جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5912

 رئيس سازمان سنجش:
 تشکيل جلسه فوق‌العاده براي کنکور 98 

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: شوراي سنجش و پذيرش دانشجو به منظور بررسي تاثير سوابق تحصيلي در سال 98 و مصوبه تاثير قطعي جلسه فوق‌العاده برگزار مي‌ کند.
دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: گزارش کميته آموزش عالي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي ارائه شد. کميته آموزش عالي براي کنکور سال 98 به شوراي سنجش و پذيرش دانشجو پيشنهاد داد با توجه به اينکه اولين سال اعمال قوانين نظام جديد متوسط است و همچنين توجه به نامه 175 نماينده مجلس مجددا تشکيل جلسه بدهد.
وي افزود: اين جلسه به منظور بررسي تاثير سوابق تحصيلي در کنکور 98 و مصوبه شوراي سنجش و پذيرش تشکيل مي‌شود و تاثير سوابق تحصيلي را در جهت تاثير مثبت بازنگري کند.
رئيس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: لذا در مدت کوتاهي در آينده، جلسه فوق‌العاده شوراي سنجش و پذيرش دانشجو تشکيل مي دهيم و موضوع تاثير سوابق تحصيلي در کنکور را مجددا مطرح مي‎کنيم و هرچه شورا تصميم بگيرد اعلام مي‎شود.
وي درباره اصلاح ماده 90 برنامه ششم توسعه مربوط به سهميه‎هاي ايثارگران گفت: اصلاح ماده 90 برنامه ششم توسعه مربوط به سهميه‎هاي ايثارگران به کميته آموزش عالي محول شد تا هر چه سريعتر بررسي کنند و به کميسيون آموزش ارائه دهند.
خدايي افزود: اينکه اصلاح ماده 90 به کنکور 97 برسد يا خير بستگي به نوع مصوبه مجلس دارد. بايد در انتظار باشيم که آنچه مصوب مي‌شود تا چه ميزان قابليت اجرايي دارد.وي يادآور شد: اگر مصوبه مربوط به کف نمره باشد، در هر مرحله اي قبل از اعلام نتايج قابل اعمال در کنکور 97 است. اما ممکن است در اصلاحيه تغيير و جابجايي گروهها باشد و يا گروههاي جديد تعريف شود که اگر ما اطلاعات آن را نداشته باشيم از نظر اجرايي مشکلاتي را در پي خواهد داشت.
رئيس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: ما در انتظار مصوبه اصلاحيه خواهيم بود و در صورتي که قابليت اجرايي داشته باشد آن را براي کنکور 97 اعمال مي‎کنيم.
وي گفت: کميته آموزش عالي پيشنهاد خود را به کميسيون آموزش مجلس ارائه مي‎دهد و کميسيون آن را براي تصويب به صحن علني مي‎فرستد. پيشنهاد اوليه اصلاح کف حد نصاب نمره بود که در انتظار مي‎مانيم که پيشنهاد کميته آموزش عالي به کميسيون ارائه شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته