جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5854

 خبـــرنامه 

لبخند شانس به وحيد

اميري فيکس مي‌شود؟

آن‌طور که از شواهد و قرائن برمي‌آيد، مهدي طارمي شانس اندکي براي حضور در بازي با مراکش خواهد داشت. طارمي در بازي با ليتواني مصدوم شد و دقيقه20 زمين را ترک کرد. پس از آن او در تمرينات روزهاي شنبه و يکشنبه هم غايب بود تا بختش براي فيکس شدن در اولين بازي تيم‌ملي در جام‌جهاني برابر مراکش کاهش پيدا کند. اين موضوع حتي مورد توجه روزنامه مارکاي اسپانيا هم قرار گرفته و آنها نيز خبر احتمال غيبت طارمي را پوشش داده‌‌اند. اين اتفاق در شرايطي رخ مي‌دهد که طارمي در 3سال گذشته يکي از بازيکنان فيکس کي‌روش در تيم‌ملي بوده و حتي روايتي وجود دارد که مربي پرتغالي او را بهترين بازيکن حال حاضر ايران قلمداد کرده است. با اين اوصاف غيبت احتمالي طارمي خبر بدي براي کي‌روش خواهد بود و بايد ببينيم اگر اين اتفاق رخ بدهد، سرمربي تيم‌ملي کدام بازيکن را جايگزين او مي‌کند؟

ديروز يک خبرگزاري هلندي از احتمال جايگزيني رضا قوچان‌نژاد با مهدي طارمي خبر داده بود، اما بعيد به‌نظر مي‌رسد گوچي انتخاب کي‌روش باشد. قوچان‌نژاد مهاجم نوک است و کي‌روش در همه اين سال‌ها فقط با يک مهاجم مرکزي بازي کرده. او طارمي را هميشه به‌عنوان وينگر چپ مورد استفاده قرار داده و به اين ترتيب اگر طارمي به بازي با مراکش نرسد، شانس وحيد اميري براي حضور به جاي او بيشتر خواهد بود. حتي در بازي با ليتواني هم بعد از مصدوميت زودهنگام طارمي، اميري جاي او را گرفت. به اين ترتيب وحيد که در تيم‌ملي به يک بازيکن نيمکت‌نشين تبديل شده بود، ممکن است به شکلي غيرمنتظره در اولين بازي ايران در جام‌جهاني به عنوان بازيکن ثابت به‌ميدان برود. انتخاب ديگر کي‌روش براي اين پست هم مي‌تواند مهدي ترابي و يا سامان قدوس باشد.

بازيکن موردعلاقه شفر در تراکتور؟

خبر مذاکره و توافق اوليه تراکتورسازي تبريز با بهنام برزاي در برخي رسانه‌ها منتشر شد. گفته مي‌شود نام برزاي در ليست مازاد وينفرد شفر و استقلال قرار دارد و اين بازيکن فصل آينده در استقلال جايي نخواهد داشت. به همين دليل او مذاکرات خود با تيم‌هاي ديگر را آغاز کرده و در حال توافق با تيم تراکتورسازي تبريز است و به احتمال زياد فصل آينده در اين تيم توپ خواهد زد.

اين در حالي است که برزاي به گفته مديران استقلال از بازيکنان مورد علاقه شفر بود و اين سرمربي آلماني در اولين حضور خود در تمرينات خواهان بازگشت او به تيم شده بود. برزاي در ابتداي فصل گذشته توسط عليرضا منصوريان از استقلال کنار گذاشته شد و با اصرار شفر در نيم‌فصل دوم به اين تيم بازگشت اما مصدوميتي طولاني‌مدت باعث شد تا او از چشم شفر بيفتد و در نهايت در فهرست مازاد استقلال قرار بگيرد.

انتخاب ميزبان جام جهاني 2026

نظر ايران؟ هيچکدام!

شصت‌و‌هشتمين کنگره فيفا، چهارشنبه با حضور 211عضو مجمع از کشورهاي مختلف در مسکو برگزار خواهد شد. رأي‌گيري براي انتخاب ميزبان جام‌جهاني2026، مهم‌ترين اتفاقي است که در اين کنگره رخ مي‌دهد. بعد از رسوايي‌هاي پي‌در‌پي فيفا در جريان انتخاب ميزبان جام‌هاي جهاني2018 و 2022 و افشاگري‌هاي بي‌سابقه درمورد رشوه‌هاي رد و بدل شده براي رأي دادن به کشورهاي ميزبان، اين‌بار فدراسيون بين‌المللي فوتبال انتخاب ميزبان جام‌جهاني را به‌جاي اعضاي هيات رئيسه، به رأي‌گيري در مجمع عمومي سپرده است. براي ميزباني جام‌جهاني 8سال بعد، تنها دو کانديدا وجود دارد. ميزباني مشترک آمريکا، کانادا و مکزيک، گزينه اول و ميزباني مراکش دومين گزينه ارائه ‌شده به فيفا محسوب مي‎شوند. در روزهاي گذشته، درصد زيادي از پيش‌بيني‌ها حکايت از پذيرفته ‌شدن پيشنهاد 3کشور آمريکا، کانادا و مکزيک براي ميزباني از جام‌جهاني2026 دارند. چرا که مراکش هنوز اعضاي فيفا را متقاعد نکرده است که مي‌تواند برگزارکننده شلوغ‌ترين جام‌جهاني تاريخ باشد. جام‌جهاني2026 براي اولين‌بار با حضور 48تيم در 16گروه 3تيمي برگزار خواهد شد و قهرمان تورنمنت بعد از 80بازي معرفي مي‌شود.

فدراسيون جهاني فوتبال براي اولين‌بار، قرار است جزئيات رأي‌گيري انتخاب ميزبان جام‌جهاني را به‌صورت شفاف در اختيار عموم قرار بدهد. در واقع رأي نماينده هر کشور به يکي از دو مدعي ميزباني، با رسانه‌ها و مردم در ميان گذاشته خواهد شد. اين موضوع، يک چالش بزرگ براي فدراسيون فوتبال ايران به شمار مي‌رود. چرا که از يک طرف بعد از ماجراي خروج ترامپ از برجام، رأي دادن ايران به ميزباني آمريکا در جام‌جهاني در زمره محالات قرار دارد و از سوي ديگر بعد از قطع روابط ديپلماتيک مراکش و ايران، دليلي براي رأي دادن ايران به اين کشور وجود نخواهد داشت. مهدي تاج که به‌دليل کسالت همچنان از اردوي تيم‌ملي در روسيه دور است، احتمالا علي کفاشيان را راهي کنگره خواهد کرد و «رأي سفيد» محتمل‌ترين رأي نماينده ايران در اين جلسه مهم خواهد بود. جلسه‌اي که خروجي‌اش هر چه باشد، ايران را راضي و خوشحال نخواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته