جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 خبــر 

 فرماندار بهارستان تاکيد كرد؛

ضرورت تعريف پيوست پدافند غيرعامل براي پروژه‌هاي عمراني

بهارستان-خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان بهارستان بر ضرورت تعريف پيوست پدافند غير عامل براي پروژه‌هاي عمراني شهرستان تاکيد کرد .

به گزارش خبرنگار ما، بيژن سليمانپور در نشست شوراي فرعي پدافند غيرعامل شهرستان بهارستان با بيان اينکه فرهنگ پدافند غيرعامل بايد فراگير شود گفت: بايد ايمان پيدا کنيم که براي حفظ خودمان نياز به پدافند غيرعامل داريم. بي‌شک پدافند غيرعامل صلح‌آميزترين، اثربخش‌ترين، پايدارترين و کم‌هزينه‌ترين روش دفاعي است که بسترهاي امنيت و پايداري ملي را فراهم مي‌سازد.

وي افزود : پدافند غيرعامل در عرصه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي نقشي کليدي ايفا مي‌کند و از اين‌رو ضروري است تمام مديران دستگاههاي اجرايي شهرستان، صاحب‌نظران، دانشگاهيان و نخبگان برنامه‌ريزي و طرح‌ريزي لازم و مناسب را براي پياده کردن اصول و مباني پدافند غيرعامل را انجام دهند.

فرماندار بهارستان با بيان اينکه عمده ترين هدف پدافند غيرعامل، ايمن‌سازي و کاهش آسيب‎پذيري زيرساختهاي موردنياز کشور در جهت افزايش دفاع ايمني و ارتقاء امنيت است تصريح کرد: تداوم اين شرايط مطلوب و دستيابي به موفقيتهاي بيشتر نيازمند برنامه‎ريزي مدون و دورانديشانه با شناسايي چالشها در عرصه‎هاي مختلف است .

سليمانپور ادامه داد: نقش پدافند غيرعامل در اين موقعيت حساس به عنوان رکن مهم مقابله با تهديدات و حملات در 2 عرصه سخت‎افزاري و نرم‎افزاري و تبديل اين تهديدات به فرصت و همچنين حفظ هوشياري و آمادگي کامل درپاسداري و حفاظت از مرزها تعيين‎کننده است.

فرماندار شهرستان بهارستان درپايان بر ضرورت تعريف پيوست پدافند غير عامل براي پروژه‌هاي عمراني شهرستان تاکيد کرد و خواستار برنامه‎ريزي شهرداريها در اين زمينه شد .

مدير مسکن اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي:

افزايش تعرفه ساخت و ساز مسکن در آذربايجان غربي

اروميه- يزدان پناه

مدير مسکن اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي گفت: 30 هزار واحد مسکن خالي در استان وجود دارد.

جلال تقي‎‏دخت افزود: در استان در حدود 30 هزار واحد خالي از سکنه وجود دارد که عمدتا اين خانه‎هاي خالي، نوساز هستند.

وي ادامه داد: مسکن در کشور ما به عنوان يک کالاي سرمايه‎اي است و وسيله‎اي براي سوددهي شده و عده‎اي نيز به سرمايه‎گذاري در اين بخش پرداختند اما با رکود بازار مسکن بدليل تورم نتوانستند مساکن ساخته شده خود را بفروش برسانند و سبب افزايش تعداد خانه‎هاي خالي شده است.

تقي دخت بستن ماليات بر خانه‏هاي خالي را راهکار مناسبي براي کاهش تعداد آنها ندانسته و تصريح کرد: بهتر است بجاي بستن ماليات که نتيجه معکوس دارد و سبب افزايش قيمت مي‌شود از مشوقها و تسهيلات کم‎بهره استفاده شود تا علاوه بر کاهش تعداد واحدهاي خالي، زمينه خروج بازار مسکن از رکود نيز فراهم شود. مدير مسکن اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي با بيان اينکه هزينه ساخت و ساز مسکن با توجه به افزايش نرخ ارز و تورم در حدود 30 درصد در استان نسبت به دوماه گذشته افزايش يافته است تصريح کرد: افزايش نرخ ارز سبب افزايش قيمت مصالح از جمله فولاد و وسايل لوکس ساختماني و به تبع آن افزايش قيمت تمام شده ساختمان شده است. تقي‎دخت با اشاره به قيمت مسکن در استان گفت: قيمت هر مترمربع ساختمان بدون هزينه زمين امسال هرمترمربع در حدود يک ميليون و 300 هزار تومان است که اين ميزان سال گذشته در حدود يک ميليون در هر مترمربع بوده است. وي گفت: در بازار مسکن با افزايش قيمت تعداد معاملات نيز افزايش مي‏يابد چرا که برخي افراد سودجو در صدد منتفع شدن از شرايط موجود هستند. مدير مسکن اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي تصريح کرد: اگرچه ساخت و ساز بازار مسکن در استان راکد بود ولي امسال تعداد پروانه‌‎هاي ساخت و ساز در حدود 12 درصد طي يک ماه گذشته افزايش يافته است. تقي‎‏دخت با اشاره به نقش بازار مسکن در اشتغالزايي بيان کرد: بيش از 1000 شغل مرتبط با ساختمان وجود دارد که با رونق ساخت و ساز مسکن زمينه اشتغال و رونق اقتصادي در کشور فراهم مي‎شود.

پيگيري مصوبات سفر استاندار تهران به شهرستان رباط کريم

رباط کريم-خبرنگار آفرينش

نخستين جلسه پيگيري مصوبات سفر استاندار تهران به شهرستان رباط کريم به رياست فرماندار و با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، سيد مهدي ساداتي؛ فرماندار رباط کريم در نخستين جلسه پيگيري مصوبات سفر استاندار تهران به شهرستان رباط کريم که در اسفند ماه سال گذشته برگزار شد، ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات به مناسبت ماه خودسازي افزود: روند اجرايي نمودن مصوبات بسيار کند و غير قابل قبول است و بايد شتاب بيشتري بگيرد.

اين مقام مسئول اظهار داشت: مديران شهرستان با تعامل بيشتر با مجموعه فرمانداري و پيگيري مطالبات از مديران استاني در جهت عملياتي نمودن اين مهم گام بردارند که يکي از ملاکهاي ارزيابي عملکرد مديران، تلاش در اجرايي شدن مصوبات است.درابتداي جلسه محمد ارجستاني معاون برنامه‏ريزي و اداري مالي فرمانداري با ارائه گزارشي از آخرين اقدامات صورت گرفته از سوي ادارات پرداخت.

بازديد از مجتمع شماره 4 شوراي حل اختلاف اهواز

اهواز-خبرنگار آفرينش

مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهاي حل اختلاف خوزستان از مجتمع شماره 4 شوراي حل اختلاف اهواز بازديد به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف خوزستان، فرشاد هوشجون؛ مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهاي حل اختلاف خوزستان با حضور در مجتمع مجتمع شماره 4 شوراي حل اختلاف اهواز از نزديک در جريان نحوه رسيدگي به پرونده ها در شعب اين مجتمع قرار گرفت.

وي در اين بازديد ضمن تقدير از قضات،اعضاء و کارکنان اين مجتمع بر تسريع در رسيدگي به پرونده‏ها و نظم در فعاليتها تاکيد کرد و گفت: روند و کيفيت رسيدگيها مطلوب است و اعضا بايد با حفظ بي‌طرفي در پرونده‌ها قوانين و مقررات را رعايت کنند.هوشجون در ادامه اظهار داشت : آموزش اعضا، رفع آسيبها و مشکلات موجود از اهداف بازرسيهاي هفتگي مجتمعهاي شوراي حل اختلاف مي‎‏باشد که بعد از ارزيابي، گزارش اين بازديد به معاون قضايي و رئيس شوراهاي حل اختلاف ارائه خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته