جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5911

 ميز خبر 

 ژنرال اسرائيلي: نبايد از نيروهاي ايراني در سوريه غفلت کنيم

يک ژنرال برجسته صهيونيستي تلاش ارتش اسرائيل براي حمله به نوار غزه را "حماقت" خواند.به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه عبري زبان "معاريو"، ژنرال برجسته رژيم صهيونيستي اعلام کرد: تلاش ارتش اسرائيل براي حمله به نوار غزه "حماقت" است و در صورت حمله به اين منطقه اسرائيل متحمل خسارات‌ها و ضررهاي زيادي خواهد شد.

وي در ادامه افزود: وضعيت نوار غزه و وخامت اوضاع در مرز اراضي اشغالي با غزه نبايد باعث غفلت از جبهه شمالي شود به ويژه اين که نيروهاي ايراني در سوريه حضور دارند.اين ژنرال برجسته اسرائيلي از احتمال ورود نيروهاي اين رژيم به جبهه شمالي خبر داد و گفت که اسرائيل آماده جنگ با حزب‌الله لبنان است.

اين نظامي اسرائيلي همچنين تصريح کرد: حضور قدرتمند نيروهاي ايراني در سوريه مشکل واقعي اسرائيل است نه نوار غزه، از اين رو حمله ارتش اسرائيل به نوار غزه "حماقت" است و اين اقدام يعني انداختن مسئوليت جان دو ميليون فلسطيني بر دوش اسرائيل که تحملش غيرممکن است.

تيراندازي به سفارت آمريکا در آنکارا

اشخاص ناشناس از داخل يک خودرو به سمت سفارت آمريکا در آنکارا تيراندازي و سپس فرار کردند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از راشاتودي، اشخاص ناشناس از داخل يک خودرو به سمت سفارت آمريکا در آنکارا تيراندازي و سپس فرار کردند. بر اثر اين تيراندازي شيشه‌هاي ساختمان سفارت شکست، اما تلفاتي در بر نداشت.بنابر اعلام منابع خبري، اين اشخاص ناشناس اتاقک نگهباني سفارت آمريکا در آنکارا را هدف قرار دادند.

براساس يک گزارش جديد

ارتش ميانمار حدود 24 هزار روهينجايي را کشته است

براساس يک گزارش جديد، حدود 24 هزار مسلمان روهينجايي در جريان سرکوب نيروهاي دولتي در ميانمار از اوت 2017 کشته شده‌اند.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه گاردين،‌ اين آمارها در گزارشي موسوم به "مهاجرت اجباري روهينجا: تجربه‌اي ناگفته" توسط آژانس توسعه بين‌الملل "اونتاريو" انتشار يافته که شامل اطلاعاتي از سوي محققان و سازمان‌هايي از استراليا، بنگلادش، کانادا، نروژ و فيليپين است.

آوارگان روهينجايي که از ميانمار به بنگلادش گريخته‌اند، مي‌گويند بيش از 40 هزار روهينجايي به دليل اصابت گلوله‌هاي نظاميان ميانماري زخمي شده‌اند.اين تحقيق تعداد تخميني روهينجايي‌هاي کشته شده را که در گزارش قبلي پزشکان بدون مرز 9400 تن بود، 23 هزار و 962 تن اعلام کرده است.براساس گزارش موجود، بيش از 34 هزار تن به داخل آتش انداخته شده و بيش از 114 هزار تن ديگر نيز مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته