جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/04/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5862

 دبير علمي سومين کنگره بين‌المللي کلينيکال آنکولوژي :
 ايمنوتراپي، انقلابي در درمان سرطان 

 
دبير علمي سومين کنگره بين‌المللي و سيزدهمين همايش سالانه کلينيکال آنکولوژي ايران با اشاره به اينکه ايمنوتراپي به عنوان انقلابي در درمان سرطان در اين همايش مورد بحث و گفت‌وگو قرار مي‌گيرد، گفت: درمان سرطان در کشور بر اساس راهنماهاي باليني انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي انجمن راديوتراپي آنکولوژي ايران، دکتر پيام آزاده در آستانه برگزاري سومين کنگره بين‌المللي و سيزدهمين همايش سالانه کلينيکال آنکولوژي ايران با اشاره به اينکه وضعيت درمان سرطان در گذشته به صورتي بود که سليقه‌اي عمل مي‌شد،‌ گفت: همه کشورهاي توسعه‌يافته راهنماي باليني درمان سرطان دارند و در ايران اين اقدام آغاز شده و پزشکان، بيمه‌ها و ... تابع اين راهنما خواهند بود.

عضو کميته راديوتراپي کشور اعلام کرد: اکنون توليد داروهاي ضدسرطان در ايران در حوزه‌هاي شيمي‌درماني،‌هورمون‌درماني و هدفمند موفقيت بسيار بزرگي داشته که نتايج بسيار مطلوبي را به همراه خواهد داشت.

آزاده عنوان کرد: در کشور ما سالانه کنفرانس‌هاي زيادي در حوزه‌هاي مختلف از جمله سرطان برگزار مي‌شود در حالي که در بسياري از کشورها اين چنين نيست و امسال ما تصميم گرفتيم که کنفرانسي را با تغييرات جديد برگزار کنيم و موضوعات‌ اصلي را در آن مطرح سازيم.

وي اعلام کرد: از اساتيد داخل و خارج کشور در اين کنگره دعوت شده است تا در ارتباط با سرطان‌هاي شايع مباحثي داشته باشند و بر همين اساس در ايران کارگروهي تشکيل و تغييرات رخ‌داده مورد بحث و گفت‌وگو قرار مي‌گيرد.

وي افزود: ايمنوتراپي انقلابي در درمان سرطان است که يکي از محورهاي سومين کنگره بين‌المللي و سيزدهمين همايش سالانه کلينيکال آنکولوژي ايران است.

آزاده گفت: سرطان‌هاي شايع کشور از جمله پستان،‌گوارش و ريه در کنگره مورد بحث قرار مي‌گيرند، همچنين در درمان سرطان ريه تغييرات زيادي حاصل شده که اين موضوع نيز مورد بحث قرار مي‌‌گيرد.اين دانشيار دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: تم اين کنفرانس نيز متفاوت از قبل بوده و راجع به مسائلي پزشکي قانوني در سرطان، ژنتيک، موضوعات خانوادگي و ارثي سرطان بحث و گفت‌وگوهايي مطرح خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته