جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5892

 با ابلاغ وزير صورت مي گيرد،
 تغييرات گسترده در صنعت نفت  

 
وزير نفت تاريخ اول آبان ماه 97 را به منظور آغاز اجراي بخشنامه اي تعيين کرد که طبق آن، محدوديت تصدي مديريت در صنعت نفت، 4 ساله مي شود.به گزارش مهر، بيژن زنگنه، وزير نفت، به منظور بهره‌گيري بهتر از ظرفيت‌هاي مديريتي در سطوح مختلف، بخشنامه محدوديت چهارساله براي عهده‌داري يک سمت را ابلاغ کرد.

در متن ابلاغيه وزير نفت آمده است: به استناد جزء (1) بند «الف» و بند «ب» { به ويژه جزء (6) آن} و بند «ث» ماده 1 قانون وظايف و اختيارات وزارت نفت مصوب 1391، به منظور بهره‌گيري بهتر از ظرفيت‌هاي مديريتي در سطوح مختلف، توانمندسازي مديران با عهده‌داري سمت‌هاي مديريتي مکمل يکديگر و فراهم کردن فرصت‌هاي رشد و پويايي براي همه کارکنان مستعد، بدين‌وسيله موارد زير جهت اجرا از تاريخ يکم آبان‌ماه 1397 ابلاغ مي‌شود.

1- منظور از شرکت تابعه در اين ابلاغيه، چهار شرکت اصلي و همه شرکت‌هاي دولتي فرعي و تابعه صنعت وزارت نفت و شرکت‌هاي متعلق به صندوق‌هاي بازنشستگي و رفاه کارکنان صنعت نفت مي‌باشد.

2- مدت عهده‌داري هر يک از سمت‌هاي موضوع اين ابلاغيه توسط يک فرد نبايد از 4 سال فراتر رود.

3- افراد مشمول اين ابلاغيه، مديرعامل و اعضاي هيئت مديره شرکت‌هاي تابعه، معاونان و مديران ارشد اين شرکت‎ها مي‌باشند. (منظور همه سمت‌هايي است که خط گزارش‌دهي آنها طبق نمودار سازماني مستقيم به مديرعامل شرکت است.) ديگر سمت‌هاي مشمول، طبق پيوستي که متعاقبا ابلاغ خواهد شد، مشخص مي‌شود.

تبصره: فهرست پيوست اين ابلاغيه بايد توسط شوراي اداري صنعت نفت تا تاريخ اول مهرماه 1397تهيه و ارائه شود.

4-مديران عامل شرکت‌هاي تابعه بايد به ترتيبي برنامه‌ريزي و مديريت نمايند که افراد شاغل در سمت‌هاي ياد شده در بند 3 که تاريخ انتصاب‌شان تا يکم آبان‌ماه 1393 بوده تا تاريخ يکم آبان‌ماه 1397 به سمت‌هاي متناسب ديگري منصوب و جايگزينان ايشان حسب مورد، تا آن تاريخ تعيين و مشغول به کار شوند و پس از آن نيز نظارت نمايند که مدت تصدي يک سمت توسط يک فرد از 4 سال فراتر نرود.

5- ارتقا و جا‌به‌جايي افراد عهده‌دار سمت‎هايي که مشمول اين ابلاغيه نمي‌باشند، کماکان طبق مقررات جاري صنعت نفت، تابع مصالح و تصميم‌هاي مديريتي خواهد بود.

6-نظارت بر اجراي اين ابلاغيه برعهده معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته