جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 در استان 

 کارکنان سختکوش ترابري شرکت ملي حفاري ايران موفق شدند؛

انجام 44 عمليات جابجايي دستگاه‎هاي حفاري خشکي در چهار ماه نخست امسال

اهواز-خبرنگار آفرينش

رئيس اداره کل ترابري شرکت ملي حفاري ايران از انجام 44 عمليات جابجايي دستگاههاي حفاري خشکي در چهار ماه نخست سال جاري در محورهاي کشور خبر داد. فواد عماد در توضيح بيشتر در اين باره، عمليات جابجايي دستگاههاي حفاري را کاري تخصصي عنوان که توسط گروههاي با تجربه و براساس استانداردهاي خاص صورت مي‎پذيرد.

وي گفت: جابجايي هر دستگاه حفاري به طور ميانگين بوسيله يکصد و بيست دستگاه خودرو کشنده و بخشي در قالب محموله هاي ترافيکي انجام مي‏شود. عماد افزود: از ابتداي فروردين تا پايان تيرماه امسال پنج هزار و 172 محموله شامل تجهيزات تفکيک شده دستگاه حفاري و متعلقات مربوط و همچنين کالا و مواد از جمله سوخت مورد نياز ژنراتورهاي دستگاه به موقعيتهاي عملياتي استقرار دکلهاي حفاري انتقال يافت. رئيس اداره کل ترابري شرکت ملي حفاري ايران اظهار کرد: کارکنان سختکوش اين بخش که زير مجموعه مديريت خدمات شرکت است در مدت پيش گفته دستگاههاي حفاري و ضمائم آن را براساس برنامه تدوين شده از سوي معاونتهاي مديرعامل در عمليات حفاري و پروژه‎هاي حفاري در موقعيت استان خوزستان، کهگيلويه و بوير احمد و فارس جابجا کردند.

وي گفت: از مجموع 44 مورد جابجايي 37 مورد در سطح استان خوزستان، شش مورد استان کهگيلويه و بوير احمد و يک مورد استان فارس بوده است.

عماد با بيان اينکه اين تعداد حمل و نقل در جمع در مسافت پنج هزار و 484 کيلومتر صورت گرفت، توضيح داد: جابجايي دکلها در موقعيت ميادين نفتي آزادگان جنوبي، اهواز، آغاجاري، آب تيمور، شادگان، کرنج، کارون، قلعه نار، بي بي حکيمه و همچنين موقعيت اکتشافي خنج انجام شد که بخشي از جاده‎هاي دسترسي کوهستاني و سخت گذر مي‎باشد.

استاندار تهران:

حمايت از توليدات نخبگان بايد مستمر باشد

بهارستان- اصغري

استاندار تهران گفت: حمايت از توليدات نخبگان بايد مستمر باشد.

به گزارش خبرنگار ما ، محمد حسين مقيمي در سفر به شهرستان بهارستان با حضور در يک شرکت صنايع لبني از بخشهاي مختلف خطوط توليد انواع لبنيات در اين شرکت بازديد کرد.مقيمي در حاشيه اين بازيد اظهار داشت: استقرار واحد دامداري در اين واحد يکي از ويژگيهاي مهم اين واحد توليدي صنايع لبني است که چرخه توليد را به شکل انحصاري درآورده است و 70 تن از شير محصولات توليد شرکت به شکل زنجيره‌اي توليد مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه صنايع لبني و واحدهاي توليدکننده محصولات لبني نقش مهمي در تامين بزرگترين نياز مردمي و سلامت جامعه ايفا مي‎کنند گفت: مسئولين اين صنايع بايد دقت لازم را در فرآيند توليد اين محصولات داشته باشند.استاندار تهران در ادامه اين سفر از يک کارگاه توليد ويلچر برقي در روستاي «اورين» بهارستان نيز بازديد کرد.

مقيمي در اين کارگاه ضمن تقدير از جوانان حاضر در اين کارگاه اظهار داشت: کشور به ممارست وتلاش جوانان و نخبگان نياز مبرم دارد و حضور جوانان در عرصه‎هاي توليد، گام مهمي در پيشرفت کشور و باز شدن گرههاي اقتصادي است.وي با بيان اينکه حمايت از توليدات نخبگان بايد مستمر باشد گفت: اين کارگاه که از اجتماع نيروي تحصيلکرده و باسواد کشور تشکيل شده است نياز به حمايت و پشتيباني دارد چرا که اين توليدات داخلي در صورت ايجاد زيرساخت و بسترهاي مهم سبب تحرک چرخ دنده‎هاي اقتصاد کشور مي‎شود.

استاندار تهران اشتغال زايي در همه زمينه‎هاي توليدات داخلي را رکن اساسي ديگر در پيشبرد و تحکيم شعار اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: بايد حمايت از اين کارگاه دانش بنيان با همکاري دهياري و ورود اداره کل روستايي استانداري انجام گيرد تا امکان توسعه توليدات آن فراهم شود.

در تيرماه؛

370 ميليون مترمکعب گاز تحويل نيروگاه‎هاي استان گيلان شد

رشت-سيداکبر خوشحال

به گزارش روابط عمومي گاز گيلان، حسين اکبر مديرعامل شرکت گاز استان گيلان از تحويل 370 ميليون مترمکعب گاز به نيروگاههاي توليد برق استان خبر داد.وي با اعلام اين خبر افزود: اين ميزان تحويل گاز به بخش نيروگاهي در تيرماه امسال، بيش از 78 درصد مصرف گاز استان را شامل شده و در نوع خود يک رکورد محسوب مي‎شود.

مديرعامل شركت گاز استان گيلان با اشاره به گرماي شديد هوا در تيرماه امسال گفت: شركت گاز با افزايش 5 درصدي تحويل گاز به نيروگاهها سبب افزايش توليد برق استان شده است.مهندس اکبر ادامه داد: هدف اصلي شرکت گاز کسب رضايتمندي حداکثري مردم و مشترکين محترم مي‎باشد فلذا در همين راستا اين شرکت درجهت تامين هرچه بيشتر آسايش و رفاه مشترکين با هدفگذاري و برنامه مدون ميزان گاز تحويلي خود به بخش نيروگاهي استان را به بالاترين حد خود رسانده تا با تامين بيش از پيش برق زمينه ايجاد رفاه و آسايش مردم و به تبع آن افزايش سطح رضايتمندي آنان را فراهم آورد.

وي اظهار داشت: شرکت گاز استان گيلان با فرهنگسازي، اطلاع‎رساني اثربخش و اجراي برنامه‎هاي آموزشي و تبليغي مانند پروژه سفيران انرژي توانسته در سطح کشور يکي از شرکتهاي موفق در زمينه ترويج فرهنگ مصرف بهينه انرژي باشد و اين موضوع سبب گرديده تا با صرفه جويي مصرف گاز در بخش خانگي، ميزان تحويل گاز به بخشهاي نيروگاهي و صنعتي روز به روز بيشتر شود و رونق اقتصادي در استان را تسهيل نمايد.

مديرعامل شرکت گاز استان گيلان گفت: بخش خانگي در تيرماه امسال 37 ميليون مترمکعب گاز مصرف نموده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش داشته ولي با اين وجود پس از بخش نيروگاهي در رده دوم مصرف گاز در گيلان قرار دارد و بخشهاي صنعتي، حمل و نقل و تجاري به ترتيب با 28، 27 و 9 ميليون مترمکعب در رده‎هاي بعدي مصرف گاز قرار دارند.

مهندس اکبر در پايان با اشاره به دستورالعمل استانداري گيلان درخصوص کاهش ساعات کاري ادارات دولتي بعلت گرماي هوا و لزوم صرفه جويي در مصرف برق بيان نمود: شرکت گاز استان گيلان علاوه بر اجراي اين دستورالعمل، با حداقل استفاده از وسايل سرمايشي و روشنايي در جهت مديريت مصرف برق تلاش نموده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته