جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 در استان 

 آزادي 1500 زنداني غير عمد در جشن‎هاي گلريزان فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان-راعي

در جشن گلريزان ويژه آزادي زندانيان غير عمد که توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با حضور رئيس کل دادگستري استان، رييس و اعضاي ستاد ديه استان، فرماندار شهرستان مبارکه، مديرعامل شرکت فولاد مبارکه و جمعي از مديران شرکتهاي تحت پوشش، پيمانکاران و شرکتهاي طرف قرارداد گروه فولاد مبارکه در محل باغ فردوس اصفهان برگزار شده بود بيش از 30 ميليارد ريال جمع‏آوري شد و اين مبلغ تحويل ستاد ديه استان جهت آزادي زندانيان غيرعمد گرديد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان؛ دکتر بهرام سبحاني؛ مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ابتداي اين مراسم که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء و صرف افطاري شرکت‏کنندگان در اين مراسم در سخناني به اهميت کارهاي خير در جامعه اشاره کرد و گفت: قدمهاي خيري که فولاد مبارکه در جامعه داشته است موجب شده، اين صنعت بحمدا... از خطرات و بلاياي غيرمترقبه مصون باشد. وي افزود: در فولاد مبارکه، کارکنان در دماي بالاي 1200 درجه مذاب را منتقل مي‎کنند که اصطلاحا جهنمي از مذاب است و تاکنون از بلايا مصون بوده‏‎اند. دکتر سبحاني افزود: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در پنج سال گدشته، زمينه آزادي بيش از 1500 زنداني غيرعمد را فراهم کرده است.

وي افزود: در پنج سال گدشته در جشنهاي آزادي زندانيان غيرعمد در کشور 3هزار و 85 زنداني در کشور آزاد شده‏اند که گروه فولاد مبارکه در آزادي 50 درصد اين زندانيان مستقيما نقش داشته است. وي به انتظار جامعه از صنايع بزرگ براي ايفاي مسئوليتهاي اجتماعي اشاره کرد و گفت: فرهنگ ديني به ما آموخته که افرادي که مي‏توانند در آزادي زندانيان که ناخواسته گرفتار شده‎‏اند همت کنند.

دکتر سبحاني به اهتمام شرکاي اجتماعي و اقتصادي و پيمانکاران و طرف قرارداد گروه فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: شرکت فولاد مبارکه با بيش از 3000 شرکت شامل معادن سنگ آهن، توليدکندگان مواد نسوز، توليدکنندگان قطعات يدکي و بيش از 1200 شرکت توليدکننده محصولات مختلف تعامل اقتصادي دارد.

در ادامه اين مراسم، خسروي وفا؛ رييس کل دادگستري استان اصفهان در سخناني با تقدير از گروه فولاد مبارکه در برگزاري منظم جشنهاي گلريزان آزادي زندانيان غير عمد گفت: انصافا کمکهاي فولاد مبارکه، بسيار قابل توجه بوده است و زمينه کارهاي بزرگ و گشايشهاي بزرگ شده است. وي افزود: در ستاد ديه استان اصفهان، هر وقت يک زنداني فوري بايد آزاد شود، و به لحاظ مسائل مختلف مانند بيماري و... نياز به آزادي سريع مي‎باشد، شرکت فولاد مبارکه نقش پررنگي در تامين بدهي داشته است. وي با تقدير و تشکر از مديريت خوب و عالي دکتر سبحاني در حضور و مشارکت جدي فولاد مبارکه در برنامه‎هاي ستاد ديه افزود: جامعه ما قدردان اين مديران است که بستر آزادي زندانيان را با پهن کردن سفره بابرکت گلريزان فراهم کرده اند. وي افزود: 1500 نفر زنداني که فولاد مبارکه زمينه آزادي را فراهم کرده است، کار بسيار بزرگي است.

جمعه بازار کتاب در بندرعباس راه‎اندازي شود

بندرعباس- شهين صادقي

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: جمعه بازار کتاب بايد به عنوان يک پاتوق فرهنگي در گام اول با اعلام آمادگي دانشگاهها در بندرعباس راه‏‎اندازي شود.

بهروز اکرمي در نشست انجمن کتابخانه‏هاي عمومي استان هرمزگان بر فعال سازي نهادهاي مدني در حوزه کتاب و کتابخواني تاکيد کرد و گفت: وجود يک تشکل مردمي در حوزه کتاب و کتابخواني در هرمزگان نشانگر نياز توجه بيشتر در فعال سازي اين گونه تشکلهاي مردم نهاد در استان است. اکرمي خاطرنشان کرد: مشارکت حداکثري مردم در امر کتاب و کتابخواني مي‎‏تواند موجب توسعه و ترويج امر کتابخواني در استان شود.

وي شناسايي جامعه هدف را يکي از راههاي ترويج کتابخواني دانست و عنوان کرد: با شناسايي جامعه هدف، مي‌توان الگوي مطالعه‎اي مطابق با ذائقه آنها ارائه و زمينه توسعه کتابخواني در استان را ايجاد کرد. معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان ترويج و توسعه کتابخواني در ميان بانوان را يکي از اصول مهم در تحول جامعه دانست و گفت: زنان نقش بسزايي در تحولات اجتماعي جامعه دارند و با ترويج کتابخواني در ميان اين قشر از جامعه مي توان زمينه‎هاي تحولات مثبت در اجتماع را ايجاد کرد.

کاهش 100 درصدي ورود آب به سدهاي هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي هرمزگان در چهارمين جلسه شوراي حفاظت از منابع آب استان گفت: در سال آبي 97-96 وضعيت بارش در هرمزگان حدود 80 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و در حوزه‎هاي شرق استان و سدهاي نيان که بخشي از تامين آب شرب از اين سدها بوده است، ميزان کاهش بارش بيش از 95 درصد و ورودي آب به سدها 100 درصد کاهش يافته و به صفر رسيده است.

دکتر هوشنگ ملايي در همين راستا بر مصوبات جلسات قبل از جمله انتقال مسائل و مشکلات به ائمه جمعه استان و بهره‎گيري از ظرفيت آموزش و پرورش و صدا و سيما بود تاکيد کرد.

وي افزود: در چنين شرايطي ضرورت همراهي آحاد مردم در بخشهاي مختلف مصرف ازجمله مصرف شرب، صنعت و کشاورزي مي‎تواند در عبور از بحران مؤثر و صرفه‎جويي در بخشهاي مختلف و کاهش مصرف و برداشت آب در مصارف و مديريت مصرف راهکار مناسب در اين راستا مي‎باشد.

بررسي آخرين مراحل تکميل فاز اول پروژه تقاطع چندسطحي شهيد بندر

اهواز-خبرنگار آفرينش

آخرين مراحل تکميل فاز اول پروژه تقاطع غيرهمسطح روگذر شهيد بندر مورد بررسي و بازديد ميداني قرار گرفت.

شهردار اهواز به همراه معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري، معاون فني و عمراني، مديران مناطق سه و هفت شهرداري اهواز، رئيس پليس راهور شهرستان اهواز و جمعي از مديران مربوطه از آخرين مراحل تکميل فاز اول پروژه تقاطع غيرهمسطح روگذر شهيد بندر بازديد کردند و آن را مورد بررسي قرار دادند.در اين بازديد معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري اهواز بر اهميت خط‎کشي و احداث تجهيزات ترافيکي و ايمن سازي لازم جهت تردد تأکيد کرد.

معاون فني و عمراني شهرداري اهواز نيز با اشاره به مشکلات موجود براي تکميل فاز اول پل، مواردي که جهت تسريع در تکميل پروژه لازم است را يادآور شد.

در پايان شهردار اهواز، تاريخ افتتاح فاز اول پروژه تقاطع غير همسطح روگذر شهيد بندر را امروز بيست و چهارم خرداد ماه 97 اعلام کرد و بر رفع نواقص موجود تا زمان افتتاح پروژه تأکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته