جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 خبــر 

 شهردار منطقه پنج تبريز:

پايان احداث دومين رمپ تقاطع غيرهمسطح وليعصر

تبريز-توفيقي

عمليات عمراني دومين رمپ تقاطع غير همسطح وليعصر به پايان رسيد.

مهندس يعقوب هوشيار با اعلام اين مطلب در حاشيه بازديد از پروژه گفت: اين پروژه که جزء طرحهاي عمراني مهم شهرداري محسوب مي‌شود با 250ميليارد ريال هزينه در حال احداث است .

وي در ادامه از تقاطع غير همسطح وليعصر به عنوان اتصال‌‎دهنده کويهاي نصرو استانداري به همديگر ياد نمودو افزود: اين طرح عمراني که فاز اول اتوبان ولايت محسوب مي‌شود با سرعت و طبق زمانبندي در حال احداث است.مهندس هوشيار همچنين درخصوص آخرين وضعيت پروژه اظهار داشت : پس از پايان يافتن احداث رمپ دسترسي اتوبان پاسداران به کوي استانداري عمليات عمراني دومين رمپ پروژه نيز به اتمام رسيد. وي در اين رابطه افزود: دومين رمپ تقاطع با هدف اتصال اتوبان پاسداران به کوي نصر احداث شده است.شهردارمنطقه 5 با اشاره به اينکه تقاطع وليعصراز چهار رمپ و سه لوپ تشکيل شده در ادامه خاطرنشان ساخت که چهار رمپ پروژه دسترسي وتردد در مسيرهاي کويهاي نصر، استانداري و اتوبان پاسداران را ميسر مي‎کند .

فرماندار بهارستان:

مشکل صنعتگران«قلعه مير» و «بهاريه»پس از 8 سال هنوز حل نشده است

بهارستان-اصغري

فرماندار بهارستان گفت: مشکل صنعتگران«قلعه مير» و «بهاريه»پس از 8 سال هنوز مرتفع نشده است.

به گزارش خبرنگار ما ، بيژن سليمانپوردر نشست مشترک استاندار تهران با صاحبان صنعت و توليد شهر ک هاي صنعتي «قلعه مير» و «بهاريه» و نيزلکه‎هاي صنعتي طي سخناني اظهار داشت: در 23 مهر سال گذشته نخستين سفر را به بهارستان داشتند چرا که اين شهر در بخشهاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و ساير سرانه‎هاي موردنياز مردم مستحق توجه ويژه بودند و اين سفر با 23 بند مصوبه همراه بود و امروز بخش عمده‌اي از اين مصوبات محقق و بخش ديگري نيز در دستور کار قرار گرفته است.

سليمانپور در ادامه با اشاره به دومين سفر استاندار به اين شهرستان گفت: سفر دوم استاندار بسيار تخصصي و همراه با بازديدهاي ميداني از صنايع توليدي بود نيز مصوباتي را به همراه داشت.وي فضاي کنوني کسب و کار و اشتغال در کشور را به 2 شکل عنوان کرد و افزود: شکل اول کسب و کار متاثر از مسائل منطقه اي و ملي و متاثر از فضاي اقتصادي و شرايط تحريمي است و شکل ديگر مشکلات مربوط به معضلات کسب است.فرماندار بهارستان ضمن اميدواري درخصوص رفع موانع و مشکلاتي که در مسير صاحبان توليد وجود دارد گفت: بهارستان 2 منطقه صنعتي مصوب غير دولتي «قلعه مير» و «بهاريه» را دارد که عمدتا واحدهاي توليدي و صنعتي در اين 2 منطقه واقع شده‎اند اما با وجود گذشت 8 سال هنوز اقدام جدي جهت تعيين تکليف صورت نگرفته است و هم‎اکنون چالشهايي را پيش روي صنعتگران داريم و علاوه بر اين 2 منطقه در بهارستان 6 لکه صنعتي هم داريم که در اين مناطق نيز فعاليتهايي در حال انجام است.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي آذربايجان غربي:

اختصاص 142 ميليارد ريال براي تکميل عمليات عمراني در پايانه مرزي تمرچين

اروميه- يزدان پناه

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي آذربايجان غربي گفت: 142 ميليارد ريال براي تکميل عمليات عمراني در پايانه مرزي تمرچين اختصاص يافته است.

ارسلان شکري گفت: براي تکميل عمليات عمراني و کارهاي باقيمانده پايانه مرزي تمرچين 142 ميليارد ريال اعتبار اختصاص يافته است که براي طرحهايي از جمله محوطه سازي زون 4، ساخت کريدور مسافري و ديوار نهايي ترانزيت مسافري هزينه مي‏شود.

شکري مدت قرارداد عمليات عمراني در پايانه مرزي تمرچين را 18 ماه عنوان و گفت: در حال حاضر اين پروژه به لحاظ فيزيکي 30 درصد و به لحاظ ريالي 28 درصد پيشرفت دارد.

وي تسهيل تردد از پايانه مرزي تمرچين و ارتقاي کيفيت خدمات را از مهمترين اهداف ساماندهي آن برشمرد و ادامه داد: عملياتي نمودن شعار "مرز محل تردد است نه توقف" اولويت اين اداره کل به شمار مي‎رود که با تمام توان در جهت تحقق آن تلاش مي شود.

پايانه مرزي تمرچين پيرانشهردر جنوب آذربايجان غربي يکي از پنج پايانه مرزي استان بوده که 12 کيلومتر با شهرستان پيرانشهر فاصله دارد و يکي از مرز‌هاي فعال در حوزه ترانزيت کالادر غرب کشور به شمار مي‌رود و بعنوان شاه کليد توسعه استان و جنوب استان مطرح است.

مديرعامل نمايشگاه اصفهان در آيين افتتاح نمايشگاه فولاد:

حضور در نمايشگاه؛ بهترين راه رونق بازار و خروج از رکود

اصفهان -راعي

مديرعامل نمايشگاه اصفهان در آيين افتتاح نمايشگاه فولاد اظهار کرد: حضور در نمايشگاه بهترين راه براي رونق بازار و خروج از رکود است. نمايشگاه فولاد اصفهان، معتبرترين رويداد فولاد کشور است.

با حضور دکتر کرباسيان و بزرگان صنعت فولاد کشور دهمين نمايشگاه بين‌المللي متالورژي، فولاد، ريخته‌گري، ماشين‌آلات و صنايع وابسته در اصفهان گشايش يافت.

در مراسمي با حضور دکتر مهدي کرباسيان؛ معاون وزير و رئيس هيات عامل ايميدرو، دهمين نمايشگاه بين‌المللي فولاد ريخته‎گري و متالورژي ماشين‌آلات و صنايع وابسته در محل دايمي نمايشگاه‌هاي استان اصفهان واقع در پل شهرستان گشايش يافت.

در ابتداي اين مراسم، مديرعامل شرکت نمايشگاه‌هاي استان اصفهان گفت: اين نمايشگاه جايگاه خود را به عنوان معتبرترين نمايشگاه صنعت فولاد کشور تثبيت کرده است. وي به شرکت بيش از 150 شرکت داخلي، خارجي و نمايندگان شرکت‌هاي بين‌المللي اشاره کرد و گفت: اين شرکت‌ها در قالب هشت هزار مترمربع فضاي نمايشگاهي توانمندي‌هاي خود را به نمايش مي‌گذارند. مشارکت‌کنندگان دهمين نمايشگاه بين‌المللي متالورژي، فولاد، ريخته‌گري، ماشين‌آلات و صنايع وابسته دستاوردهاي خود در زمينه‌هاي ريخته‌گري، توليد فولاد، چدن و فلزات غيرآهني، ماشين‌آلات و تجهيزات صنعتي وابسته، تصفيه‌خانه‌هاي صنعتي و خدمات صنعت متالورژي و شکل‌دهي فلزات را در معرض بازديد متخصصان و بازديدکنندگان قرار مي‌دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته