جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 ميز خبر 

 شوراي امنيت ممنوعيت تسليحاتي ليبي را يک سال ديگر تمديد کرد

شوراي امنيت قطعنامه تمديد ممنوعيت تسليحات تحميلي به ليبي را به مدت يکسال تصويب کرد.به گزارش ايسنا، به نقل از الحياة، اين قطعنامه به شماره 2420 که براساس فصل هفتم منشور سازمان ملل صادر شده تاکيد دارد تروريسم با همه اشکالش يکي از خطرناک‌ترين تهديدات براي صلح و امنيت بين‌المللي است.اين قطعنامه که توسط انگليس تدوين شده از آنتونيو گوترش، دبيرکل سازمان ملل مي‌خواهد که گزارشي را درخصوص اجراي آن طي 11 ماه آتي از امروز به شوراي امنيت ارائه دهد.

برنامه‌ريزي امارات براي براندازي قدرت در تونس

يک سايت فرانسوي از ديدار محرمانه وزير کشور تونس در جزيره جربه اين کشور با مدير اطلاعات امارات و برنامه‌ريزي آن دو براي براندازي قدرت در تونس خبر داد.

به گزارش ايسنا، سايت فرانسوي "موند افريک" ويژه مسايل قاره آفريقا به نقل از برخي منابع ديپلمات غربي اعلام کرد، ديدار محرمانه لطفي براهم، وزير کشور برکنار شده تونس در جزيره جربه اين کشور با مدير مرکز اطلاعات امارات پس از بازگشت وي از نشست مقدماتي سران پاريس درباره ليبي در 29 مه گذشته انجام شد.

اين سايت فرانسوي در ادامه گزارش خود آورد، در اين ديدار محرمانه دو طرف درباره نقشه راهي به اتفاق نظر رسيدند که بتواند تغييرات اساسي را در راس هرم قدرت در تونس ايجاد کند از جمله برکناري يوسف الشاهد، نخست وزير اين کشور، انتصاب کمال مرجان، وزير دفاع سابق زين العابدين بن علي، رئيس جمهوري مخلوع تونس به عنوان نخست وزير و برکناري باجي قائد السبسي، رئيس جمهوري تونس به دليل بيماري. اين نقشه راه به سناريوي حبيب بورقيبه، رئيس جمهوري پيشين تونس که توسط بن علي برکنار شد، شباهت دارد.

ماتيس: آماده اجراي نقشه راه منبج هستيم

وزير دفاع آمريکا اعلام کرد که اين کشور آماده همکاري نظامي با ترکيه و اجراي نقشه راه منبج است.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت اينترنتي النشره، جيمز ماتيس، وزير دفاع آمريکا در کنفرانس مطبوعاتي گفت که هيئت‌هاي ترکيه و آمريکا نقشه راه مربوط به منبج را در نشستي که هفته جاري در آلمان برگزار خواهد شد، بررسي خواهند کرد.

وي گفت: وزراي خارجه دو کشور هفته گذشته نشستي را درباره منبج برگزار کردند و ما آماده همکاري در اين جبهه هستيم. در آغاز گشت‌زني در اطراف منبج را آغاز خواهيم کرد و بعدا گشت‌هاي مشترکي در داخل شهر انجام خواهيم داد. در همين راستا، نشستي در اروپا طي هفته جاري برگزار خواهد شد و ما نقشه راه و چگونگي اجراي آن را بررسي خواهيم کرد و درحال حاضر مشغول ارزيابي عوامل نظامي هستيم.

معاون وزير کشور: در تجمعات هر فردي رفتار قانوني داشته باشد، پيگرد نمي شود

معاون سياسي وزير کشور تاکيد کردکه طبيعي است هر فردي که در تجمعات رفتار قانوني داشته باشد، براي او مساله پيگرد مطرح نيست.

به گزارش ايسنا، اسماعيل جبارزاده در نشست خبري با تشريح مصوبه دولت در مورد تعيين مکان هايي براي برگزاري تجمعات در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر اينکه "اين نگراني وجود دارد تصاوير افراد حاضر در تجمعات براحتي تهيه و افراد تحت تعقيب قضايي قرار بگيرند آيا حق اعتراض افراد به رسميت شناخته مي شود تا تحت تعقيب قرار نگيرند؟" گفت: در اغلب شهرهاي بزرگ سيستم تصويري و فيلمبرداري است و خيلي از متخلفان توسط دستگاه هاي امنيتي و انتظامي توسط مانيتورينگ شناسايي مي شوند لذا اينکه تصوير افراد تهيه شود برداشت غيرمنصفانه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته