جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 مقصد قدوس
 اوئسکاي ناشناخته! 

 سامان قدوس بازيکن ايراني اوسترشوند و بهترين ستاره ماه گذشته ليگ سوئد در ميان تمام گمانه‌زني‌هايي که پيرامون حضورش در تيم‌هاي فرانسوي و انگليسي به گوش مي‌رسيد، بنا به ادعاي رئيس باشگاه در آستانه انتقالي غيرمنتظره و جذاب قرار دارد تا شاهد حضور او در يکي از معتبرترين ليگ هاي اروپا باشيم.

دانيل کيندبرگ در گفت‌وگو با رسانه‌هاي سوئد از جمله fotbollskanalen، مدعي شد مذاکرات با باشگاه اوئسکا اسپانيا براي واگذاري سامان جدي‌تر از هميشه پيگيري مي‌شود و هيچ بعيد نيست ظرف روزهاي آينده توافقات نهايي به دست بيايد. اوئسکا که براي اولين‌بار صعود به لاليگا را تجربه کرده، خواسته مالي اوسترشوند براي پرداخت 50ميليون کرون را برآورده کرده است تا به هر شکل ممکن از بهترين مهاجم فوتبال سوئد و آقاي گل حال حاضر اين رقابت ها براي تقويت خط حمله اش بهره ببرد. هيچ بعيد نيست به زودي شاهد کوچ ملي‌پوش ايراني به لاليگا باشيم تا سامان قدوس بر جذابيت‌هاي اين ليگ براي فوتبالدوستان ايراني اضافه کند. باشگاه اوئسکا که در اين فصل صعود به لاليگا را تجربه کرد، در حال حاضر هدايتش بر عهده يک چهره نام آشناي آرژانتيني به نام لئو فرانکو قرار دارد؛ دروازه‌بان سابق باشگاه‌هاي آتلتيکو مادريد و ساراگوسا همين‌طور تيم ملي آرژانتين که در اولين تجربه مربيگري خود موفق شد دست به کار بزرگي بزند و اين تيم را به لاليگا برساند.

در فهرست بازيکنان حال حاضر اين باشگاه نفرات خارجي کم ديده نمي‌شوند؛ تا جايي که در بين مهاجمان دو مهاجم ايتاليايي و هندوراسي در کنار دو اسپانيايي ديده مي‌شود که لئو فرانکو براي تقويت اين خط، چشم به خريد سامان قدوس ستاره ايراني از اوسترشوند دوخته است تا در کنار ساموئل لونگو که به صورت قرضي از اينتر در اين تابستان راهي اوئسکا شده، خط آتش ويرانگري بسازد. اوئسکا شهري در ايالت آراگون در شمال اسپانيا محسوب مي‌شود که حضور اين تيم در لاليگا بعد از موفقيت‌هاي فصل گذشته در دسته دوم اسپانيا باعث شد تا تمامي نگاه‌ها به اين شهر و تيم محبوب شهر معطوف شود. سامان قدوس که فصل پيش بعد از ابراز تمايل سلتاويگو براي خريد او فرصت حضور در لاليگا را از دست داد، حالا دوباره مي‌تواند خود را براي چالشي بزرگ و هيجان‌انگيز در اين رقابت‌هاي معتبر آماده کند چون کوچ به اوئسکا مي‌تواند زمينه را براي درخشش بيشتر ستاره 24 ساله ايراني فراهم کند؛ به خصوص در تيمي کوچک اما اميدوار مثل اوئسکا که موفقيت در آن مي‌تواند پلي براي رسيدن به تيم هاي بزرگ‌تر باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته