جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 خبـــرنامه 

 ملاک انتخاب سرپرست‌هاي پرسپوليس و استقلال چيست؟

در فصل جديد ليگ برتر فوتبال کشورمان و در دو تيم پرسپوليس و استقلال تغييراتي در پست سرپرستي اين تيم‌ها به‌وجود آمد.

در پرسپوليس مصطفي قنبرپور به عنوان سرپرست جديد انتخاب شد. اين در شرايطي است که قنبرپور پيش از اين به‌عنوان مربي، مدير آکادمي فوتبال و حتي در پست‌هاي مديريتي هم در باشگاه پرسپوليس فعاليت داشته است.

قنبرپور که سابقه بازي زيادي هم در پرسپوليس ندارد چند سالي است که به شکلي عجيب و غريب در اين باشگاه فعاليت مي‌کند. قنبرپور از زمان حضور علي اکبر طاهري در باشگاه پرسپوليس حضور دارد و هرچند وقت يک بار هم پستي تازه مي‌گيرد.

او در شرايطي به عنوان سرپرست جديد تيم پرسپوليس انتخاب شده که يکي از امتياز‌هايي که سرپرست يک تيم فوتبالي مخصوصا تيمي که در ليگ قهرمانان آسيا حضور دارد، اين است که بايد به زبان انگليسي تسلط داشته باشد، اما سرپرست جديد تيم پرسپوليس چنين مهارتي ندارد.

در طرف مقابل هم اصغر حاجيلو در شرايطي سرپرست باشگاه استقلال شد و جاي نصرالله عبدالهي را گرفت که او هم مانند مصطفي قنبرپور به زبان انگليسي مسلط نيست و همين مسئله حتي چند روز پيش باعث اعتراض شفر شده بود. البته حاجيلو نسبت به قنبرپور سابقه بيشتري در تيمش دارد و جزو پيشکسوتان مطرح استقلال محسوب مي‌شود.

بايد اين سوال پرسيده شود که واقعا ملاک انتخاب سرپرست براي تيم‌هاي بزرگي مانند استقلال و پرسپوليس چيست؟ آيا واقعا فقط پيشکسوت بودن ملاک خوبي براي اين مسئله است يا يک سرپرست بايد ضمن ارتباط خوب با اهالي فوتبال و اصحاب رسانه ، توانايي‌هايي مانند تسلط به زبان انگليسي يا ارتباط‌هاي قوي فوتبالي داشته باشد ؟

اين در شرايطي است که وظيفه سرپرست در تيم فوتبال بسيار سنگين است و يک اشتباه مي‌تواند تبعات جبران‌ناپذيري داشته باشد مخصوصا اينکه يک سرپرست به زبان انگليسي هم مسلط نباشد تا اين خطر در مسابقات بين‌المللي بيشتر ديده شود.

غفوري مشکلي براي همراهي استقلال ندارد

هافبک تيم فوتبال استقلال مي‌تواند در ديدار روز جمعه حضور داشته باشد.

وريا غفوري در جريان يکي از تمرينات آبي‌پوشان مصدوم شد و ابهاماتي در خصوص حضورش در ديدار روز جمعه برابر تراکتورسازي به وجود آمد.

غفوري در تمرين روز گذشته هم حاضر بود و با بازيکنان تمرين کرد. همچنين در تست‌هاي گرفته شده از اين بازيکن، مشخص شد که او مشکلي براي همراهي استقلال ندارد و به اين ترتيب خيال وينفرد شفر براي استفاده از اين بازيکن راحت شد.

پوگبا به دنبال جدايي از يونايتد

پول پوگبا، ستاره فرانسوي منچستر به بازيکنان و مسئولين باشگاه يونايتد اعلام کرده که قصد جدايي از باشگاه را دارد. او که دو سال پيش با گرانترين ترانسفر تاريخ به يونايتد پيوست، حالا به دنبال چالش جديدي است. طبق ادعاي ديلي ميل، او پيام کوتاهي براي اد وودوارد، مدير اجرايي يونايتد ارسال کرده و به او اعلام کرده که قصد جدايي از باشگاه را دارد، هر چند باشگاه اين موضوعات را تا به اينجا تکذيب کرده و يونايتد اعلام کرده که پوگبا فروشي نيست. در حالي که دو روز تا شروع ليگ برتر باقي مانده، يونايتدي‌ها مطمئن هستند که جانشيني براي پوگبا پيدا نخواهند کرد. بدين ترتيب آنها بايد بازيکني ناراضي را حفظ کنند که سالانه 9ميليون پوند حقوق به علاوه 4 ميليون پوند پاداش دريافت مي‌کند. پوگبا آماده شروع مذاکرات با بارسلونا است و نقل و انتقالات در اسپانيا تا پايان ماه جاري ميلادي ادامه خواهد داشت. اين در حاليست که نقل و انتقالات انگليس، پنج شنبه شب به پايان خواهد رسيد. گفته مي‌شود که پيشنهاد کاتالان‌ها به پوگبا، 5/89 ميليون پوند براي 5 سال است. در حقيقت پوگبا سالانه حدود 18 ميليون پوند و در هفته حدود 346 هزار پوند حقوق خواهد گرفت. ايجنت پوگبا از صحبت راجع به اين موضوع طفره رفت و گفت که هيچ‌گاه قضيه را شفاف نخواهد کرد و بايد با منچستريونايتد در اين رابطه صحبت کند. طبق ادعاي ديلي ميل، پوگبا مي‌خواهد با ليونل مسي در بارسا هم تيمي شود و حضور آرتورو ويدال، هم تيمي سابق او در يوونتوس، تمايلش به اين انتقال را بيش از پيش کرده است. حال با پيچيده‌تر شدن شرايط و نزديک‌تر شدن به روز پاياني نقل و انتقالات، بايد ديد تکليف پوگباي ناراضي چگونه خواهد شد؟

مرگ قهرمان سابق دووميداني جهان درسانحه رانندگي

قهرمان سابق دوي 400 متر جهان در يک سانحه رانندگي از دنيا رفت.«نيکولاس بِت» قهرمان دوي 400 متر با مانع جهان در سال 2015، در يک سانحه رانندگي در سن 28 سالگي درگذشت. اين تصادف بامداد ديروز در منطقه ناندي در شمال شرقي کشور کنيا رخ داد.

اين اتفاق در حالي رخ داد که نيکولاس بت هفته گذشته در رقابت‌هاي قهرماني آفريقا شرکت کرده و در مسير بازگشت به خانه بود.

بِت 28 ساله علاوه بر طلايي که در سال 2015 کسب کرده بود، 2 مدال دوهاي 400 متر با مانع و 4 در 400 متر در مسابقات قهرماني آفريقا را در کارنامه داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته