جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 ميز خبر 

 ارتش سوريه منطقه غرز در جنوب شرق درعا را آزاد کرد

يگان‌هاي ارتش سوريه منطقه غرز در جنوب شرق شهر درعا را به طور کامل از تروريسم پاکسازي کردند.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، ارتش سوريه عمليات خود عليه تروريسم در درعا را ادامه داده و توانست روز سه‌شنبه منطقه سيلوهاي گندم و زندان مرکزي در غرز را آزاد کند و پس از درگيري‌هاي شديد و هلاکت تعداد از تروريست‌ها و زخمي شدن تعدادي ديگر و فرار باقي مانده آنها به سمت مناطق همجوار، تمام منطقه را تحت کنترل خود درآورد.

ارتش طي پاکسازي منطقه سلاح آمريکايي موجود در نزد تروريست‌ها از جمله موشک‌هاي تاو و مهمات ساخت کشورهاي غربي را ضبط کرد.

خبرنگار العالم نيز اعلام کرد ارتش سوريه، منطقه صوامع الجنوب و زندان مرکزي غرز واقع در جنوب شرق درعا را آزاد کرد و منطقه را به طور کامل تحت کنترل خود درآورد.

رژيم صهيونيستي ترور رهبران حماس را از سر مي‌گيرد

وزير اقتصاد رژيم صهيونيستي اعلام کرد که اين رژيم به زودي سياست ترور رهبران جنبش حماس را از سر مي‌گيرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت النشره، ايلي کوهن، وزير اقتصاد رژيم صهيونيستي اعلام کرد به زودي سياست ترور رهبران حماس توسط صهيونيست‌ها از سر گرفته خواهد شد.

پيشتر نيز مقامات صهيونيستي تهديد کرده بودند که ترور فرماندهان و رهبران جنبش حماس را از سرخواهند گرفت.

احتمال از سرگيري فعاليت‌هاي داعش؛

اختلافات بر سر سوريه؛ تهديدي براي منطقه

نخست وزير عراق: اختلافات بين المللي بر سر سوريه احتمالا باعث ازسرگيري فعاليت‌هاي گروه تروريستي داعش شود.

به گزارش صدا و سيما به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک از بغداد؛ حيدر العبادي نخست وزير عراق، گفت: اختلافات بين المللي بر سر سوريه تهديدي عليه منطقه است، زيرا اين اختلافات ممکن است به از سرگيري فعاليت‌هاي گروه تروريستي داعش بينجامد.

عبادي در سخناني که از تلويزيون دولتي عراق پخش مي‌شد گفت: اختلافات بر سر سوريه ممکن است به ازسرگيري فعاليت‌هاي گروه تروريستي داعش بينجامد و مرز‌هاي عراق تهديد شود.

نخست وزير عراق افزود: سربازان عراقي در حذف نيرو‌هاي باقيمانده داعش در استان‌هاي دياله، کرکوک و صلاح الدين به پيشرفت‌هاي بزرگي دست يافته اند.

فيصل مقداد: سوريه عليه هر طرحي براي نابودي مساله فلسطين مي‌ايستد

معاون وزير خارجه سوريه با اشاره به اينکه دمشق هنوز مساله فلسطين را مساله اصلي جهان عرب مي‌داند، تاکيد کرد: علي رغم تمامي چالش‌هايي که سوريه در طول سال‌هاي بحران با آن مواجه بوده، اين موضعگيري ما ثابت است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، فيصل مقداد، معاون وزير خارجه سوريه در ديدار با هيئتي از کميته اجرايي سازمان آزادي بخش فلسطين (ساف) به رياست عزام الاحمد اظهار داشت: سوريه از حقوق فلسطيني‌ها به ويژه حق بازگشت آنها و تشکيل کشور فلسطين حمايت و با هر گونه طرح و پروژه‌اي براي نابودي اين مساله از جمله آنچه "معامله قرن" خوانده مي‌شود، مقابله مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته