جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 ميز خبر 

 نخست وزير اقليم کردستان عراق:

موضع اربيل در رابطه با تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران همانند موضع بغداد است

نخست وزير اقليم کردستان عراق همانند مقامات بغداد با از سرگيري تحريم‌هاي آمريکا عليه جمهوري اسلامي ايران مخالفت کرد.به گزارش ايسنا، به نقل از صوت العراق، نيچروان بارزاني، نخست وزير اقليم کردستان عراق در يک نشست خبري در اربيل در واکنش به از سرگيري تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران گفت که موضع اقليم کردستان در رابطه با تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران در چارچوب موضع بغداد است.

وي با بيان اين‌که موضع اربيل در رابطه با تحريم آمريکا عليه ايران طبيعتا همانند موضع رسمي بغداد است افزود که ابعاد تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران هنوز براي کردستان عراق غيرواضح است.

فارن پاليسي فاش کرد؛

نقشه شوم داماد ترامپ براي محقق کردن روياي اسرائيلي‌ها

دولت آمريکا به ويژه جرد کوشنر در چارچوب حمايت‌هاي خود از رژيم اشغالگر صهيونيستي در پي محو کامل فلسطين از روي نقشه هستند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نشريه فارن پاليسي در مطلبي نوشت: «جرد کوشنر»، مشاور دونالد ترامپ –رئيس جمهور آمريکا— سعي دارد با حذف بودجه امداد و اقدام سازمان ملل متحد براي آوارگان فلسطيني در خاور نزديک، نه تنها شرايط را براي اسکان مجدد فلسطيني ها در کشورهاي ديگر فراهم کند، بلکه زمينه را براي خروج کامل فلسطيني ها از سرزمينشان و محو شدن سرزميني به نام فلسطين که روياي صهيونيست‌هاست فراهم کند.

ترامپ: خلع سلاح هسته‌اي کره شمالي در حال پيشرفت است

دونالد ترامپ تاکيد کرد که کره شمالي در برچيدن برنامه هسته‌اي خود در حال پيشرفت است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، دونالد ترامپ، رييس جمهور آمريکا اين اظهارات را در مراسم صرف شام با حضور تجار بزرگ آمريکايي در کلوب گلف خود در نيوجرسي بيان کرد.

ترامپ افزود، پيونگ‌يانگ به توافقي که در نشست 12 ژوئن در سنگاپور با کيم جونگ اون، رهبر کره شمالي به دست آمد، پايبند است.

اين بيانات ترامپ به شدت با اظهارات جان بولتون، مشاور امنيت ملي کاخ سفيد متفاوت است. بولتون چند ساعت پيش از اين مراسم گفته بود، کره شمالي اقدامات لازم را براي خلع سلاح هسته‌اي انجام نداده است.

ارتش ملي ليبي: حل بحران کشور مداخله روسيه و شخص پوتين را مي‌طلبد

سخنگوي ارتش ملي ليبي اعلام کرد که حل بحران در اين کشور مداخله روسيه و شخص پوتين را مي‌طلبد.

به گزارش ايسنا، احمد المسماري، سخنگوي نيروهاي نظامي که خود را "ارتش ملي ليبي" مي‌دانند، در مصاحبه با خبرگزاري نووستي گفت: حل بحران ليبي مداخله روسيه و شخص ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهوري روسيه و دور شدن بازيگران خارجي مثل ترکيه و قطر و ايتاليا از کشور را مي‌طلبد. روسيه بايد نقش مهمي در اين باره ايفا کند.

پيشتر ارتش ملي ليبي، مورد حمايت امارات و به رهبري خليفه حفتر، قطر، ترکيه و سودان را به حمايت از گروه‌هاي تروريستي متهم کرده بود.

المسماري گفت: ليبي براي مقابله با گروه‌هاي تندرو به کمک روسيه نياز دارد به دلايلي از جمله اينکه بيشتر سلاح‌هاي ارتش ساخت روسيه است و اينکه روسيه مهارت کافي در زمينه مبارزه با تروريسم دارد.

وي تأکيد کرد: ليبي در زمينه مبارزه با تروريسم به روسيه نياز دارد چراکه روسيه از کارآمدترين کشورها در زمينه مقابله با تروريسم است و سوريه بهترين دليل براي اين مساله است.

هدف آتش‌بس با حماس ،

جداسازي غزه از سرزمين‌هاي اشغالي

وزير اطلاعات رژيم صهيونيستي اعلام کرد، هدف آتش بس با حماس و ديگر گروه‌هاي مقاومت در غزه، جداسازي کامل اين منطقه است.

به گزارش ايسنا، به نقل از القدس العربي، يسرائيل کاتس، وزير اطلاعات رژيم صهيونيستي اعلام کرد: هدف از آتش‌بس با گروه‌هاي فلسطيني جداسازي کامل نوار غزه است و غزه هرگز به کرانه باختري متصل نخواهد شد.

وي در ادامه افزود: رويکرد کنوني گرفتن مسئوليت‌ها و اختيارات مدني از گردانندگان اوضاع در غزه است و اين مسئوليت بايد به جامعه جهاني واگذار شود، يک گذرگاه دريايي در اختيار غزه قرار بگيرد و غزه هيچ ارتباط و اتصالي با اسرائيل يا مکان‌ ديگر نداشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته