جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 ميز خبر 

 چين: آمريکا به بهانه سين‌کيانگ در امور داخلي‌مان مداخله نکند

دولت چين از آمريکا خواست دست از "تعصب" خود نسبت به موضوع سين‌کيانگ بردارد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، اين در حالي است که دولت ترامپ اخيرا گفته که در حال بررسي تحريم‌هايي عليه مقام‌ها و شرکت‌هاي چيني در ارتباط با اتهام وقوع سوءاستفاده‌هاي حقوق بشري در سين‌کيانگ به ويژه عليه اقليت مسلمان اويغور است.

در صورتي که چنين تحريم‌هايي عليه چين اعمال شوند تبديل به يکي از نادرترين اقدامها از سوي ترامپ در اعمال تحريم به بهانه حقوق بشر عليه چين خواهد شد. اين در حالي است که ترامپ همزمان با چين در عرصه تجارت نيز با چين درگيري پيدا کرده است.

افشاگري منابع ديپلماتيک: عربستان از اسرائيل سامانه «گنبد آهنين» خريده است

منابع ديپلماتيک فاش کردند ­دولت سعودي سامانه ضد موشکي «گنبد آهنين» از رژيم صهيونيستي خريداري کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پايگاه خبري اينترنتي الخليج آنلاين با اشاره به نزديکي روز افزون دولت سعودي و رژيم صهيونيستي به نقل از منابع ديپلماتيک فاش کرد رياض سامانه سپر هوايي موسوم به "گنبد آهنين" را از اسرائيل خريداري کرده است.

ناظران و تحليلگران تأکيد مي‌کنند که دليل نزديکي رياض به تل آويو، تنها ايران نيست، بلکه عربستان قصد دارد در امور نظامي و انتقال تجربيات در اين زمينه و نيز بستن قرارداد‌هاي نظامي همانند ابوظبي، با تل آويو ارتباط داشته باشد.منابع ديپلماتيک بلندپايه در گفتگو با الخليج آنلاين تأکيد کرده اند که روابط دولت سعودي و اسرائيل هم اکنون به سطحي رسيده است که پيش از اين هيچ کشور عربي جرأت سخن گفتن از چنين سطح روابطي را با اسرائيل نداشت.

آغاز عمليات ارتش سوريه به سمت التنف، محل استقرار آمريکايي‌ها

ارتش سوريه عمليات نظامي جديد را به سمت منطقه التنف واقع در جنوب شرق اين کشور جايي که نيروهاي آمريکايي در آنجا هستند، آغاز کرد.به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه سوري الوطن، منابع ميداني گفتند، يگان‌هاي ارتش سوريه عمليات نظامي از صحراي سخنه در حومه شرقي حمص را آغاز کردند و از منطقه "تله الصاروخ" در جنوب "شولا" در حومه غربي دير الزور به سمت غرب التنف حرکت کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته