جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 ابلاغيه بهبود معيشت نيروهاي قرارداد مدت موقت صنعت نفت 

 
ضوابط ساماندهي وضع پرداخت حقوق و مزايا و بهبود معيشت نيروهاي قرارداد مدت موقت صنعت نفت از سوي وزير نفت ابلاغ شد.به گزارش شانا، در متن ابلاغيه بيژن زنگنه آمده است:در خصوص ساماندهي وضعيت پرداخت حقوق و مزايا به نيروهاي قرارداد مدت موقت و بهبود وضع معيشت ايشان موارد زير را (علاوه بر اضافات حقوق ابلاغي اعمال شده براي سال 1397) که به تصويب شوراي اداري و استخدامي صنعت نفت رسيده، جهت پيگيري و اجرا توسط معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني وزارتخانه و چهار شرکت اصلي ابلاغ مي‎کند:
1- به کليه نيروهاي مدت موقت که در انتهاي سال‌هاي 95 و 96 کمک رفاهي پرداخت شده، از سال جاري نيز اين کمک به صورت علي‌الحساب با همين عنوان بر اساس ضوابط سال 1396 با در نظرگرفتن افزايش متناسب سالانه، به صورت ماهانه و مستمر پرداخت و در پايان سال تسويه حساب مي‎شود.

2- به تمامي نيروهاي مدت موقت، متمم کمک رفاهي و اياب و ذهاب متناسب با کارکنان رسمي، علاوه بر کمک رفاهي بند 1 تعلق مي‎گيرد.

3- براي تمامي نيروهاي مدت موقت به تناسب فعاليت و شرکت محل کار، حداقل ميزان پرداختي (کف حقوق) با توجه به شرايط بازار کار و معيشت توسط معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني با همکاري چهار شرکت اصلي جمع‌بندي و پيشنهاد شود. پيشنهاد نهايي در اين خصوص پس از تاييد توسط شوراي اداري، جهت ابلاغ ارائه شود.

4- براي تمامي نيروهاي مدت موقت و افراد تحت تکفل آنها، بيمه تکميلي درمان در نظر گرفته شود. 80 درصد مبلغ بيمه تکميلي توسط کارفرما و مابقي در صورت تمايل اين همکاران به استفاده از بيمه توسط خودشان پرداخت شود. پوشش بيمه‎اي مورد نظر بايستي به تاييد شوراي اداري برسد. همچنين بايد به نحوي برنامه‎ريزي شود که افراد مشمول بيمه تکميلي موضوع اين بند، در صورت تمايل بتوانند در چارچوب اين بيمه از خدمات مشابه در واحدهاي درماني سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت استفاده نمايند.

5- براي تمامي نيروهاي مدت موقت، امکان بيمه عمر با پرداخت 50 درصد سهم بيمه توسط کارفرما فراهم شود. پوشش بيمه‎اي مورد نظر بايستي به تاييد شوراي اداري برسد. در صورت استفاده نکردن از اين امکان، مبلغ سهم کارفرما (به ميزان 50 هزار تومان در ماه در سال 1397) به اين افراد پرداخت خواهد
شد.

6- کارکنان مدت موقت نيز همانند کارکنان مدت معين مي‎توانند در حد اعتبارات مصوب و امکانات هر شرکت، از خدمات باشگاه‌ها و ديگر امکانات رفاهي، فرهنگي و ورزشي شرکت محل خدمت خود استفاده نمايند.

7- کليه نيروهاي مدت موقت بر اساس نياز شغلي و در حد اعتبارات مصوب و امکانات هر شرکت از امکانات و برنامه‎هاي آموزشي آن بهره‎مند مي‎گردند.

8- کليه نيروهاي مدت موقت مي‌توانند از دو ماه علي‎الحساب حقوق طبق ضوابط مربوطه بهره‎مند گردند.

9- فرم قرارداد نيروهاي مدت موقت بايد توسط معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني، بر مبناي اين ابلاغيه، مصوبات دولت و آيين‎نامه‎هاي اداري و استخدامي صنعت نفت مورد بازنگري قرار بگيرد.

10- پيرو تصميمات پايه‎اي متخذه، وضعيت حقوق نيروهاي مدت موقت که در گروه‎هاي شغلي اصلي تخصصي که به صورت مستقيم در عمليات توليد و بهره‎برداري چهار شرکت اصلي مشغول به کار مي‎باشند (مانند نيروهاي اصلي تخصصي شاغل در زنجيره واحدهاي بهره‎برداري، کارخانه‎هاي گاز و گاز مايع، واحدهاي جمع‌آوري و تفکيک گاز، واحدهاي تزريق گاز، زنجيره حفاري، سکوهاي دريايي، پالايشگاه‎هاي نفت و گاز، ايستگاه‎هاي تقويت فشار گاز، تلمبه‎خانه‎هاي نفت، پايانه‎هاي صادراتي) بايد در تناسبي منطقي با نيروهاي رسمي توسط معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني با همکاري مديران توسعه منابع انساني چهار شرکت اصلي تنظيم و براي تصويب به شوراي اداري صنعت نفت پيشنهاد شود. گروه‎ها و رسته‎هاي شغلي پيشنهادي توسط شرکت‎هاي اصلي مي‎بايست در چارچوب فوق، به تصويب شوراي اداري رسيده و همراه با پيشنهاد ترميم براي ابلاغ ارائه شود.

11- معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني و مديران توسعه منابع انساني چهار شرکت اصلي بايد اقدامات فوق را به نحوي به انجام برسانند که بندهاي 1 تا 9 را تا پايان تير ماه سال 1397 و بند 10 را تا نيمه شهريور ماه 1397 عملياتي نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته