جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5901

 خبـــرنامه 

 در انتظار دومين طلاي متوالي واليبال دربازي‌هاي آسيايي

وزارت ورزش و کميته ملي المپيک از تيم ملي واليبال، فقط مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي 2018 را مي‌خواهند که اين انتظار دور از واقعيت و توان اين تيم نيست.

به گزارش آفرينش و به نقل از تسنيم، بازي هاي آسيايي جاکارتا در کشور اندونزي از 28 مرداد آغاز مي شود و تيم ملي واليبال ايران قرار است با ترکيب اصلي خود در اين پيکارها حضور پيدا کند.

تيم ملي واليبال در 56 سال گذشته با مربيان و بازيکنان مختلف تلاش کرد تا به سکوي نخست برسد اما ژاپن، چين و کره هرگز چنين اجازه‌اي به ايران ندادند تا اينکه در سال 2014، اين 3 قدرت سنتي آسيا ديگر توان ايستادن مقابل تيم ملي ايران را نداشتند.

ايران در سال 2010 نيز تا يک قدمي مدال طلا پيش رفت اما شاگردان زنده‌ياد حسين معدني در يک بازي عجيب با نتيجه 3 بر يک مغلوب ژاپن شدند و به مدال نقره رسيدند.

اما واليبال ايران در سال 2014 يک سال فوق‌العاده و شايد تکرار نشدني را تجربه کرد. اين تيم با هدايت اسلوبودان کواچ، سرمربي صربستاني خود در ليگ جهاني به مقام چهارم رسيد، نخستين مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي را براي واليبال به ارمغان آورد و کار خود را با عنوان ششمي مسابقات قهرماني جهان به پايان برد.

واليبال ايران در طول اين 4 سال نشان داد که فاصله زيادي با آسيا گرفته و حضور تيم اصلي در تورنمنت آسيايي، ضرورتي ندارد و شايد بي‌فايده هم باشد. حضور تيم ملي ايران با تمام ستاره‌هاي خود در بازي‌هاي آسيايي 2014 به خاطر جاي خالي مدال طلاي اين مسابقات در کلکسيون فدراسيون واليبال و کمک به کاروان ايران با يک مدال طلاي تضمين شده بود.

اما حضور واليبال ايران در بازي‌هاي آسيايي سال 2018 جريان ديگري داشت. تيم «ب» با هدايت جهانگير سيدعباسي تشکيل و تمرينات آن با اين نيت شروع شد که روي سکو برود. هدف و سياست وزارت ورزش و کميته ملي المپيک اما چيز ديگري بود و صرف ايستادن روي سکو، مسئولان را راضي نمي‌کرد. به همين خاطر، تمرينات تيم ملي «ب» به سرعت تعطيل شد و بازيکنان اصلي که به تازگي از ليگ طاقت فرساي ملت‌ها برگشته بودند و قرار بود براي مسابقات قهرماني جهان آماده شوند، به اردو فراخوانده شدند. در واقع وزارت ورزش از تيم ملي واليبال، فقط مدال طلا مي‌خواست و به همين خاطر اين تصميم گرفته شد.در اين بين، کادر فني و مسئولان فدراسيون به ملي پوشان متذکر شدند که بازي‌هاي آسيايي مي‌تواند تدارکات خوبي براي مسابقات قهرماني جهان باشد، البته در بازي‌هاي آسيايي، به جز 2 يا 3 ديدار، مسابقه سختي در انتظار شاگردان کولاکوويچ نيست. آنها کار خود را با پاکستان و مغولستان آغاز مي‌کنند که حرفي براي گفتن ندارند. تنها حريفان ايران، همان 3 قدرت سنتي آسيا يعني ژاپن، چين و کره جنوبي هستند که البته ژاپني‌ها در ليگ ملت‌هاي 2018 علاوه بر پيروزي مقابل ايران، بازي‌هاي خوبي از خود ارائه کردند و با توجه به ميزباني المپيک 2020، هر روز در حال پيشرفت هستند.در مجموع، وزارت ورزش از تيم ملي واليبال، فقط مدال طلا مي‌خواهد که اين انتظار دور از واقعيت و توان اين تيم نيست. جوانان مستعد و قدرتمندي به بدنه با تجربه تيم ملي تزريق شده‌اند که نويد روزهاي خوبي را به هواداران واليبال ايران مي‌دهند.

حل مشکل سربازها

کي‌روش به خواسته اش رسيد

چبا مصوبات جديد خدمت مقدس سربازي، هفت ملي پوش فوتبال مشکلي براي همراهي تيم ملي نخواهند داشت. سردار کمالي رئيس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد کل نيرو‌هاي مسلح گفت: «هفت ملي پوش فوتبال ايران نيز با توجه به اينکه زير 30 سال سن دارند در قالب تصميمات جدديد مشکلي براي همراهي تيم ملي فوتبال ايران نخواهند داشت و تيم ملي مي تواند همچنان از توانمندي آنها بهره ببرد.»

هفت ملي پوشي که با قانون جديد نظام وظيفه تا 30 سالگي مشکل سربازي نخواهند داشت مهدي ترابي، عليرضا بيرانوند، مجيد حسيني، سعيد عزت اللهي، سردار آزمون، عليرضا جهانبخش و علي قلي‌زاده هستند. اين يکي از شروط اصلي کارلوس کي‌روش براي ادامه کار در تيم ملي ايران بود که با مصوبه اخير انجام شد. حالا بايد ديد در ادامه چه اتفاقي براي شروط ديگر کي‌روش خواهد افتاد. و آيا او براي ادامه کار در تيم ملي ايران با فدراسيون به توافق مي‌رسد يا نه.

تيم‌هاي ملي بسکتبال سه نفره بانوان و آقايان ايران راهي لبنان شد

تيم‌هاي ملي بسکتبال سه نفره بانوان و آقايان کشورمان به منظور حضور در رقابت‌هاي غرب آسيا راهي لبنان شدند.

تيم ملي بسکتبال بانوان سه نفره ايران با هدايت "نيکا بيک ليک‌ لي" در رقابت‌هاي غرب آسيا شرکت مي‌کند. تيم ملي بسکتبال سه نفره مردان نيز با هدايت محمد کسايي‌پور در همين رقابت‌ها و در بخش مردان شرکت مي‌کند.سعيده علي، معصومه اسماعيل‌زاده، مژگان خدادادي و تينا ادنا عيسائيان بازيکناني هستند که در قالب تيم بانوان راهي غرب آسيا شده‌اند.در تيم مردان هم محمد يوسف‌وند، علي الله‌وردي، اميرحسين آذري و نويد خواجه‌زاده حضور دارند.اين رقابت ها مجوز ورودي به رقابت‌هاي کاپ آسيايي محسوب مي‌شود.

مرگ سه نفر در مجموعه ورزشي انقلاب تهران

انفجار در مخزن چيلر مجموعه ورزشي انقلاب تهران، فوت سه نفر را به همراه داشت.

حوالي ساعت 21:30 سه‌شنبه شب بر اثر نشست گاز در مخزن چيلر در ضلع شمالي مجموعه ورزشي انقلاب تهران انفجار مهيبي رخ داد.

گفته مي‌شود سه کارگر در حال تعمير موتورخانه اين بخش از مجموعه ورزشي انقلاب بودند که انفجار اتفاق مي‌افتد و علاوه بر لرزيدن تمام اين مجموعه و ساختمان‌هاي مجاور، هر سه کارگر در دم جان خود را از دست مي‌دهند و اجساد آنها تکه تکه مي‌شود.

بنابر اعلام سيد جلال ملکي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران بعد از اعلام شدن اين حادثه به سامانه 125 ، آتش نشانان به محل حادثه اعزام مي‌شوند.اين انفجار، آتش سوزي گسترده يا تخريب ساختماني که مخزن چيلر در آن بوده را به همراه نداشته ولي شدت انفجار موجب جان باختن هر سه کارگري که بين 30 الي 60 سال سن داشتند، شده که اين حادثه تلخ به تاييد مرکز فوريت‌هاي پزشکي تهران هم رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته