جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5860

 خبر 

 آفتاب سوختگي را چگونه درمان کنيم؟

يک متخصص طب سنتي در خصوص دليل ايجاد آفتاب سوختگي و راهکارهاي درماني آن با طب سنتي توضيحاتي داد.

منصور خرمي زاده متخصص طب سنتي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص درمان آفتاب سوختگي، اظهار کرد: سوختن پوست بر اثر برخورد با نور آفتاب بيشتر به دليل گرم شدن بيش از حد بدن است؛ اگر آفتاب سوختگي در مراحل اوليه درمان نشود باعث ايجاد تاول شده و پوست فرد به شدت آسيب پذير خواهد شد.

با ماساژ صورت پوست سوخته خود را درمان کنيد

اين متخصص طب سنتي با اشاره به اينکه يکي از روش هاي درماني آفتاب سوختگي ماساژ صورت و گرم کردن آن است، گفت: اگر فردي در بدنش موادي که بايد دفع شود را به درستي دفع نکند، دچار يبوست مي شود؛ برخي مواد با بدن فرد ناسازگار هستند، قسمت مفيد آن مواد جذب بدن شده و آن قسمتي که بايد دفع شود، اگر از بدن خارج نشود، باعث توليد اخلاط غير طبيعي مي شود و در نتيجه گرماي بدن را نامتعادل مي کند.

خرمي زاده با تاکيد بر اينکه يبوست شديد بسيار عوارض براي بدن دارد، عنوان کرد: در صورتي که مواد زائد از بدن دفع نشوند، آن مواد در برخي نقاط بدن تجمع مي يابند که باعث کاهش خون رساني در آن مي شود؛ اين کم شدن خونرساني باعث تيرگي در آن قسمت بدن شده، همچنين حرارت را از داخل بدن به سمت بيرون پخش مي شود که فرد گاهي احساس داغي در بدن خود مي کند.

آيا مشکلات دروني در ايجاد آفتاب سوختگي موثر است؟

وي با تاکيد بر اينکه آفتاب باعث سوختگي پوست نمي شود، خاطر نشان کرد: اصلي ترين دليل آفتاب سوختگي به مشکلات دروني بدن فرد بر مي گردد؛ بدن بايد رطوبت و حرارت کافي داشته باشد، در صورتي که مشکلات دروني حل نشود، سموم از بدن دفع نشده و باعث ايجاد عارضه هاي پوستي مي شود، در مرحله اول بايد نوع ورودي و خروجي بدن را تنظيم کرد تا بتوان آن را درمان کرد. اين متخصص طب سنتي با اشاره به اينکه بايد بدن را به سمتي برد تا براحتي مواد زائد دفع شود، عنوان کرد: بدن انسان نياز به يک سري ورودي و خروجي دارد؛ بايد سعي کنيم از غذاهايي مصرف کنيم که تازه باشند، همچنين ميوه جات و سبزيجات را نبايد فراموش کرد، دور مواد مانده را خط بکشند و مواد غذايي را بيش از 48 ساعت در يخچال نگه ندارند.

علت تيرگي در برخي ناحيه هاي پوست صورت چيست؟

خرمي زاده ادامه داد: غذاهاي غليظ مانند حليم و کله پاچه که غلظت خون را افزايش مي دهد استفاده نکنند؛ مواد غذايي که نگهدارنده دارند استفاده نشود، همچنين مواد غذايي سرخ کردني که از ادويه جات درست مي شود را مصرف نکنند، چرا که اين مواد باعث کاهش رطوبت بدن شده و حرارت بدن را افزايش مي دهد، اين نامتعادل بودن باعث مي شود يبوست ايجاد شده و در نتيجه برخي نقاط بدن تيره تر شود.

وي با تاکيد بر اينکه افراد بايد در فصول گرم سال از مواد غذايي مرطوب استفاده کنند، خاطر نشان کرد: غذاهايي مانند آش و سوپ که مرطوب هستند در درمان يبوست موثر است؛ همچنين مصرف ميوه جات در درمان بسيار اثربخشي بالايي دارد، مواد غذايي که دير هضم هستند را استفاده نکنيم، مايعات به ميزان کافي مصرف شود


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته