جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5855

 براي فتح سنگر مراکش آماده ايم
 هشتاد ميليون نفر، يک ملت، يک ضربان قلب 

 سرانجام روزهايي که انتظارش را مي‌کشيديم فرا رسيد؛ روزهايي که هر چهار سال يک بار، تب تند جام جهاني را به جان‌مان مي‌اندازد و وقتي تمام مي‌شود، آرزوي بازگشتش را داريم. روزهايي که فوتبال مي‌شود همه چيز و ديگر رهايمان نمي‌کند. روزهايي که سياست و جنگ و نژادپرستي و خشونت و فقر، قافيه را به فوتبال مي‌بازند و آدم‌ها فارغ از هر مرزبندي خواسته يا ناخواسته‌اي که مليت و مذهب و نژاد و رنگ پوست و طبقه اجتماعي براي‌شان ايجاد کرده، کنار هم مي‌نشينند و چشمان‌شان را به مستطيل سبز مي دوزند.

بيست و يکمين دوره جام جهاني امروز با برگزاري ديدار روسيه و عربستان در ورزشگاه "لوژنيکي" آغاز مي شود؛ ديداري که يک ساعت پس از برگزاري مراسم افتتاحيه و در حضور برخي از سياستمداران جهان مثل امانوئل ماکرون،ولاديمير پوتين، سعد الحريري، کيم يونگ نام و وليعهد رژيم سعودي برگزار مي شود. اما بر خلاف دوره هاي قبل که مراسم و ديدار افتتاحيه و حواشي آن زير نظر قرار مي گرفت، اين دوره همه نگاه ها در ايران به روز جمعه است؛ جايي که تيم ملي بايد مقابل مراکش، اولين بازي و حساس ترين ديدار خود در جام جهاني 2018 را برگزار کند. شايد براي ما ايراني ها طبيعي نباشد که هنوز موتور جام جهاني روشن نشده، در اين مسابقات به ميدان رويم، اما اين دوره شرايط فرق مي کند و البته ما هم همين طور. ما در حالي پاي به اين مسابقات گذاشته ايم که سال هاست در آسيا يکه تازي مي کنيم. ما دومين تيم در جهان هستيم که مجوز حضور در روسيه را کسب کرده ايم. ما مدت هاست با سرمربي پرتغالي مان به روياهاي مان فکر مي کنيم و حالا زمان تعبير اين روياها فرارسيده؛ روياي درخشش در سخت ترين گروه جام جهاني. شايد براي بسياري نتيجه گرفتن مقابل قهرمان آفريقا، قهرمان اروپا و يکي ازاصلي ترين مدعيان قهرماني جام جهاني غيرقابل باور و شايد مضحک باشد. اما کافي است به ساختار تيمي ايران در اين سال هاي منتهي به جام جهاني نگاهي بيندازيم و کمي به آرزوهاي مان فکر کنيم؛ ساختاري که ستاره پرور نيست اما همه خودشان را براي موفقيت تيم فدا مي کنند و چه مولفه اي بهتر از داشتن تيم يکدست براي درخشش در چنين سطحي. حتي نمود اين ساختار تيمي را در جام جهاني 2014 و مقابل آرژانتين، نايب قهرمان آن تورنمنت به وضوح ديديم که چگونه ستاره هاي گران قيمت و پرفروغ جهان براي نتيجه گرفتن مقابل ما به زانو درآمده بودند.

بنابراين ما مثل هميشه اميدواريم، اما زنده ماندن اين اميد به موفقيت در بازي اول بستگي دارد. جام جهاني روسيه براي ايران يعني بازي با مراکش و در واقع ما فردا در فينال جام بايد به ميدان برويم؛ مسئله اي که بارها کارلوس کي روش به صراحت بيان کرده است. اگر در بازي با مراکش به پيروزي برسيم، حتي شانس صعود هم داريم و اگر خداي ناکرده خلاف اين رقم خورد، ادامه جام براي ما سخت تر خواهد شد. ما به بازيکنان ايران و فرمانده ارشد تيم، کارلوس کي روش ايمان داريم و براي موفقيت سربازان ايران در آوردگاه روسيه دست به دعا مي شويم. هشتاد ميليون نفر، يک ملت، يک ضربان قلب؛ همه براي تيم ملي.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته