جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5856

 ميز خبر 

 مرکل: نسبت به تحقق بودجه ناتو واقع‌بين هستم

صدراعظم آلمان تأکيد کرد برلين به بودجه مد نظر ناتو براي اختصاص دو درصد توليد ناخالص ملي به امور دفاعي پايبند است اما براي رسيدن به آن واقع‌بينانه عمل مي‌کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري راشا تودي، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در ديدار با ينس استولتنبرگ، دبيرکل ناتو همچنين بر طرح کشورش جهت اختصاص بودجه 1.5 درصدي براي ناتو تا سال 2024 تأکيد کرد.

او پس از رايزني با دبيرکل ناتو گفت: گاهي اين روند بسيار کند به نظر مي‌رسد اما اوضاع در مسير درست حرکت مي‌کند.

ديلي‌تلگراف خبر داد؛

قراردادهاي محرمانه نيروهاي سوريه دموکراتيک و داعش براي تبادل اسرا

يک روزنامه انگليسي فاش کرد ميان نيروهاي سوريه دموکراتيک و گروه تروريستي داعش قراردادهاي محرمانه‌اي براي تبادل اسرا منعقد شده است.

به گزارش ايسنا، روزنامه ديلي تلگراف چاپ انگليس نوشت سه قرارداد تبادل اسرا و خانواده‌هاي آنها ميان نيروهاي سوريه دموکراتيک (قسد) مورد حمايت ائتلاف آمريکايي ضد داعش و گروه تروريستي داعش به صورت محرمانه به امضا رسيد که در نتيجه آنها تعدادي از داعشي‌هاي اروپايي‌الاصل آزاد شدند.

به نوشته ديلي تلگراف، قرارداد اول در فوريه گذشته به امضا رسيد و شامل 200 شبه‌نظامي با اصالت چچني و عربي و نيز تعدادي فرانسوي و دستکم يک آلماني بود. آنها با اتوبوس‌هايي از بازداشت‌گاه‌هاي نيروهاي قسد به مناطق تحت کنترل داعش در استان ديرالزور منتقل شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته