جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

  رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي :
 رئيس‌جمهور امسال در سازمان ملل، حضور فعال‌تري داشته باشد 

 
رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر لزوم حضور رئيس‌جمهوري در نشست سالانه سازمان ملل متحد گفت: آقاي روحاني بايد امسال حضور محسوس‌تر، فعال‌تر، مؤثرتر و مقتدرتري نسبت به سال‌هاي قبل داشته باشد.

حشمت‌الله فلاحت پيشه به ايرناپلاس گفت: اجلاس امسال سازمان ملل متحد هم‌زمان با رياست دوره‌اي ايالات متحده آمريکا بر شوراي امنيت سازمان ملل شده است، بنابراين حضور آقاي روحاني بايد مؤثرتر از سال‌هاي قبل باشد.

او افزود: حتماً کارشناسان مختلف متن سخنراني رئيس‌جمهوري را تنظيم مي‌کنند، اما در سخنراني‌ها و ديدارهاي حاشيه‌اي آقاي روحاني در سازمان ملل بايد چند مسئله به‌صورت جدي پيگيري شود. موضوع اول افشاي مصداقي عدم مشروعيت رياست آمريکا بر شوراي امنيت سازمان ملل متحد است. بعد از هيتلر هيچ‌کس به اندازه ترامپ معاهدات و کنوانسيون‌هاي بين‌المللي را زير پا نگذاشته است. به عبارتي، بعد از هيتلر که جنايت‌هاي مختلفي شکل داد و اتفاقا شروع جنايت‌هايش با نقض معاهدات بين‌المللي بود، هيچ‌کس به اندازه ترامپ کنوانسيون‌هاي مختلف را نقض نکرده است. بنابراين، چنين فردي مشروعيت لازم براي تکيه زدن بر کرسي مهم‌ترين نهاد حقوقي دنيا را ندارد.

فلاحت پيشه ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران بعد از خروج آمريکا از برجام، موضع منطقي گرفت و در قبال دنيا احساس مسئوليت کرد. جمهوري اسلامي به دامي که آمريکايي‌ها گذاشته بودند، نيفتاد و موضعي اعتدالي و ديپلماتيک را انتخاب کرد. رئيس‌جمهوري بايد در اجلاس امسال، اين موضع ايران را تشريح و هزينه‌هايي را که ايران بابت آن پرداخته است، بيان کند.

رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: آقاي روحاني بايد به‌عنوان رئيس‌جمهوري ايران، انتظاراتي را که ايران از کشورهاي دنيا دارد با آنان مطرح و خطاب به اين کشورها تأکيد کند که نبايد دنباله‌رو تحريم‌هاي آمريکا باشند و قدر رويکرد مشارکتي ايران را بدانند.

او افزود: رئيس‌جمهوري همچنين بايد در اين اجلاس اقتدار جمهوري اسلامي ايران را مورد تأکيد قرار دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته