جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5903

 نايب رئيس مجلس :
 نپذيرفتن" FATF " به معناي خود تحريمي است 

 نماينده تبريز در مجلس در گفت‌وگو با عصر ايران گفت:5 ماه قبل عده‌اي استيضاح وزيري را مطرح کردند و موفق نبودند و دوباره همان افراد با همان تفکر و يکسري مطالب جديد استيضاح را مطرح کردند، چه منطقي دارد که يک وزير را دوبار در طول پنج ماه و با مطالب مشابه استيضاح کنيم .

اين نماينده اصلاح طلب مجلس بيان کرد: چون عده اي قصدشان تحت هر شرايطي استيضاح وزير بود تمام تلاش خود را کردند که اين کار انجام شود و اينقدر هم پيش رفتند که به قصدشان رسيدند.

روحاني بايد شفاف سازي کند

عضو کميسيون بهداشت در پاسخ به اين سوال که آيا ممکن است در طرح سوال از رئيس جمهور نيز چنين مطالبي مطرح شود گفت: اگر جاي رييس جمهور و هر کدام از وزرا باشم واقعيت ها را به درستي بيان مي کردم، حق را مي گفتم ودر مورد علتي که باعث ايجاد اين شرايط شده است شفاف سازي مي کردم.

نايب رييس مجلس تاکيد کرد: اين روندي که در ساختار و سيستم هاي ما وجود دارد درست نيست و همه مشکلات ما از همين جا ناشي مي شود. سيستمي به نام وزارت رفاه درست کرده ايم که به عريضي و طويلي دولت است و يکسري کارخانه و شرکت ها در دست اين وزارتخانه است که همه به طريقي به آنها طمع دارند و نتيجه اين سيستم اين است که هميشه دعوا و جدل در مورد اين وزارتخانه وجود دارد.

پزشکيان گفت: تمام مديرهاي ما يکسال دوسال عمر دارند چراکه ما براساس سلسله مراتب بالانمي آييم، فردي را چون با فلان فرد آشنا است و يا آدم فلان کس است مدير مي کنند. در خود همين وزارت رفاه بررسي کنيد ببيند آدم هاي که آنجا هستند از کجا آمده‌اند و آدم کي هستند؟ چرا برخي در مجلس داد مي زنند؟ چون يا آدم من و يا آدم آنها آنجاست، حالا اگر سهم من و آنها را دربياورند معلوم مي شود چه خبر است و سهم هرکس چقدر است .

نماينده مردم تبريز تاکيد کرد: چرا هميشه برخي به دنبال اين هستند که بدانند کسي مثل من در کدام سيستم آدم دارم؟ چون من هيچ فردي را در هيچ سيستمي ندارم و اگر دخترم در فلان جا کار مي کند چه خلافي کرده است؟ آيا رئيس شرکت است، مدير کل و يا عضو هيات مديره است و اضافه حقوق مي گيرد؟ خود همين افراد که من ‌را متهم کردند اگر بررسي شود مشخص مي شود در تمام هيات مديره ها و بدون هيچ چارچوبي آدم دارند.

ضرورت تغيير نگرش نسبت به مسائل بين المللي

وي گفت: روندي که الان بانک ها براي ما ايجاد کرده اند حاصل رد همان fatfاست که ما در مجلس امضا نکرديم وقتي fatfرا امضا نمي کنيم يعني هيچ بانکي در دنيا با ما معامله پولي نمي کند و وقتي معامله نباشد قطعا ارز و‌دلار مشکل پيدا مي کند، حالا مي خواهيم با اين عملکرد يقه چه کسي را بگيريم؟

نايب رييس مجلس تصريح کرد:وقتي سياست ما اين شده است که برجام و «FATF را نمي پذيريم، پس بپذيريم که نتيجه اين سياست ها خود تحريمي است. الان عراق نمي خواهد با ما معامله بانکي کند، اينکه عراق با ما معامله بانکي نمي کند به آمريکا چه ربطي دارد؟ چون ما چارچوب «FATF را نپذيرفته‌ايم عراق با ما معامله نمي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته