جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5877

 در استان 

 مدير کل استاندارد يزد:

آغاز طرح ويژه استانداردسازي خدمات در استان يزد

يزد-خيرخواه

مدير کل اداره استاندارد استان يزد گفت:طرح ويژه و جديد استانداردسازي خدمات بزودي در تمامي مناطق استان يزد به مرحله اجرا درمي‎آيد.

محمد حسين ماجدي اردکاني که در حضور خبرنگاران حوزه استاندارد سخن مي‎گفت افزود:اداره کل استاندارد استان يزد در نظر دارد در سال 97 به منظور حفظ کرامت هم‎استانيهاي عزيز و همچنين رعايت حقوق شهروندي و ضمن تشکر از کارشناسان و مديران دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد که هميشه همراه و کمک کار ما بوده‏اند اين طرح را به مرحله اجرا درآورد.

وي ادامه داد:درراستاي اجراي اين طرح کارگروه ويژه اي در اداره کل تشکيل شده است که بسيار سريع بازرسيها شروع مي‏شودوپس از شناسايي و امکان سنجي واحدهايي که حائز شرايط لازم جهت دريافت پروانه کاربرد علامت استاندارد هستند ،مجوز لازم براي آنها صادر مي‏گردد.

اين مقام مسئول گفت:اين طرح صنوفي چون،لبنياتي‎ها، قصابي‎ها، ميوه‏فروشيها، ساندويچي‎ها، سوپري‎ها، هايپرمارکتها و خواربارفروشي‎ها را شامل شده وجزئيات کار آنها براساس استاندارد تشويقي شماره 2082 مميزي مي‏گردد.

مدير کل استاندارد استان يزد درخصوص اهداف اجراي اين طرح تاکيد کرد:به دنبال آن هستيم تا مردم با اطمينان خاطر بيشتري کالاها و مايحتاج زندگي روزمره خود را تهيه و استفاده نمايند چرا که اين مهم را حق هر استفاده‎‏کننده‎اي مي دانيم، ضمن اين که ايجاد زمينه آرامش و آسايش مردم از افتخارات ما خدمتگزاران نيز محسوب مي‏گردد.

ماجدي اردکاني در پايان اين مصاحبه رسانه‎اي گفت:يکي ديگر از هدفهايي که اداره کل استاندارد استان يزد دنبال مي‏نمايد حمايت از کالاي ايراني است. کارشناسان و مديران مربوطه جهت تحقق شعار سال با نظارتها و بازرسيهاي مستمري که از کالاها و خدمات توليدي استان دارند مترصد آن هستند که سطح کيفيت بالا رفته تا رغبت وگرايش مردم به سوي خريد و استفاده ازمحصولات ايراني افزايش يابد.

با تبديل هواده‎هاي سطحي به عمقي؛

ارتقاي تجهيزات تصفيه‎خانه فاضلاب جنوب اصفهان

اصفهان-راعي

در بازيد مدير عامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور از تصفيه‎خانه فاضلاب جنوب اصفهان و کارگاه تست کنتور آب وفاضلاب استان اصفهان،شش فقره از هواده‎هاي عمقي وارد مدار بهره برداري گرديد. اين پروژه درجهت کاهش آلاينده هاي زيست محيطي و ارتقائ کيفي پساپ خروجي انجام گرفت.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در اين بازديد با اشاره به ارتقاي تجهيزات تصفيه‎خانه فاضلاب جنوب اعلام کرد:تصفيه‎خانه فاضلاب جنوب اصفهان داراي 12 هواده مي‎باشد که درعمليات فاز دوم ارتقاي تجهيزات اين تصفيه‎خانه، 6 فقره هواده سطحي به عمقي تبديل شد و از سال گذشته تاکنون اجراي عمليات فاز 3 در دستور کار قرار گرفت که بدنبال آن مابقي هواده‌ها ازسطحي به عمقي تبديل شدند.

مهندس هاشم اميني ارتقا تجهيزات تصفيه‎خانه فاضلاب را بسيار موثر در افزايش کيفيت پساپ خروجي برشمرد و اعلام کرد:در حال حاضر دبي ورودي وخروجي تصفيه‎خانه فاضلاب جنوب 1200 ليتر درثانيه است اين در حاليست که با توجه به کاهش شديد منابع آبي ،پساب توليدي در تصفيه‎خانه‎ها مي‌تواند جايگزين مناسبي براي رفع برخي از نيازآبي در صنعت و فضاي سبز شهري باشد.

وي اعلام کرد: ارتقاي تجهيزات تصفيه‎خانه فاضلاب نه تنها در کاهش آلاينده‏هاي زيست محيطي و کاهش بوي نامطبوع بسيار موثر است بلکه تاثير بسزايي در افزايش کيفيت پساب خروجي دارد که از لحاظ محيطي بسيار حائز اهميت است.مديرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان در بازديد مهندس جانباز از کارگاه تست کنتور آب اعلام کرد: درچندسال گذشته برخي از کنتورهاي آب تا قبل از اينکه در اختيار مشتر کين قرار بگيرند تست مي‏شدند اما در حال حاضر صد درصد کنتورها مورد تست قرار مي‏گيرند.وي افزود: با توجه به مجهزبودن کارگاه تست کنتور آبفاي استان اصفهان و نيز برخودارياز نيروهاي متخصص ، کارگاه تست کنتور آبفاي اصفهان بعنوان کارگاه تست کنتور مرجع در کشور شناخته مي‏شود بطوريکه هم‏اکنون برخي از استانهاي کشور کنتورهاي خريداري شده خود را جهت تست به کارگاه تست کنتور آبفاي استان اصفهان ارسال مي‎نمايند.

مهندس هاشم اميني با بيان اينکه تست لوازم کاهنده مصرف نيز در اين کارگاه انجام مي‏شود خاطرنشان ساخت: درچند سال گذشته با توجه به اينکه آبفا استان اصفهان مردم را ترغيب به استفاده از تجهيزات کاهنده مصرف نموده ، بدين خاطر قبل از اينکه تجهيزات کاهنده مصرف در اختيار مردم قرارگيرد در اين کارگاه استاندارد بودن و ميزان کاهش مصرف آب اين تجهيزات تست مي‏شود.وي درخصوص فعاليت اکيپ نشت يابي تصريح کرد:در قسمتي از کارگاه تست کنتور ،کارشناسان بهره برداري با بهرهگيري از تخصص و تجربه،اقدام به تشخيص نشتي در انشعابات و شبکه آب مي‎نمايند به گونه‏اي که علاوه بر مهار حوادث در کوتاهترين زمان ممکن، مناطقي که هدررفت آب آنها بيش از اندازه باشد اقدام به شناسايي نشتي وسپس مهار آن مي‏نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته