جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 خبرنامه 

 مهلت ثبت‌نام وام دانشجويان دکتري تخصصي دانشگاه تهران

مهلت ثبت‌نام وام دانشجويان دکتري تخصصي دانشگاه تهران اعلام شد.

معاونت دانشجويي دانشگاه تهران در اطلاعيه‌اي مهلت ثبت‌نام دانشجويان دکتري تخصصي روزانه را اعلام کرد.

به گزارش دانشگاه تهران، در اين اطلاعيه آمده است:

«با توجه به اينکه مقرر شد درخواست‌هاي وام تحصيلي ويژه دکتري (اعم از صندوق رفاه و بانک توسعه تعاون) متقاضيان سه ماهه تابستان سال 97 براساس درخواست‌هاي وام سه ماهه بهار سال 97 در سيستم صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم ثبت شود، چنانچه دانشجويي متقاضي سه ماهه بهار 97 بوده و تمايلي به دريافت وام در سه ماهه تابستان ندارد و يا در سه ماهه بهار متقاضي نبوده اما متقاضي سه ماهه تابستان است.

دانشجويان بايد موارد را تا 25 مردادماه به امور دانشجويي دانشکده محل تحصيل خود اعلام کنند.»

بودجه دانشگاه‎هاي سراسري به 77 هزار ميليارد ريال رسيد

رئيس امور آموظش عالي،تحقيقات و فناوري سازمان بودجه گفت: بودجه سال جاري دانشگاههاي وزارت علوم به 77 هزار ميليارد ريال رسيده که اين رقم نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.

به گزارش دانشگاه اروميه، غلامرضا گرايي‌نژاد پس از بازديد از دانشکده‎ها و پژوهشکده‎هاي دانشگاه اروميه، در نشستي مشترک با اعضاي هيات رئيسه و مديران ارشد اين دانشگاه گفت: بودجه سال جاري دانشگاهها زيرنظر مستقيم وزارت علوم به 77 هزار ميليارد ريال رسيده است که اين رقم نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشته و رقم بسيار قابل قبولي است.

وي افزود: اختصاص بودجه 77 هزار ميلياردي بهترين فرصت براي دانشگاهها است که بتوانند برنامه‏هاي خود را به مرحله اجرا برسانند

رئيس امور آموزش عالي، تحقيقات و فناوري سازمان بودجه کشور با ارائه توضيحاتي از سند آموزش عالي گفت: در اين سند چهل چالش اساسي در زمينه آموزش عالي مطرح شده است که تعامل بيشتر دانشگاه و جامعه، کاهش توسعه کمي و افزودن توسعه کيفي و اقتصاد محور بودن دانشگاه ها از مهمترين چالشهاي سند مذکور است

در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي؛

انتشار فراخوان پذيرش دانشجوي ارشد مجازي

مدير امور تحصيلات تکميلي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي از پذيرش دانشجو در رشته برنامه‎ريزي يادگيري الکترونيکي در علوم پزشکي در مطقع کارشناسي ارشد مجازي خبر داد.

به گزارش ايسنا، دکتر کوروش وحيد شاهي ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: براساس اين فراخوان از ميان اعضاي هيات علمي در مقطع کارشناسي ارشد مجازي رشته برنامه ريزي يادگيري الکترونيکي در علوم پزشکي براي نيمسال اول 98-97 از طريق مصاحبه و بررسي سوابق آموزشي و پژوهشي دانشجو پذيرفته مي‎شود.

وي افزود: متقاضيان تا 10 شهريور ماه 97 فرصت دارند رزومه CVخود را به پست الکترونيکي e-learning-department@sbmu.ac.ir ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بيشتر و اطلاع از آرايش دروس و کوريکولوم رشته مذکور مي‌توانند به وب سايت دانشکده آموزش علوم پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي به نشاني sme.sbmu.ac.ir مراجعه کرده يا با شماره 02126210406 تماس حاصل کنند.

رايزن علمي ايران در هند:

محدوديت ارزي؛ مهم‌ترين مشکل دانشجويان ايراني در هند

رايزن علمي سفارت جمهوري اسلامي ايران در هند و شبه قاره مهمترين مشکلات دانشجويان را مشکلات ارزي عنوان کرد.

سيد محمد رضا خليلي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشکلات دانشجويان در کشور هند گفت: مهمترين مشکلي که دانشجويان ما در هند با توجه به شرايط به وجود آمده، با آن روبرو هستند، مشکلات ارزي است.

وي ادامه داد: پس از آن دانشجويان با مشکلات مقرري و پرداخت شهريه مواجه هستند، دانشجويان ما در دانشگاههايي بعضا به صورت خصوصي حضور دارند که هزينه بالايي دارد به ويژه دانشجويان علوم پزشکي که در رشته‌هايي مانند داروسازي تحصيل مي کنند که براي انتقال پول‌شان با مشکل مواجه هستند.

رايزن علمي سفارت جمهوري اسلامي ايران در هند و شبه قاره افزود: يکي ديگر از مشکلات دانشجويان ندانستن زبان است، پيشنهاد دارم دانشجويان قبل از اينکه به هر کشوري اعزام شوند، زبان انگليسي فراگرفته و آزمونهاي مربوط به آن را مانند آيلس، تافل و آزمونهاي زبان وزارت بهداشت طي کنند و از آن نمره داشته باشند، چرا که ندانستن زبان براي دانشجويان مشکلاتي را به وجود مي‎آورد.

وي ادامه داد: ولي از نظر زندگي، دانشجويان بسيار خوب خود را با شرايط کشور هند تطبيق داده و مشکل خاصي ندارند هر مساله‎اي باشد با ما به عنوان رايزن علمي تماس مي‎گيرند و ما سعي مي‎کنيم با کنسولگري و سفارت تعامل داشته و مشکلات دانشجويان را حل کنيم.

خليلي افزود: ما براي حل مشکلات ارزي پيشنهاد داده‌ايم اگر بشود، از طريق نمايندگيها پول دانشجويان انتقال يافته و به حساب دانشجويان واريز شود البته اين يک پيشنهاد است که اگر تاييد شود مشکلات دانشجويان حل مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته