جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 در استان 

برگزاري دومين جلسه شوراي حفاظت منابع آب شهرستان گرگان

گرگان-قهرمان

دومين جلسه شوراي حفاظت منابع آب شهرستان گرگان در سال 97 با حضور اعضا و معاون فرماندار در فرمانداري شهرستان برگزار شد.در اين جلسه، ابراهيم دشتيان؛ معاون فرماندار شهرستان گرگان ضمن تاکيد بر مصوبات جلسات گذشته بر همکاري و تعامل همه‌جانبه اعضاي شوراي حفاظت از منابع آب جهت به تعادل رسيدن منابع آب زيرزميني و گذر از بحران آب تاکيد کرد.مدير امور منابع آب گرگان و آق‌قلا و دبير شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان گرگان نيز در اين جلسه گزارشي از آخرين وضعيت منابع آبي شهرستان ارائه کرد و گفت: کشاورزان بايد ضمن تمديد پروانه‎هاي بهره‎برداري، اخذ پروانه بهره‎برداري براي چاههاي محفوره چاه به جاي چاه اقدام کرده و از بهره‎برداري قبل از تمديد يا اخذ پروانه بهره‏برداري خودداري نمايند.

محسن جديدي در ادامه درخصوص نحوه صدور اخطاريه مشترکين اضافه برداشت و چاههاي غير مرتبط توضيحاتي ارائه کرد و در ادامه جلسه مقرر شد اطلاع‎رساني توسط مراکز ترويج کشاورزي درخصوص کاهش حداقل 20 درصدي سطح زير کشت چاههاي مجاز، همکاري و تعامل شوراهاي اسلامي و دهياري در خصوص معرفي چاههاي غيرمجاز به امور منابع آب گرگان و آق‎قلا، پيش‎بيني جلسات اطلاع‎رساني با حضور نمايندگان کشاورزان و اعضاي شوراي حفاظت انجام پذيرد.

توليدات محصولات کشاورزي در آذربايجان غربي از 6.5 ميليون تن گذشت

اروميه- صديقي

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: امسال توليدات محصولات کشاورزي در آذربايجان غربي از 6.5 ميليون تن گذشت و با توجه به افزايش بارندگي‌ها امسال پيش‌بيني مي‌شود بيش از 720 هزار تن گندم در استان توليد شود. اسمعيل کريم زاده اظهار داشت: آذربايجان غربي به‌عنوان يکي از استان‌هاي کشاورزي بيش از 6.5 ميليون تن از محصولات کشاورزي کشور را توليد مي‌کند.وي خاطرنشان کرد: در بسياري از بخش‌هاي توليدي مقام نخست راداريم که از اين ميان مي‌توان به توليد 35 درصدي چغندر قند موردنياز کشور اشاره کرد و در توليد گندم جزو شش استان برتر هستيم که امسال پيش‌بيني مي‌شود بيش از 720 هزار تن گندم در سطح استان توليد شود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي افزود: همچنين سيب توليدي در سطح استان يک سوم نياز کشور را تأمين مي‌کند و از نظر جمعيت گاوميشي در مقام نخست قرار داريم که به‌صورت سنتي، نيمه‌صنعتي و صنعتي مديريت مي‌شوند، همچنين در توليد گوشت سفيد با دارا بودن 800 واحد توليدي بيش از 85 هزار تن گوشت توليدي کشور را بر عهده دارد.وي تصريح کرد: صادرات محصولات کشاورزي جزو برنامه‌هاي وزارت است تا مازاد محصولات را به کشورهاي ديگر و بازارهاي هدف صادر کنيم که خوشبختانه سال 95-96 بهترين سال ازنظر صادرات بود که سيب در رأس صادرات قرار داشت و توانستيم چندين برابر سال‌هاي گذشته صادرات داشته باشيم.

کريم زاده تصريح کرد: 37 هزار هکتار در سال زراعي 96 زير کشت چغندرقند رفته بود که در کل محصولات کشاورزي بيشترين آب‏‎بري را دارد و حدود 60 هزار هکتار کشت باغات سيب استان است و حدود 60 هزار هکتار ديگر مربوط به ديگر باغات است.وي تأکيد کرد: کارخانجات پنج‌گانه چغندرقند در استان بستر را براي توليد چغندرقند فراهم کرده که ما را به آن وامي‌دارد که کشت جايگزين چغندرقند را يافته و در بين کشاورزان جاري کنيم که از اين ميان مي‌توان به کشت گندم اشاره کرد.

فرماندار رباط کريم:

15 درصد شاغلين رباط کريم را بانوان تشکيل مي‏دهند

رباط کريم-خبرنگار آفرينش

فرماندار رباط کريم گفت: 15 درصد شاغلين رباط کريم را بانوان تشکيل مي‏دهند.به گزارش خبرنگار ما، سيد مهدي ساداتي در جلسه شوراي اداري رباط کريم طي سخناني گفت: جمعيت شهرستان رباط کريم در طول 27 سال 14 برابر شده است، فرصتهاي سرمايه‏گذاري در شهرستان رباط کريم، به دليل وجود 2 شهرک صنعتي دولتي و 3 شهرک خصوصي و بيش از 3000 واحد توليدي و صنعتي مناسب است.

وي قرار گرفتن در مسير 3 آزادراه تهران- ساوه، تهران- قم و تهران- جنوب را از ظرفيتهاي مناسب رباط کريم دانست و گفت: هم جواري با فرودگاه امام(ره) و اجراي چندين پروژه انتقال آب، دسترسي آسان به بازار و اماکن عرضه محصولات کشاورزي و صنعتي، ظرفيت مناسب گردشگري و جذب توريسم با 34 واحد گردشگري ثبت شده، استقرار 2 نيروگاه توليد برق و... از ظرفيتهاي مهم اين منطقه است.فرماندار رباط کريم به فعاليت 12 سمن فعال در اين شهرستان اشاره کرد و گفت: 6 سمن رباط کريم توسط بانوان اداره مي‏شود.

وي از اشتغال 35 هزار نفري در رباط کريم خبر داد و افزود: 15 درصد شاغلين اين شهرستان بانوان هستند و تقريبا 20 کارآفرين خانم و 5300 خانم شاغل در اين شهرستان داريم. ساداتي با بيان اين که مسئوليت چندين اداره رباط کريم بر عهده بانوان است، گفت: فضاي امروز رباط کريم، مبتني بر همدلي و صميميت و ايجاد زمينه‎‏هاي اشتغال است.

اهداي ويلچر به معلولان مسجدسليماني با همت خيرين

اهواز-خبرنگار آفرينش

تعدادي از پرسنل خير و نيکوکار شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان با همراهي تعداد ديگري از خيرين در اقدامي انسان دوستانه و ارزشمند تعداد 35 عدد ويلچر را خريداري و به معلولان و افراد ناتوان حرکتي اين شهرستان اهدا کردند.اين اقدام ارزشمند با انتشار فراخوان در شبکه‎هاي اجتماعي انجام شد و منجر به مشارکت جمعي از پرسنل خير اين شرکت و همراهي تعدادي ديگر از خيرين ساکن شهرستان و مناطق ديگر براي تأمين هزينه خريد تعداد 35 عدد ويلچر گرديد.

براساس اين گزارش، ويلچرهاي خريداري شده با حضور نمايندگان شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان به اداره بهزيستي و کميته امداد امام خميني(ره) تحويل شد تا در اختيار افراد نيازمند و معلولان حرکتي اين شهرستان قرار بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته