جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 خبر 

 احساس تنهايي يا تنها زندگي کردن ،كداميك خطرناک‌تر است؟

مردان و زناني که احساس تنهايي مي‌کنند در مقايسه با افرادي که تنها زندگي مي‌کنند عمر کوتاهتري دارند.به گزارش ايسنا، بررسي‌ها نشان مي‌دهد احساس تنهايي صرف نظر از نوع بيماري قلبي‌، سطح تحصيلات، شاخص توده بدني و استعمال سيگار پيامدهاي مخربي براي افراد دارد.در اين بررسي آمده است مردان و زناني که احساس تنهايي مي‌کنند در مقايسه با افرادي که تنها زندگي مي‌کنند بيشتر احتمال دارد دچار مشکلات سلامت روان و بيماري‌هاي قلبي شوند و همچنين احتمال مرگ زودهنگام در آنان بيشتر است.به گفته محققان احساس تنهايي خطر مرگ را در مردان و زنان دو برابر افزايش مي‌دهد. همچنين بروز علائم افسردگي و اضطراب در اين افراد سه برابر بيشتر است و کيفيت زندگي آنان نسبت به افرادي که احساس تنهايي ندارند به طور چشمگيري پايين‌تر است.

به گزارش ان دي تي وي، همچنين عدم برخورداري از حمايت‌هاي اجتماعي پيامدهاي جدي روي سلامت مي‌گذارد زيرا اين افراد سبک زندگي ناسالم‌تري داشته و بيشتر تحت تاثير حوادث استرس‌زا قرار مي‌گيرند.

درمان يبوست در 3 دقيقه با فشار دادن اين نقطه از بدن

گرفتگي روده و اختلال در اجابت مزاج وضعيتي سختي است که بايستي به سرعت درمان شود. گاهي اوقات تخليه روده به طور طبيعي و بدون مشکل انجام ميشود اما بعضي روزها به دليل اشتباهات در تغذيه و سبک زندگي اين روند دچار اختلال مي شود اختلالي که با درد و ناراحتي همراه است.درمان يبوستيکي از درمان هايي که در اين شرايط مي توانند به سرعت مشکل شما را حل کند استفاده از طب فشاري است يا بهتر بگوييم فشار دادن قسمتي از بدنتان است.

نقطه اي موردنظر طب فشاري براي درمان يبوست کجاست؟

نقطه اي که بايد براي درمان سريع يبوست و مشکلات روده اين چنيني بايدفشار دهيد چند ميليمتر پايين تر از ناف قرار دارد که بايستي بر حسب عرض انگشت سبابه نقطه مورد نظر را پيدا کنيم.عرض انگشت سبابه خود را در عدد 3 ضرب کنيد ، بر طبق اندازه استاندارد عرض اين انگشت شما 1 اينچ است.

به زبان ديگر سه انگشت سبابه پايين تر از ناف درست نقطه اي که بايد شما براي درمان فشار دهيد.

چطور اين کار را انجام دهيم؟

زماني که در توالت هستيد به مدت 1 تا 3 دقيقه اين نقطه را فشار دهيد. مدت فشار بستگي به شدت مشکل در روده شما دارد.با فشار دادن اين نقطه از بدن انرژي درماني باعث شروع دفع مواد سمي ازروده ها مي شود ، درست تاثيري که ماساژ عضلات شکم خواهد داشت.

فشار اين نقطه از شکم علاوه بر رفع يبوست ميتواند در درمان مشکلات گوارشي و دردهاي قاعدگي موثر باشد.علاوه بر اين روش با نشستن به صورت چمباته هنگام اجابت مزاج مي توانيد کار روده ها را ساده تر کنيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته