جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5838

 روحاني: اولين توطئه بزرگ آمريکا را پشت سر گذاشتيم 

 
حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهوري ايران در ديداري صميمي با جمعي از زنان، جوانان و دانشجويان کشور، با اشاره به شکست طرح آمريکا براي ترغيب ايران به خروج سريع از برجام گفت: ما اولين توطئه بزرگ را پشت سر گذاشتيم.به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، روحاني ادامه داد: مبناي آمريکا اين بود که به محض خروج از برجام، ايران نيز از برجام خارج شده، پرونده ايران به سرعت به شوراي امنيت رفته، همه قطعنامه ها و تحريم‌ها برگشته و ايران تنها در برابر دنيا قرار داشته باشد.

رئيس جمهوري اظهار داشت: ما در مرحله اول اجازه نداديم که آمريکا به هدف خود برسد. در گام اول توطئه آمريکا شکست خورد و به جز چند کشور و يک رژيم جعلي، تمام جهان در برابر آمريکا ايستاد و اين به معناي آن است که سياست خارجي ايران موفق بوده است. اين در حالي است که روزي همه کشورها در تحريم عليه ايران مشارکت داشتند و شوراي امنيت عليه ايران رأي صادر مي‌کرد.

روحاني ادامه داد: امروز کشورهاي بزرگ اتحاديه اروپا، روسيه، چين و همه کشورهاي مهم جهان، کار ترامپ را غيرصحيح، غيرقانوني و برخلاف صلح و امنيت جهاني تلقي مي‌کنند و اين موفقيت ماست.رئيس جمهوري در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به اينکه از 29 ارديبهشت 96 تاکنون، يعني طي يک سال گذشته، با سختي‌ها و حوادث بسيار زيادي مواجه بوده ايم، گفت: گاهي اين مشکلات بخاطر رفتار طبيعت با ما بود، آنجايي که سيل و زلزله را تجربه کرديم، و گاهي هم سخنان و شيوه‌هاي ناپسندي که نشان مي‌داد برخي هنوز هم 29 ارديبهشت 96 را باور نکرده‌اند.

وي با بيان اينکه بزرگترين افتخار ما در انتخابات، اين است که انقلاب‌مان يعني استقلال،‌ آزادي و جمهوري اسلامي را به نمايش بگذاريم، خاطر نشان کرد: آن زماني که مستقل و بدون اجازه دخالت به بيگانگان صحنه عظيم انتخابات را مي‌آفرينيم و آزادانه در اجتماعات باشکوه رفته و حرف، سخن و شعار خود را به راحتي عنوان مي‌کنيم و به همه اعلام مي‌کنيم که چه مي‌خواهيم؛ آنجا هم استقلال، هم آزادي و هم جمهوري اسلامي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته