جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 شانس قابل قبول ايران براي صعود
 تمام احتمالات جام جهاني در يک نگاه 

 
در فاصله يک روز مانده به آغاز رقابت هاي جام جهاني 2018 روسيه، موسسه اپتا که معتبرترين داده هاي آماري فوتبال در جهان را ارائه مي کند، به بررسي شانس تيم هاي مختلف براي صعود از گروه هاي هشت گانه و همچنين قهرماني جام پرداخت و نتايجي را منتشر کرد. نکته جالب توجه اين نتايج، شانس بيشتر ايران نسبت به مراکش براي صعود از گروه دوم جام جهاني است.

*گروه A: برتري نزديک اروگوئه

در اين گروه مطابق انتظار بيشترين شانس صعود متعلق به اروگوئه است. در رده بعدي مصر قرار دارد و با اختلاف کمي روسيه و عربستان ايستاده اند. اينکه فاصله شانس تيم اول با تيم چهارم اين گروه کمتر از 16 درصد است، نشان مي دهد رقابت نزديکي را در اين گروه شاهد باشيم.

*گروه B: شانس قابل قبول براي ايران

در دومين گروه جام جهاني که تيم ملي ايران حضور دارد، بيشترين شانس با اختلاف در اختيار اسپانيا است. پرتغال هم با 55.5 درصد شانس خوبي براي دوم شدن دارد.

تيم ايران هم بيش از 41 درصد شانس صعود دارد و مراکش با کمتر از 30 درصد، در جايگاه آخر ايستاده است.

*گروه C: رقابت نفس گير براي دوم شدن

فرانسوي ها با فاصله زياد نسبت به رقبا در صدر شانس هاي صعود از گروه سوم جام جهاني قرار دارند. پس از فرانسه رقابت شديدي براي صعود در مي گيرد. پرو، استراليا و دانمارک به ترتيب با 6/42، 2/42 و 3/39 درصد شانس بسيار نزديکي براي صعود خواهند داشت.

*گروه D: کرواسي مدعي تر از نيجريه

در اين گروه هم آرژانتين را مي توان شانس اصلي صعود و سرگروهي دانست. پس از آلبي سلسته اما تيم هاي کرواسي و نيجريه جدال مهمي براي صعود خواهند داشت. ستاره هاي کرواسي 45 درصد شانس صعود دارند و نيجريه اي ها 6/40 درصد. ضمن اينکه ايسلند هم چهارمين مدعي صعود از اين گروه با 5/38 درصد شانس است.

*گروه E: مقتدرترين اينجاست

بالاتر از تمام تيمي هاي جام، برزيل با نزديک به 80 درصد شانس صعود از گروه پنجم، اصلي ترين تيم مدعي براي صعود در مرحله حذفي شناخته مي شود. ساير تيم هاي اين گروه تقريبا نصف سلسائو شانس دارند و رقابت مهمي هم براي دوم شدن خواهند داشت.

*گروه F: سوئد - مکزيک را از دست ندهيد

در ششمين گروه از رقابت هاي جام جهاني تيم آلمان اصلي ترين مدعي صعود است و ساير تيم ها به دنبال دوم شدن هستند. نکته جالب در خصوص اين تيم ها، شانس دقيقا يکسان سوئد و مکزيک است. اين دو تيم در عدد 44 با هم برابر هستند و کره جنوبي هم با 1/36 درصد آخر است.

*گروه G: نبرد جذاب سرگروهي

گروه هفتم جام جهاني يکي از معدود گروه هايي است که در آن تکليف سرگروه را نمي توان مشخص شده دانست. با اين حال تيم پرمهره بلژيک نزديک به 66 درصد براي صعود شانس دارد و انگليس با 54 درصد پشت سر بلژيک است. البته تونس هم تقريبا به همين اندازه از انگليس پايين تر است و تيم خطرناکي خواهد بود. رتبه آخر هم به پاناما اختصاص پيدا کرده است.

*گروه H: نفس گير ترين گروه جام

آخرين گروه جام جهاني 2018 حساس ترين رقابت ها را براي صعود خواهد داشت. کلمبيا با 55 درصد صدرنشين متزلزل جدول شانس هاي صعود است و ژاپن با 8/51 درصد عنوان تنها تيم آسيايي را دارد که شانس صعود بيشتر از نصف به آن اختصاص داده شده است. البته لهستان و سنگال هم بيش از 45 درصد شانس دارند و اين يعني مصاف هاي نفس گير در آخرين گروه جام انتظار بينندگان را مي کشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته