جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 خبــر 

 بهبود ولتاژ برق شهرستان مسجد سليمان

اهواز-خبرنگار آفرينش

عمليات نصب و راه‌اندازي دو دستگاه بانک خازني 11 کيلو ولت با هدف افزايش ولتاژ برق مناطقي از شهرستان مسجد سليمان در پست 132/11 کيلو ولت محمدآباد شرکت برق منطقه اي خوزستان به پايان رسيد.

مجري طرح پست هاي شرکت درخصوص اهداف انجام اين پروژه گفت: کاهش تلفات، افزايش ولتاژ و اصلاح توان در مناطقي از شهرستان مسجد سليمان و آزادسازي بخشي از ظرفيت ترانسفورماتورهاي T1 و T2 پست محمد آباد و خط 132 کيلو ولت تغذيه‏کننده پست بوده است.

نيما درياپور ظرفيت اين دو دستگاه بانک خازني را 6/9 مگاوار اعلام کرد.

وي اضافه کرد: هزينه تامين تجهيزات، عمليات ساختماني، نصب و راه‎‏اندازي اين پروژه چهار ميليارد ريال بوده است.

با اجراي راستي آزمايي؛

صرفه‌جويي بالغ بر 4 ميليون و 300 هزار ليتر نفتگاز در سال

اروميه- يزدان پناه

احمد مجرد مدير منطقه اروميه گفت: به منظور سهولت تخصيص سهميه سوخت تراکتورهاي بخش کشاورزي، طرح شناسايي مالکان واقعي تراکتورهاي ساکن در کليه روستاهاي منطقه از ماههاي پاياني سال گذشته آغاز و از ابتداي سال 97 سهميه اختصاصي خود را دريافت مي‎کنند.

وي گفت: با اجراي راستي‎آزمايي سهميه سوخت تراکتورها در منطقه اروميه تعداد تراکتورهاي فعال به عنوان مصرف‌کننده واقعي بالغ بر 6.5 درصد کاهش و به تعداد 19 هزار دستگاه رسيد.مجرد خاطرنشان ساخت با اجراي راستي‎آزمايي و بازنگري در سهميه سوخت تراکتورها پيش‌بيني مي‌شود در سال جاري بالغ بر 4 ميليون و 300 هزار ليتر نفتگاز صرفه‌جويي شود.

مجرد ضمن اشاره به توزيع بالغ بر 27 ميليون ليتر سوخت کشاورزي(نفتگاز) در سه ماهه اول سال جاري تصريح کرد: شرکت ملي پخش فرآورده‎هاي نفتي منطقه اروميه هيچ گونه محدوديتي براي عرضه سوخت به مصرف‎کنندگان واقعي بخش کشاورزي ندارد و بايد ماشين‎آلات کشاورزي روستاييان عزيز در اين طرح شناسايي مي‎شد.

اين مقام مسئول در استان آذربايجان غربي از همکاري و تعامل همه فرمانداران و بخشداران و تعاونيهاي روستايي در اجراي موفق اين طرح قدرداني نمود.

در دو ماه نخست امسال؛

رفع تصرف بيش از يک هکتار از اراضي ملي و نوار ساحلي منطقه آزاد انزلي

رشت-سيده حديث ميرزاده

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، در راستاي ساماندهي و آزادسازي اراضي ملي منطقه، از سوي يگان حفاظت از اراضي و اجرائيات و مديريت حقوقي سازمان منطقه آزاد انزلي و با مشارکت مرزباني بيش از يک هکتار از اراضي ملي و نوار ساحلي منطقه آزاد انزلي که با ديوار کشي تصرف شده بود در سال جاري آزادسازي شد.

افراد سودجو از طريق ديوارکشي، نصب سيم خاردار و ساخت آلاچيق در روستاي خشک اسطلخ، چونه چنان، امين‎آباد و کوي شاه اقدام به تصرف اراضي ملي و نوار ساحلي منطقه آزاد انزلي نموده که با دستور قضايي و همکاري نيروي انتظامي، موانع و ساخت و سازهاي غير مجاز ايجاد شده قلع و زمينهاي مورد تصرف آزاد شده است.

حسب تاکيدات رييس هيات مديره و مديرعامل اين سازمان درخصوص برخورد جدي و قانوني با متصرفان، حفظ و حراست از اراضي ملي و ساحلي اين منطقه بسيار حائز اهميت بوده و صيانت از اراضي محدوده با همکاري نهادهاي ذيربط از اولويت هاي سازمان منطقه آزاد انزلي محسوب ميشود که در اين مسير از همکاري همه شهروندان منطقه به منظورحفظ و حراست از اراضي براي خلق فرصت در جهت توسعه منطقه استقبال مي‎کنيم.

لزوم همکاري همه شهروندان محدوده منطقه آزاد انزلي براي حفظ و حراست از اراضي به منظورايجاد زمينه‎هاي لازم درراستاي توسعه همه‏‎جانبه در اين منطقه با اطلاع‏رساني به ضابطين قضايي بسيار حائز اهميت است و برخورد با تخلفات ساختماني، جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز، تصرفات اراضي، جلوگيري از برداشت غيرمجاز ماسه و صيانت از جنگلها و منابع طبيعي محدوده منطقه آزاد انزلي از مهمترين اقدامات يگان حفاظت اين سازمان است.

سازش 7 پرونده حقوقي و کيفري توسط شوراي حل اختلاف انديمشک

اهواز-خبرنگار آفرينش

اعضاء شوراي حل اختلاف انديمشک توانستند با تلاش و کوشش خود و در يک روز کاري 7 پرونده حقوقي و کيفري را منتهي به صلح و سازش کنند.

به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان اعضاي زحمتکش و خدوم شوراي حل اختلاف انديمشک با همت ،تلاش و کوشش خود توانستند به 4 فقره پرونده حقوقي و 3 فقره پرونده کيفري و در يک روز کاري رسيدگي و منتهي به صلح و سازش کنند.

گفتني است که شوراهاي حل اختلاف کمک شاياني به دادگستريها در رسيدگي و در حل و فصل پرونده‎ها حقوقي و کيفري نموده‌اند.

نماينده مردم اروميه در مجلس:

50هزار نفر بازمانده از تحصيل در اروميه وجود دارد

اروميه- صديقي

نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي گفت: برخوردهاي سليقه‎اي دادگستري آذربايجان غربي با محکومين زندان اروميه را با مشکلات عديده مواجه کرده است.

نادر قاضي‎پور در جلسه شوراي اداري شهرستان اروميه با انتقاد از برخوردهاي سليقه‎اي قضات در مواجهه با مجرمين بر لزوم اجرايي شدن کامل آيين نامه قانون مجازاتهاي جايگزين حبس تاکيد و خاطرنشان کرد: همه زندانيان لزوما مجرمين جنايي و مفسدين اقتصادي نيستند و بسياري از زندانيان بخاطر جرائم جزئي و از بد حادثه در زندان به سر مي‎برند اين در حالي است که زندان بايد به عنوان آخرين اهرم تنبيه اينگونه افراد باشد نه اولين آن.

وي با اشاره به اينکه حدود 50 هزار نفر در شهرستان اروميه از تحصيل بازمانده اند خاطرنشان کرد: سرمنشا بسياري از مشکلات اجتماعي و بزهکاريها بيسوادي است و لذا همه دستگاههاي اجرايي استان در کاهش نرخ بيسوادي و حل مشکلات آموزش و پرورش در کنار اين وزارتخانه باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته