جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

سيزدهمين کنفرانس عمومي انجمن بين المللي دانشگاه ها

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري دوم-2


کنفرانس عمومي IAU سال 2008

گزارش فعاليت‌ها و امور مالي IAU از 2004 تا 2008

گزارش IAU در مورد فعاليت‌ها از 2004 تا 2008

ادامه مطالب

VI. يکپارچه‌سازي و گسترش عضويت در IAU

پرداخت‌هاي حق عضويت از 51 موسسه اضافي به تأخير افتاده است. اگر تمام‌پرداخت‌ها قبل از کنفرانس عمومي در جولاي 2008 انجام شود، تعداد مؤسسات عضو به مجموع 648 عضو خواهد رسيد.

توزيع برحسب منطقه به‌صورت زير است:

61 موسسه عضو آفريقا، 141 عضو در آسيا و اقيانوسيه، 240 عضو در اروپا، 47 عضو در آمريکاي لاتين، 74 عضو در خاورميانه، 34 عضو در آمريکاي شمالي (توزيع را در چارت زير ملاحظه کنيد):

IAU همچنين فشار مي‌آورد تا تعداد سازمان‌هاي عضو را از طريق سازمان‌دهي رويدادها بخصوص براي اين دسته از اعضا و بالاخص از طريق ارتباط و همکاري مستمر با رهبران چنين سازمان‌هايي افزايش دهد.

• دوازدهمين کنفرانس عمومي همچنين توسعه دو نوع جديد از مشارکت در سال 2004 را تصويب کرده است – عضو پيوسته IAU (براي تعداد زيادي از گروه‌ها و شبکه‌ها) و عضو وابسته به IAU (براي افرادي که مي‌خواهند IAU را حمايت کنند). اين جابجايي براي IAU سودمند است چراکه IAU که جابجا شده تا ظرفيت شبکه‌سازي خود را محکم کند، درباره فعاليت‌هاي مؤسساتي که مربوط به مباحث و موضوعات مهم است، به‌وسيله آن قدرت خود را به‌عنوان يک مرجع واقعي براي آموزش عالي تأکيد مي‌نمايد. اعضاي پيوسته IAU مثل رصدخانه مَگناچارتا (Magna charta Observatory) موسسه آموزش بين‌الملل و چند تا ديگر که با انجمن در کارگاه‌هاي سازمان داده‌شده در طول سيزدهمين کنفرانس عمومي مشارکت داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته