جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 خبر 

با راي نمايندگان؛

مجلس به ربيعي راي عدم اعتماد داد

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با 129 راي موافق، 111 راي مخالف و 3 راي ممتنع رأي اعتماد خود را از علي ربيعي پس گرفتند.به گزارش مهر در پايان جلسه علني در بررسي استيضاح وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي آراء استيضاح را اعلام کرد.

بر اين اساس نمايندگان مجلس با 129 راي موافق، 111 راي مخالف و 3 راي ممتنع از مجموع 243 نماينده حاضر در صحن مجلس، رأي اعتماد خود را از علي ربيعي پس گرفتند.

اتحاديه اروپا هشدار داد؛

مجازات اجرا کنندگان تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران

مشاور مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا به شرکت‌هاي اروپايي هشدار داد که اگر از تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران پيروي کنند، توسط اتحاديه اروپا تحريم خواهند شد.به گزارش ايسنا، اتحاديه اروپا هشدار داده است که اگر شرکت‌هاي اروپايي به تبعيت از تحريم‌هاي آمريکا روابط تجاري خود با ايران را متوقف کنند، با تحريم‌هاي اتحاديه اروپا مواجه خواهند شد.

ناتالي توچي مشاور، ويژه مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در گفت‌وگو با راديو بي‌بي‌سي اظهار داشت: آن دسته از شرکت‌هاي اروپايي که در پيروي از تحريم‌هاي ثانويه آمريکا، دست از تجارت با ايران بردارند، توسط اتحاديه اروپا تحريم خواهند شد.

حمايت مجدد سازمان ملل از برجام

دبيرکل سازمان ملل با اعلام حمايت مجدد از برجام، تاکيد کرد که اين توافق يک دستاورد ديپلماتيک کليدي در سال‌هاي اخير است.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، فرحان حق سخنگوي آنتونيو گوترش دبيرکل سازمان ملل حمايت وي از توافق هسته‌اي را اعلام و تاکيد کرد که ‌روابط دوجانبه ميان کشورها به دولت‌هاي آنها بستگي دارد.

سخنگوي گوترش افزود: دبيرکل بارها درباره اهميت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به عنوان يک دستاورد ديپلماتيک کليدي در سال‌هاي اخير گفت‌وگو کرده است. وي معتقد است که اين توافق ارزش ادامه حمايت را دارد و تمام طرف‌هاي آن بايد به مفاد توافق پايبند باشند.

علي‌رغم تهديد‌هاي واشنگتن؛

ترکيه به خريد گاز ايران ادامه مي‌دهد

وزير انرژي ترکيه اعلام کرد تحريم‌هاي آمريکا تأثيري بر تصميم آنکارا براي خريد گاز از ايران ندارد.به گزارش گروه بين‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وب‌سايت شبکه خبري «آي24» وزير انرژي ترکيه اعلام کرد تحريمهاي آمريکا تأثيري بر تصميم آنکارا براي خريد گاز ايران ندارد.فاتح دونمز، وزير انرژي ترکيه، در گفتگويي راديويي با بيان اينکه آنکارا همچنان به واردات گاز ايران ادامه خواهد داد افزود: ترکيه قرارداد بلندمدت با تهران دارد که تا سال 2026 ادامه خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته