يورويي براي فصل آينده خواهد داشت. البته پاداش بردها، قهرماني ليگ برتر، حذفي و... براي دستياران کروات برانکو هم محفوظ خواهد بود. گفته مي‌شود قرارداد کريم باقري دستيار ايراني برانکو هم حدود 600ميليون تومان براي يک فصل است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته