جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 ميز خبر 

 روسيه: آماده واکنش به طرح‌هاي ناتو هستيم

روسيه اعلام کرد: برنامه جديد آمادگي نظامي ناتو در اروپا وضعيت امنيتي در اين قاره را وخيم‌تر مي‌کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اينترفکس، چندي قبل مقامات غربي اعلام کردند که آمريکا متحدان اروپايي را به سمت دريافت گردان‌ها، ناوها و جنگنده‌هاي جديد ناتو در قالب افزايش بازدارندگي در برابر هرگونه حمله روسيه سوق داده است.

وزيران دفاع ناتو در طرح جديد واکنش نظامي که به آن "طرح 4 × 30 " اطلاق مي‌شود، تصويب کردند که هدف از آن مجهز کردن هم‌پيمانان به 30 گردان مجهز، 30 اسکادران هوايي و 30 ناو همزمان با فرارسيدن سال 2020 است و مي‌توان تمام اين نيروها و تجهيزات را نهايتا ظرف 30 روز جمع و مهيا کرد.

رهبر طالبان درخواست مذاکرات مستقيم با آمريکا را مطرح کرد

رهبر طالبان بار ديگر درخواست اين گروه براي انجام مذاکرات مستقيم با آمريکا براي پايان جنگ را تکرار کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه صداي آمريکا، هيبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان در پيامي به مناسبت عيد فطر اعلام کرد: اگر مقامات آمريکايي واقعا معتقد به پايان صلح‌آميز درگيري‌ها در افغانستان هستند، بايد به طور مستقيم به ميز مذاکره بيايند زيرا اين جنگ اثرات تخريبي براي افغانستان دارد و مي‌توان اين مساله را از طريق صلح حل کرد.

ترامپ: کره شمالي ديگر تهديد هسته‌اي نيست

دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريکا خطاب به کيم جونگ اون، رهبر کره شمالي اعلام کرد که از وي به عنوان "رهبري ياد مي‌شود که پيشاهنگ عصر نويني از امنيت و عظمت براي شهروندانش است."

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، ترامپ همچنين اعلام کرد که يک رابطه بسيار شگفت آور تنها چند دقيقه پس از مذاکرات با کيم جونگ اون ايجاد کرده است.

وي همچنين هنگام بازگشت به واشنگتن در توئيتر خود نوشت: از يک سفر طولاني بازگشتم اما همه اکنون احساس امنيت بيشتري نسبت به روزي که من تازه سر کار آمدم دارند. ديگر هيچ تهديد هسته‌اي از سوي کره شمالي وجود ندارد. ديدار با اون تجربه‌اي جالب و بسيار مثبت بود. کره شمالي پتانسيل بزرگي براي آينده در اختيار دارد.

انگليس خواستار تشديد تحريم‌ روسيه شد

نخست وزير انگليس اعلام کرد که در ديدار آتي خود با سران اتحاديه اروپا درخواست تشديد تحريم هاي بيشتر عليه روسيه را مطرح مي‌کند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، ترزا مي نخست وزير انگليس در اظهاراتي خواستار تشديد تحريم هاي روسيه شد.

نخست وزير انگليس در اظهارات خود در پارلمان اين کشور گفت: مسائل مختلفي وجود دارد که رهبران اروپا بايد در نشست ماه ژوئن خود درباره آن ها به بحث و تبادل نظر بپردازند؛ يکي از آن ها موضوع تحريم ها عليه روسيه است.ترزا مي اضافه کرد: تلاش مي کنم مطمئن شوم که تحريم ها عليه روسيه ادامه خواهد يافت. در برخي از حوزه ها، بايد تحريم ها عليه مسکو تشديد شود.

رژيم صهيونيستي يک موشک "نقطه‌زن" مافوق صوت آزمايش کرد

روزنامه اورشليم پست اسرائيل در مطلبي عنوان کرده که اين رژيم يک موشک نقطه زن دوربرد و مافوق صوت جديد آزمايش کرده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه اورشليم پست، اسرائيل نام اين موشک را "Rampage" (خشم) گذاشته و نوشته که قابليت شليک شدن از جنگنده‌هاي اف 15، اف 16 و اف 35 را دارد و جوري طراحي شده که از مناطق خارج از حوزه استحفاظي سيستم‌هاي دفاع هوايي نيز قابليت شليک را دارد.

بنا بر اين گزارش: اين موشک 4.7 متر طول و 570 کيلوگرم وزن داشته و مجهز به سيستم هدايت با جي‌پي‌اس بوده و در هر وضعيت آب‌وهوايي و هم در شب و يا روز قابليت عملياتي دارد. موشک خشم به خاطر شکل فيزيکي و سرعت بالا امکان رهگيري بسيار کمي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته