جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 خبر 

 رئيس پليس تهران:

70 درصد کشته شدگان تصادفات تهران عابران پياده هستند

رئيس پليس تهران گفت که 70 درصد از کشته شدگان تصادفات در سطح معابر پايتخت را عابران پياده و راکبان موتورسيکلت تشکيل مي دهند.سردارحسين رحيمي در جلسه هماهنگي استقبال از مهر 97 افزود: مشکلات ترافيکي روزانه در مناطق با حضور ميداني معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري هر منطقه رصد شود و اين معاونان تنها به نشستن در اتاق خود اکتفا نکنند.وي ادامه داد: همچنين بايد نقاط حادثه خيز تصادفات در هر منطقه شهر از روي کروکي ها شناسايي و ايمن سازي شود.رحيمي به وجود بيش از يک ميليون و 100 هزار دانش آموز در شهر تهران اشاره کرد و اظهارداشت : بيشتر اين دانش آموزان از سرويس مدرسه استفاده مي کنند که در اين راستا آموزش رانندگان براي برخورد مناسب با دانش آموزان به صورت ويژه اي انجام مي شود.

ماتيس: به اسد درباره حمله‌ شيميايي در ادلب هشدار داده‌ايم

وزير دفاع آمريکا گفت واشنگتن به رئيس جمهور سوريه در مورد استفاده از هرگونه سلاح شيميايي در حمله احتمالي به ادلب هشدار داده است.به گزارش ايسنا، به نقل از سايت ارم نيوز، جيمز ماتيس، وزير دفاع آمريکا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما آنچه دولت بشار اسد (رئيس جمهور سوريه) در ادلب انجام بدهد را از نزديک کنترل خواهيم کرد.وزير دفاع آمريکا گفت: ما به اسد درباره استفاده از سلاح‌هاي شيميايي در آخرين پايگاه مخالفان در اين کشور که جنگ آن را چند تکه کرده، هشدار داديم.اين مسئول آمريکايي اشاره‌اي نکرد در صورت نقض اين هشدار ، آيا آمريکا اقدامي نظامي را در پيش خواهد گرفت يا نه.

طالبان، آماده دومين دور مذاکرات با آمريکا است

مقامات طالبان در مصاحبه‌هاي جداگانه در روزهاي اخير اعلام کردند که اين گروه آماده دومين دور مذاکرات با امريکا که به احتمال بسيار اين ماه برگزار مي‌شود هستند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، انتظار مي‌رود در اين دوره از مذاکرات درباره‌ تبادل زندانيان، تدايبر اعتمادساز و راههاي ادامه ديدارها گفت و گو و تبادل نظر شود.يکي از مقامات طالبان اعلام کرد دور اول مذاکرات با برنامه‌ ديدار دوباره در ماه سپتامبر به پايان رسيد. آمريکا هنوز اين ديدار را نه تاييد و نه رد کرده است.

قبل از آغاز حمله به ادلب ؛

ترکيه از دمشق مهلت خواست

نماينده ويژه رئيس جمهوري روسيه در امور سوريه گفت، کشورش نسبت به تحقق راهکاري مسالمت‌آميز براي حل بحران موجود در وضعيت فعلي ادلب اميد دارد. از سوي ديگر منابع سوري مطلع به اسپوتنيک گفتند، ترکيه از طريق روسيه از دمشق درخواست کرده مهلت اضافي چند روزه‌اي را قبل از شروع عمليات ارتش سوريه براي آزادسازي استان ادلب بدهد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، الکساندر لاورنتيف، نماينده ويژه ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه در امور سوريه اظهار کرد، به اعتقاد وي، تفکيک شبه‌نظاميان افراطي و جناح مخالف ميانه‌رو در ادلب امري است که برعهده ترکيه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته