جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5925

 خبـــرنامه 

 توافق پنهان با سردار

غيبت يک دوره‌اي

سردار آزمون که بعد از جام جهاني 2018 روسيه از بازي‌هاي ملي خداحافظي کرده بود، از سوي کارلوس کي‌روش براي بازي تدارکاتي با ازبکستان به اردوي تيم ملي دعوت شد. با وجود دعوت سردار و حضور اين مهاجم باشگاه روبين کازان روسيه در تهران، آزمون به تمرين تيم ملي نرفت تا از ليست بازيکنان تيم ملي براي بازي با ازبکستان خط بخورد.

شنيده مي‌شود که سردار آزمون در مرکز خريدي در شمال شهر تهران با يکي از مسئولان فدراسيون فوتبال جلسه‌اي را برگزار کرده است. اين جلسه در رستوراني لوکس اين مرکز خريد برگزار شده که دو طرف درباره تيم ملي صحبت کرده‌اند. ظاهرا توافق اين بوده است که سردار براي بازي با ازبکستان نباشد و از اردوي بعدي تيم ملي را همراهي کند. بايد ديد کارلوس کي‌روش که در گذشته روي بحث عدم حضور بازيکنان در تيم ملي حسابي حساسيت به خرج مي‌داد، در اردوي بعدي تيم ملي چه برخوردي با سردار آزمون خواهد داشت.

بني‌تميم:

نگران اعزام تيم‌هاي ملي به مسابقات جهاني هستيم

نايب رئيس فدراسيون کشتي گفت: از نظر مالي با مشکلات جدي مواجه هستيم و حتي نگرانيم که نتوانيم تيم هاي ملي ما را به مسابقات جهاني اعزام کنيم.

حميد بني‌تميم در خصوص لغو حضور در تورنمنت بين المللي مدويد که يکي از تورنمنت‌هاي مهم براي انتخاب تيم جهاني محسوب مي‌شد، اظهار داشت: پول نداريم. با اين اوضاع واقعا نمي‌شود تيم اعزام کرد. حداقل هزينه‌هاي اعزام خارجي ما سه برابر شده و فدراسيون با مشکلات زيادي مواجه شده است.

وي در پاسخ به اين سوال که لغو حضور در مدويد به برنامه‌هاي تيم ملي کشتي آزاد لطمه وارد نخواهد کرد، تصريح کرد: حتما همينطور خواهد بود، اما آقاي خادم با توجه به شرايط مالي اينطور صلاح دانستند. بحث اين است که ما نه تنها براي اعزام به تورنمنت‌هايي که بايد حتما آنها را طبق برنامه پشت سرمي گذاشتيم، براي اعزام تيم‌هاي‌مان به مسابقات جهاني هم با مشکل اساسي روبه‌رو مواجه هستيم و نگرانيم حتي نتوانيم تيم به مسابقات جهاني اعزام کنيم چون در هر سه رده سني جوانان، اميد و بزرگسالان آزاد و فرنگي بايد 6 تيم اعزام کنيم و اين واقعا هزينه‌هاي زيادي براي فدراسيون به همراه دارد.

بني تميم ادامه داد: من پيش از اين هم گفته بودم در اين شرايط به راستي نمي‌توانيم در مورد هيچ اعزام مان با اطمينان صحبت کنيم. فعلا جام مدويد که منتفي شده، اما فعلا حضور تيم فرنگي در جام کارايف بلاروس تا اين لحظه لغو نشده و واقعا مجبوريم به خاطر انتخاب تيم در اين جام شرکت کنيم.

رقابت تاتنهام و بارسلونا در جذب دي‌يانگ

باشگاه بارسلونا مدت‌ها است که به دنبال جذب دي‌يانگ، هافبک جوان تيم فوتبال آژاکس بوده و بار‌ها براي جذب اين بازيکن اقدام کرده است.

آبي‌و‌اناري‌ها حتي قصد دارند يک پيشنهاد سنگين را براي اين بازيکن به باشگاه آژاکس ارائه کنند تا او را در زمستان به نيوکمپ بياورند، اما به نظر مي‌رسد کمي اين انتقال دچار مشکل شود. بارسلونا ديگر در جذب دي‌يانگ تنها نيست و رقيب سرسختي به‌نام تاتنهام پيدا کرده است.

تاتنهامي‌ها قصد دارند براي به خدمت گيري اين بازيکن پيشنهادي 40 ميليون پوندي به آژاکس ارائه کنند و شايد اين امر کمي کار بارسلونا را در جذب اين بازيکن سخت کند.

البته دي‌يانگ بار‌ها از علاقه خود براي بازي کنار مسي در بارسلونا گفته، ولي ممکن است هر اتفاقي در اين خصوص رخ دهد.

اميري:

فوتبال ايران تفاوت چنداني با اروپا ندارد

هافبک تيم ملي فوتبال ايران گفت: بايد انتظارات از ما به جا باشد، امکاناتي که در اختيار تيم ملي قرارداده شده محدود ولي انتظارات بالا است.

وحيد اميري در خصوص وضعيت تيم ملي قبل از جام ملت‌هاي آسيا گفت: قطعا مردم از ما انتظارات بالايي دارند ولي بايد انتظارات از ما به جا باشد. امکاناتي که در اختيار تيم ملي قرارداده شده محدود است ولي انتظارات بالا است.

وي تأکيد کرد: فدراسيون فوتبال بايد تلاش کند تا مقدمات را براي موفقيت تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا فراهم نمايد. اين خواسته همه بازيکنان و عوامل تيم ملي فوتبال ايران است.

اميري در خصوص اينکه بعد از جام جهاني شادي خوبي بين مردم ايجاد شد و حالا همين مردم انتظار دارند تيم ملي در جام ملت‌ها موفق شود گفت: تمام وظيفه ما اين است که مردم را خوشحال کنيم و همه عوامل تيم ملي چنين مسئوليتي دارند.

با يک بازي خوب کاملاً شور و هيجان به جامعه تزريق مي‌شود و اين نشان مي‌دهد مردم ما چقدر براي موفقيت تيم ملي هيجان دارند. اميدوارم دولت و همه عوامل کمک کنند تا تيم ملي در جام ملت‌ها موفق شود. ما خيلي دوست داشتيم در جام ملت‌هاي آسيا موفق شويم و خوشحال هستيم که هدفمان و وظيفه‌مان را درست انجام داديم.

وي در خصوص اينکه عکس او و سيد مجيد حسيني روي جلد مجلات ترکيه‌اي چاپ شده و از او تعريف شده است، گفت: من بعد از جام جهاني به يکي از باشگاه‌هاي بزرگ ترکيه رفتم که امکانات بسيار بالايي دارد. خيلي خوشحالم که عکس من و مجيد حسيني روي جلد رسانه‌هاي اين کشور است و اميدوارم اين اتفاق تداوم داشته باشد.

ما فوتباليست‌هاي بزرگي داريم که در روسيه وانگلستان بازي مي‌کنند و اين از پتانسيل فوتبال ما است. در ترکيه با چشم ديدم که فوتبال ايران با فوتبال اروپا تفاوت چنداني ندارد و آنها فقط از لحاظ امکانات از ما بهتر هستند.

اميري درخصوص حضور 8 ساله کي‌روش و کادر فني تيم ملي خاطرنشان کرد: اين يک نکته مثبت است و حضور سرمربي ما مي‌تواند خيلي به تيم ملي کمک کند. اگر يک مربي مي‌آمد که 4-3 ماه بود کار را در اختيار داشت آن‌وقت از ملي‌پوشان شناخت کافي نداشت و شايد به ضرر ما مي‌شد. ضمن آنکه مي‌بينيد کي‌روش کشورهاي ديگر را هم رصد مي‌کند و او کاملاً فوتبال ما را مي‌شناسد.

انتظار مردم ايران از اين کادر فني کاملاً بجا است و فقط اميدوارم که فقط شرايط و امکانات توسط فدراسيون براي موفقيت تيم ملي فراهم شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته