جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

 خبـــرنامه 

 ادامه حضور سانتوس روي نيمکت پرتغال

رئيس فدراسيون فوتبال پرتغال خبر داد که جايگاه سرمربي کنوني تيم ملي اين کشور تضمين‌شده است.

در حالي که فرناندو سانتوس هنوز دو سال ديگر با فدراسيون فوتبال پرتغال براي هدايت تيم ملي فوتبال اين کشور قرارداد دارد، رئيس فدراسيون فوتبال پرتغال خبر داد که جايگاه اين سرمربي 63 ساله در اين تيم تضمين‌شده است و هر نتيجه‌اي که پرتغال در جام جهاني 2018 بگيرد، او به کارش در اين تيم تا يورو 2020 ادامه خواهد داد.

فرناندو گومس، رئيس فدراسيون فوتبال پرتغال در گفت‌وگو با شبکه تلويزيوني «اسپورت تي‌وي» گفت: «فرناندو سانتوس تا يورو 2020 با ما قرارداد دارد و آينده او بسته به اتفاقاتي که در جام جهاني 2018 خواهد افتاد، نخواهد داشت».

پرتغال که در گروه B جام جهاني 2018 روسيه، با تيم‌هاي اسپانيا، ايران و مراکش همگروه است، در مسابقات يورو 2016 با سرمربيگري فرناندو سانتوس به قهرماني رسيد.

سرمربي الدحيل:

مي‌خواهم با استقلال يا پرسپوليس بازي کنيم

سرمربي تيم الدحيل تاکيد کرد که دوست دارد تيمش در مرحله يک چهارم نهايي به قرعه تيم استقلال و يا پرسپوليس بيفتد.

الدحيل را بايد آماده ترين و بهترين تيم حال حاضرغرب آسيا دانست. تيم قطري که براي نخستين بار در ليگ قهرمانان آسيا شرکت کرده، در هر 8 بازي خود به پيروزي رسيده است.

الدحيل که از ادغام دو باشگاه الجيش و لخويا شکل گرفته، در دو بازي رفت و برگشت العين مدعي و پر ستاره را تحقير کرد تا جايي که با نتيجه‌ 8 بر 3 به مرحله يک چهارم نهايي راه پيدا کرد.

جمال بلماضي، سرمربي الدحيل درباره اين سوال که دوست دارد قرعه تيمش در دور بعد چه تيمي باشد، گفت‌: دوست دارم که با يکي از نماينده‌هاي ايران استقلال يا پرسپوليس مصاف کنيم. دوست ندارم که قرعه ما السد باشد و يکي از نماينده هاي قطر حذف شود. منتظر قرعه هستيم و با هر تيمي که مصاف کنيم به دنبال صعود و پيروزي خواهيم بود.

کاستاراتويچ:

نظرم 180 درجه نسبت به ايران تغيير کرد

سرمربي جديد تيم ملي هندبال گفت‌: سعي مي‌کنم نتيجه خوبي براي تيم ملي هندبال ايران بگيرم تا بتوانم اين قرارداد را ادامه دهم.

زوران کاستارا تويچ، درخصوص آغاز تمرينات تيم ملي هندبال گفت: ما کمپ‌هايي را هماهنگ کرده‌ايم که تا قبل از بازي‌هاي آسيايي جاکارتا، تمرينات بازيکنان در آن انجام شود.

در حال‌ حاضر دو تمرين در ايران و بدون حضور لژيونرها خواهيم داشت. اين دو اردوي نخست با حضور بازيکنان داخلي انجام خواهد شد. ما اميدواريم که در اين زماني که وجود دارد وضعيت بازيکنان را از نظر فيزيکي بهتر کنيم.

او ادامه‌ داد: بعد از دومين اردو سعي مي‌کنيم که بازيکنان را انتخاب کنيم و اگر لژيونرها را در اختيار داشته باشيم و در دسترس ما قرار داشته باشند اردوها را با آن‌ها ادامه‌ دهيم.

سرمربي تيم‌ ‌ملي هندبال در مورد شناخت خود از بازيکنان ايراني، گفت‌: من هندباليست‌هاي ايراني را مي‌شناسم. در دوره‌هاي قبلي رقابت‌هاي آسيايي و قهرماني آسيا آن‌ها را دنبال کرده‌ام. حتي آن‌ها را در حالت عادي و ليگ‌هاي اروپايي نيز دنبال مي‌کنم. من لژيونرهاي ايراني مثل شاهو نصرتي، پويا نوروزي و دو بازيکني که در ليگ ترکيه بازي مي‌کنند را مي شناسم و حتي مي‌دانم يکي از آن‌ها آسيب ديده است.

وي ادامه‌ داد: من حتي بازيکنان داخلي را نيز در رقابت‌هاي قهرماني آسيا دنبال کردم. هم‌چنين بازي‌هاي آن‌ها در رقابت‌هاي 2015 باشگاه‌هاي جهان ديده‌ام. برخي از آن‌ها در باشگاه‌هاي آسيا شرکت داشته‌اند و من بازي‌هاي آن‌ها را ديده‌ام. اکنون بيش‌تر در کنار آن‌ها هستم و مي‌توانم بيش‌تر از آن‌ها شناخت پيدا کنم.

سرمربي تيم‌ ‌ملي هندبال در پاسخ به اين سوال که آيا مدت زماني که باقي‌ مانده تا بازي‌هاي آسيايي جاکارتا، براي آمادگي بازيکنان کافي است يا خير؟ خاطرنشان کرد: از نظر من براي آمادگي بازيکنان شش تا هفت هفته‌ زمان نياز داريم.

زماني که داريم خوب است، به خاطر اين که اولين باري نيست که اين بازيکنان در کنار هم جمع مي‌شوند، اما به اردو و مسابقات دوستانه نياز دارند و اگر بيش‌تر از شش، هفت هفته‌ در کنار هم ديگر تمرين کنند، به نتيجه‌ خواهيم رسيد.

کاستارا تويچ در ادامه صحبت هايش با ايسنا، در مورد رزومه خود گفت: در سال 2008 با يک تيم‌ باشگاهي در ليگ‌هاي اروپايي بودم، در سال 2014 با تيم الجيش قطر مقام چهارمي باشگاه‌هاي جهان را کسب کردم و به عنوان مربي باشگاه‌ برانه مونته‌نگرو و ... فعاليت داشته‌ام.

سرمربي مقدونيه‌اي تيم‌ ‌ملي هندبال در مورد حضورش در ايران، بيان‌ کرد: اولين بار است که به ايران مي‌آيم و اولين حضورم در ايران خيلي عالي بود. ايران با کشورهاي ديگر خيلي متفاوت است و با کشورهاي اروپايي خيلي فرق مي‌کند. اکنون نظر من در مورد مردم شما و کشور شما 180 درجه متفاوت است. مشاوره‌هاي غلطي به من داده بودند و تصور من نسبت به ايران متفاوت بود.

او خاطر نشان کرد: اميدوارم که در ايران بمانم و چيزهاي بيش‌تري از تاريخ و فرهنگ شما بدانم. پنج ماه با تيم‌ ‌ملي هندبال قرارداد دارم و سعي مي‌کنم طوري کار کنم و نتيجه‌ خوبي براي تيم‌ ‌ملي بزرگسالان و جوانان ايران بگيرم تا بتوانم اين قرارداد را ادامه‌ دهم.

آنچلوتي به دنبال خانه در بندر ناپل

کارلتو در آستانه جايگزيني ساري

سرمربي سابق بايرن مونيخ در بندر ناپل به دنبال انتخاب خانه است تا بحث حضور او در ناپولي جدي جدي باشد.

ناپولي در دوران حضور مائوريتسيو ساري عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داد. اين تيم پر طرفدار در فصل جاري هم رقابت تنگاتنگي با يوونتوس داشت؛هر چند که در نهايت بيانکونري‌ها جام قهرماني را بالاي سر بردند. به نظر مي‌رسد که جدايي ساري از ناپولي قطعي است و اين مربي با تجربه مي‌خواهد راهي ليگ برتر انگليس شود.

بحث جايگزيني کارلو آنچلوتي به جاي ساري جدي است. سايت فوتبال ايتاليا اعلام کرد که آنچلوتي با سران ناپولي براي جايگزيني ساري به توافق رسيده تا جايي که به دنبال انتخاب خانه در اين شهر است تا کار خود را به صورت رسمي آغاز کند.

آنچلوتي بعد از کنار گذاشته شدن از هدايت بايرن مونيخ با پيشنهادهاي زيادي مواجه شد که آخرين آنها پيشنهاد وستهام بود اما او همه آنها را رد کرد و ظاهرا خود را آماده بازگشت به رقابت‌هاي سري A مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته