جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 ظريف:
 آمريکا براي اثبات صداقتش به برجام برگردد 

 وزير امور خارجه گفت: آمريکايي ها هيچگاه صداقت نداشته اند و حرکت و اظهارات ترامپ تبليغاتي بود.به گزارش ايرنا، محمد جواد ظريف در پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران، ضمن تبريک روز خبرنگار، ياد و خاطره شهيد صارمي و شهداي وزارت خارجه را گرامي داشت.

وي در پاسخ به اين که رييس جمهوري در مصاحبه زنده تلويزيوني درباره صداقت آمريکايي ها اظهار داشت اگر آمريکايي ها مي خواهند صداقت داشته باشند بايد به برجام برگردند و از سال 1332 به مردم ايران غرامت پرداخت کنند، آيا آمريکايي ها در اين زمينه صداقت دارند يا خير، افزود: آمريکايي ها هيچگاه صداقت نداشته اند و حرکت ترامپ تبليغاتي بود. دليل مهم آن اين است که ترامپ نه نسبت به مردم ايران و نه به تعهدات بين المللي حساسيت ندارد.وزير امور خارجه ادامه داد: هدف ترامپ ضديت با مردم ايران است چرا که اولين تحريمي را که برگرداند، مربوط به حوزه هواپيماها بود که قرار بود 200 فروند هواپيما به ايران داده شود که لغو کردند.

ظريف درباره صحبت هاي رئيس جمهوري در خصوص صداقت آمريکايي ها گفت: آمريکايي ها هيچ گاه صداقت در اين حوزه نداشتند وحرکت ترامپ يک حرکت تبليغاتي بود.

وي همچنين گفت: تحريم هواپيماها اولين تحريمي بود که ترامپ برگرداند و اين يکي از دلايل مهمي است که مي توانيم به آن برسيم ترامپ نه نسبت به مردم ايران و نه نسبت به تعهدات بين المللي آمريکا هيچ حساسيتي ندارد و در واقع با مردم ايران ضديت دارد.

وي افزود: حتي قبل از روز ششم اوت که گروه اول تحريم ها برگشتند اولين کاري که اداره کنترل وزارت خزانه داري آمريکا انجام داد اين بود که مجوز 200 هواپيما را که قرار بود توسط مردم ايران استفاده شود ، لغو کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته