جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 ميز خبر 

 جذب 100 عضو هيأت علمي در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي

رئيس مرکز امور هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي از جذب 100 عضو هيأت علمي جديد در اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش ايسنا، دکتر محمدمهدي ناصحي با اشاره به برگزاري پانزدهمين جلسه مصاحبه علمي جذب اعضاي هيأت علمي در دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي به عنوان يکي از بزرگترين دانشگاههاي علوم پزشکي کشورکه علاوه برارائه خدمات سلامت به بيش از 5/5 ميليون نفر جمعيت تحت پوشش، با تلاش حدود1400عضوهئيت علمي با مراتب علمي بالادر 13دانشکده به تربيت نيروهاي متخصص حوزه سلامت براي کشور مي پردازد و هرساله باتوجه به نيازدانشگاه، فراخوان جذب اعضاي هيئت علمي جديد دردانشگاه برگزار مي شود.

دکتر ناصحي افزود: امسال نيزهمچون سالهاي گذشته آيين جدب اعضاي جديد هيئت علمي دانشگاه براي جذب حدود100نفرعضوهيئت علمي جديد هفته گذشته در دانشگاه برگزارشد.

رئيس مرکز امور هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي همچنين درخصوص تربيت فراگيران در مقاطع مختلف عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي باتوجه به رسالت تربيت دانشجو، دستيارتخصصي وفوق تخصصي، فلوشيپ رشته هاي مختلف و ph.d آموزشي و پژوهشي، براي حفظ و تقويت کادر هيأت علمي خود مصمم است و براي توسعه اين کادر تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

جذب هيأت علمي درراستاي توسعه رشته‎هاي فن‎آوري نوين و آموزش پزشکي

دکتر عليرضا ناصحي جذب عضو هيأت علمي درراستاي توسعه رشته‎هاي فن‎آوري نوين وآموزش پزشکي و مديريت خدمات سلامت را از اولويتهاي دانشگاه بر شمرد تا بتواند در مسير نيازهاي مهم جامعه و نظام سلامت گام برداشت.

رئيس مرکز امور هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي همچنين جذب نخبگان را اولويت مهم دانشگاه دانست و از جذب آنان بدون محدوديت و در کوتاه ترين زمان ممکن خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و براساس اعلام مرکز امور هيأت علمي اين دانشگاه، فارغ‎التحصيلان رشته هاي علوم پزشکي داخل وخارج ازکشور که حائز شرايط نخبگي هستند و معيارهاي لازم جذب در هيأت علمي را دارند مي‎توانند ضمن ارتباط با اين مرکز، رزومه علمي خود را ارسال نمايند.

دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي بيش از 14 هزار دانشجو در مقاطع مختلف حوزه پزشکي و سلامت را تربيت مي‏کند و براي تکميل کادر آموزشي اين فراگيران، هر ساله تعدادي عضو هيأت علمي در گروههاي آموزشي پايه و باليني را جذب مي‎کند.

رئيس مرکز آموزش‌هاي الکترونيکي:

ايجاد اولين شبکه اجتماعي علمي آموزش عالي در دانشگاه تهران

رئيس مرکز آموزش‌هاي الکترونيکي دانشگاه تهران از راه‌اندازي «شعاع» (شبکه علمي آموزش عالي) به‌عنوان اولين شبکه اجتماعي براي برقراري ارتباطات علمي در اين دانشگاه خبر داد.

به گزارش ايسنا، دکتر سيد اميد فاطمي به تشريح و معرفي "شبکه علمي آموزش عالي" با عنوان شبکه اجتماعي «شعاع» پرداخت و گفت: در واقع "شعاع" مخفف شبکه علمي آموزش عالي است که در اين شبکه اجتماعي دانشجويان، استادان، دانش‌آموختگان، کارشناسان و يا صنعت که موضوع علم، دغدغه آنها است فعاليت خواهند کرد. در اين شبکه مفهوم علم، گستره‌اي از آموزش، پژوهش، فناوري، نوآوري و فرهنگ را شامل مي‌شود.

وي همچنين با تاکيد به توصيف ويژگي‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي "شعاع" پرداخت و افزود: افراد در شبکه اجتماعي داراي يک پروفايل هستند که وضعيت آنها را مشخص مي‌کند. اين پروفايل‌ها قابليت مشاهده، جستجو و ايجاد ارتباط شبکه‌اي و تشکيل گروه را دارند؛ هم‌چنين ما در شبکه اجتماعي بايد امکان تعامل با افراد ديگر را ايجاد کنيم. البته مي‌توان اين سه مورد را از ويژگي‌هاي مشترک شبکه‌هاي اجتماعي برشمرد.

به گفته وي در شبکه اجتماعي شعاع به اين سه ويژگي مشترک، علمي بودن نيز اضافه مي‌شود و افراد مي‌توانند در زمينه‌هاي علمي مختلف با يکديگر ارتباط برقرار کنند.

رئيس مرکز آموزش‌هاي الکترونيکي در ادامه به بيان تفاوت پيام‌رسان و شبکه اجتماعي پرداخت و گفت: در پيام‌رسان‌ها پروفايل وجود ندارد، اما در شبکه‌هاي اجتماعي به ويژه «شعاع» که رويکرد علمي دارد افراد مي‌توانند در پروفايلي که ايجاد مي‌کنند زمينه فعاليت‌هاي علمي، علايق، کتاب‌ها و يا مقالات خود را به اشتراک بگذارند. هم‌چنين فعاليت گروه‌ها و جستجو در پيام‌رسان‌ها بسيار محدود است. کار پيام‌رسان انتقال و رساندن پيام لحظه‌اي است که در شبکه‌هاي اجتماعي هم بايد از آن استفاده شود. دکتر فاطمي با اشاره به اينکه شبکه اجتماعي "شعاع" ساخت و طراحي دانشگاه تهران است، خاطرنشان کرد: در اين شبکه اجتماعي علمي قابليت پيام‌رساني هم وجود دارد. شعاع در دانشگاه تهران راه‌اندازي به زودي راه‌اندازي مي‌شود و مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

ارائه تسهيلات به داوطلبان برتر در دانشگاه مازندران

دانشگاه مازندران به داوطلبان برتر کنکور سراسري که قصد ادامه تحصيل در اين دانشگاه را داشته باشند تسهيلات ويژه ارائه مي‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه مازندران به داوطلبان برتر آزمون سراسري سال 97 که قصد تحصيل در اين دانشگاه را دارند، تسهيلات ويژه ارائه مي‎کند.

اين تحصيلات به داوطلبان منطقه يک با رتبه هزار و پايين تر، داوطلبان منطقه دو با رتبه 750 و پايينتر و داوطلبان منطقه سه با رتبه 500 و
پايين تر اعطا مي‎شود.

به اين داوطلبان در هر سال تحصيلي به مدت 9 ماه مبلغ 4 ميليون ريال کمک هزينه‌ تحصيلي و يک دستگاه تبلت داده مي‌شود.

همچنين رتبه‌هاي زير هزار و 500 در هر يک از مناطق سه‌گانه از اولويت در خوابگاه و استفاده‌ي نامحدود از کتابخانه برخوردار خواهند شد.

با حکم وزير علوم؛

رئيس دانشگاه هرمزگان ابقا شد

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با صدور حکمي رئيس دانشگاه هرمزگان را در سمت رياست اين دانشگاه ابقاء کرد.

به گزارش وزارت علوم، منصور غلامي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري در حکمي علي اکبر شيخي فيني را به مدت چهار سال در سمت رياست دانشگاه هرمزگان ابقا کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته