جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 يك نكته از هزاران 

 پيشگيري از بروز سوانح را مي‌شود جدي‌تر گرفت

از شروع سال 97، نزديك به چهارماه مي‌گذرد. با توجه به اتفاقات تلخي كه سال گذشته افتاده بود و در رأس همه آنها، زلزله غرب كشور و از دست دادن هموطنان‌مان در اين حادثه، در اغلب قريب به اتفاق پيام‌هايي كه بسياري از شخصيت‌ها به مناسبت آغاز سال منتشر كرده بودند، يك وجه مشترك وجود داشت و آن، آرزوي بهبود وضعيت در همه زمينه‌ها در سال جاري و عدم تكرار اتفاقات تلخ بود. اما به نظر مي‌رسد براي تحقق اين آرزوها و به واقعيت پيوستن‌شان، آنچه بيش از هر چيز نياز به توجه دارد، نه صرفا آرزو، بلكه اقدامات عملي براي تكرار نشدن وقايعي است كه از بروز درصد زيادي از آنها مي‌توان جلوگيري كرد.

يكي از اين موارد كه نياز است درخصوص آن بازبيني‌هاي جدي صورت بگيرد، پرونده تصادفات روزانه در كشور و مرگ و ميرهاي ناشي از آن است كه سالهاست در كشور ما مفتوح است و هر روز قربانيان ديگري بر شمار كشته‌شدگان حاصل از اين تصادفات افزوده مي‌شود.

حالا در تازه‌ترين اين تصادفات، برخورد تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربري موجب از دست رفتن تعداد زيادي از مسافران اتوبوس و همين طور راننده تانكر شده است.

فعلا نقص فني در سيستم ترمز تانکر حامل مواد سوختي و عمل نکردن آن علت اصلي وقوع حادثه شناخته شده كه منجر به برخورد شديد تانکر از پشت با اتوبوس و انفجار مواد سوختي و آتش گرفتن اتوبوس گرديده است.

به هر حال، لازم است با ريشه‌يابي علل وقوع اين حادثه و اطلاع‌رساني‌هاي گسترده درخصوص آن، همين طور حذف اصلي‌ترين عوامل بروز تصادفات در كشور، از تكرار حوادث اين‌چنيني كه نمونه آن را به شكلهاي ديگر نيز بارها شاهد بوده‌ايم، جلوگيري شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته