جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5925

 ديدار استاندار« ارزروم» ترکيه با شهردار تبريز  

 تبريز-توفيقي

استاندار ارزروم ترکيه با شهردار کلانشهر تبريز ديدار و گفتگو کرد. سيف‌الدين عزيزاوغلو، استاندار ارزروم ترکيه با حضور در عمارت شهرداري تبريز با مهندس ايرج شهين باهر، شهردار تبريز ديدار و گفتگو کرد.در اين ديدار، شهردار تبريز با بيان اينکه تبريز و ارزروم دو شهر خواهرخوانده هستند، اظهار کرد: بايد از ظرفيتها و پتانسيلهاي هر دو شهر درراستاي افزايش ارتباطات از جمله ارتباطات در حوزه گردشگري بهره‌مند شويم.

وي با بيان اينکه کشور ترکيه از جمله کشورهاي موفق در حوزه گردشگري است، ادامه داد: تبريز در سال 2018 به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام انتخاب شده که اين کلانشهر تاريخ چهارهزار ساله دارد و در زمينه گردشگري قدمهاي خوبي برداشته شده که اميدواريم بتوانيم براي جذب گردشگر بيشتر، از پتانسيل و تجارب ترکيه به ويژه استان ارزروم استفاده کنيم. مهندس شهين باهر در ادامه با بيان اينکه اين دو شهر مشترکات ديني و زباني دارند، اظهار کرد: نبايد تنها به اين گونه نشستها و جلسات بسنده کرد بلکه بايد تمامي صحبتهايمان را اجرايي و عملياتي کنيم و در حوزه‎هاي مختلف گردشگري تبريز راهکارهاي متنوعي ارائه کنيم. وي همچنين ادامه داد: همکاري و تعامل شهرداري تبريز و ارزروم ترکيه علاوه بر تعاملات گردشگري، مي‎تواند درخصوص همکاريهاي صنعتي و انتقال تکنولوژيهاي نوين صورت گيرد. در ادامه، سيف‎الدين عزيزاوغلو، استاندار ارزروم ترکيه اظهار کرد: بايد ارتباطات هوايي و ارتباطات ريلي بين تبريز – ارزروم توسعه يابد و هر دو شهر از پتانسيل هاي توريسم و همچنين صنعت بهره‎مند شوند.

وي افزود: در خصوص توسعه حمل و نقل و همچنين توسعه صنعت گردشگري يادداشتهايي از کلانشهر تبريز برداشته‎ايم که اميدواريم در بازگشت به ترکيه، آنها را عملياتي کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته