جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 خبرنامه 

 واکنش وزير علوم به اعتراض درباره حذف پذيرش برخي دانشگاه‎ها

وزير علوم با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي اداري کشور گفت: در هفته گذشته در اجراي اين مصوبه با چالش روبرو بوديم، همه مراکز آموزش عالي مدعي اين هستند که بايد دانشجو بگيرند.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامي وزير علوم تحقيقات و فناوري درصفحه اينستاگرام خود نوشت: در سطح جامعه متاسفانه تقاضاهاي مستند و مدون از سوي سازمان‌ها و وزارتخانه هاي مختلف حتي سازمانهاي متولي برنامه‏ريزي و توسعه براي توليد علم و يا تربيت نيروي انساني با مهارت مشخص به دانشگاه‌ها ارائه نمي‏شود.

وي ادامه داد: در سالهاي اخير در دستگاه‌هاي اجرايي، دانشگاهها و پژوهشگاههايي ايجاد شده است، در ابتدا نظرشان اين بود که معضل سازمان يا موسسه وزارتخانه‏شان را مرتفع کنند، ولي اکنون با چالش روبرو هستيم که اينها در ايجاد مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري با دانشگاههاي بزرگ کشور رقابت مي‏کنند.

وزيرعلوم تحقيقات و فناوري افزود: اخيرا شوراي عالي اداري کشور مصوبه‏اي داشته که در هفته گذشته در اجراي آن با چالش روبرو بوديم و همه مراکز آموزش عالي مدعي اين هستند که بايد دانشجو بگيرند و اعضاي هيات علمي شان ارتقاء يابند درحالي که در وزارتخانه‏اي که به صورت تخصصي به مردم و جامعه سرويس ارائه مي دهد، نبايد چنين برنامه‎ريزي و تصوري صورت گيرد.

اين مراکز مي‎توانستند در قالب نيازهاي خودشان نيرو تربيت کنند، ولي از الگويي پيروي کردند که در نتيجه آن برخي نهادهاي اجرايي دانشگاههاي پرهزينه‏اي دارند و فارغ‏التحصيلان دکترايي را که تربيت مي‏کنند، جذب و استخدام نمي‏کنند.

آزمون‎هاي پزشکي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد الکترونيکي شد

رئيس اداره آموزش دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد از الکترونيکي شدن آزمونهاي دانشجويان پزشکي اين دانشکده خبر داد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي مشهد، دکتر ندا چوبدار با اشاره به اينکه از سال گذشته برنامه‎‏ريزي براي تمام الکترونيکي شدن آزمونهاي دانشجويان در اين دانشکده انجام شده است، گفت: با ايجاد مرکز آزمون الکترونيکي و تامين 170 سيستم رايانه از پايان ترم جاري امکان الکترونيکي شدن تمام آزمونهاي دانشجويان پزشکي مهيا شده است.

وي خاطرنشان کرد: تمامي سيستمهاي رايانه‌اي، سامانه‏هاي صوتي، مديريت آزمونها براساس استاندارد آماده و براساس آزمونهاي پايلوتي که در طول ترم انجام شده است شرايط براي برگزاري آزمونهاي پايان ترم آماده است.

رئيس اداره آموزش دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد، کاهش نياز به نيروي انساني، کاهش هزينه‎هاي کاغذ، افزايش سرعت و دقت در برگزاري آزمونها را از مزاياي روش الکترونيکي برشمرد و تاکيد کرد: بر اين اساس مي‎توان بلافاصله پس از آزمون، ضمن سرعت در استخراج نتايج و تحليل آن درراستاي استانداردسازي سوالات نيز گام برداشت.

چوبدار خاطرنشان کرد: براساس آزمونهاي پايلوتي که در اين مرکز برگزار شده است ضمن موفقيت‎آميز بودن آن رضايت دانشجويان و اساتيد را نيز به همراه داشته است.

پرداخت وام 16 ميليوني به دانشجويان متأهل دانشگاه شريف

رئيس دانشگاه صنعتي شريف گفت: به دانشجويان متاهل اين دانشگاه وام وديعه مسکن با سود 3 درصد اعطا مي‎شود.

محمود فتوحي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با يکي از بانک ها صحبت کرديم و به دانشجويان متاهل وام وديعه مسکن پرداخت مي‎شود.

وي افزود: تاکنون به 400 نفر از دانشجويان اين دانشگاه وام وديعه مسکن پرداخت شده است.

رئيس دانشگاه صنعتي شريف اظهار داشت: اين وام به برخي از دانشجويان تحصيلات تکميلي مجرد نيز پرداخت خواهد شد تا مشکلات تامين خوابگاه براي اين دانشجويان برطرف شود.

فتوحي خاطرنشان کرد: ميزان اين وام براي هر دانشجوي دانشگاه صنعتي شريف 16 ميليون تومان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته