جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 معاون آموزشي دانشگاه لرستان:
 اخذ مجوز رسمي پذيرش دانشجوي خارجي در دانشگاه لرستان 

 معاون آموزشي دانشگاه لرستان از اخذ مجوز رسمي پذيرش دانشجوي خارجي در اين دانشگاه خبر داد.دکتر احسان رشيديان در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه گروه همکاري‌هاي علمي بين‌المللي دانشگاه لرستان يک و نيم دو سال است که شکل گرفته است، افزود: در اين قضايا همه دخيل هستيم.

وي اضافه کرد: از يک سال پيش دانشجوي خارجي به تعداد کم داريم که 4 تا 5 دانشجوي غير بورس تبعه عراق و افغانستان بودند.

رشيديان بيان کرد: در حال حاضر کمتر از 10 دانشجوي خارجي داريم که دانشجويان بورسيه‎اي اهل نيجريه‌ و غيربورس‌ها اهل عراق و افغانستان هستند.

معاون آموزشي دانشگاه لرستان افزود: دانشجوياني که از طريق وزارتخانه معرفي شدند هزينه تحصيلي از آنها دريافت نمي‌شود و چون بورس وزارت علوم هستند بابت آن‌ها مبلغي را وزارت به تقويت دانشگاه‌هايي که دانشجوي بين‌المللي دارند اختصاص دادند.

وي اضافه کرد: در ارديبهشت ماه گذشته دکتر عليزاده سرپرست اداره کل امور دانشجويان غيرايراني بازديدي از دانشگاه لرستان داشته‌اند و امکانات و توانايي‌هاي دانشگاه را بررسي کردند و با برخي از مسئولين دانشکده‌ها به خصوص علوم و دامپزشکي و معاون آموزشي دانشگاه و برخي از اعضاي هيئت علمي و مدير گروه‌ها پرسش و پاسخي صورت گرفت و تمايل دانشگاه به اخذ دانشجوي خارجي محک خورد.اين مسئول بيان کرد: تجهيزات دانشگاه نيز بازديد شد و خوشبختانه در سازمان امور دانشجويان وزارت علوم، مجوز پذيرش دانشجوي خارجي به دانشگاه لرستان به صورت رسمي داده شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته