جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 ميز خبر 

 شرکت نفت پارس بهترين شرايط توليد را دارد

رئيس پالايشگاه و معاون عمليات شرکت نفت پارس با اشاره به شرايط نامساعد توليدي در کشور، گفت: به رغم اين وضعيت شرکت نفت پارس در سال جاري بهترين شرايط توليد خود را در طي 60 سال فعاليت خود دارد.

به گزارش ايرنا، رامين پرتوي در نشستي که با حضور جانشين بسيج کارگري کشور به مناسبت اجراي طرح «نوبت ايثار کارگري» در اين کارخانه برگزار شد، به شرايط توليد نامناسب در کارخانجات اشاره کرد و افزود: در ماه ها و روز هاي اخير در حاليکه بسياري از شرکت هاي اطراف ما فعاليت هاي روزانه شان با مشکل مواجه شده ولي شرکت نفت پارس بهترين شرايط توليد خود را مي گذراند.

وي اظهار داشت: امسال اين شرکت نسبت به دوره هاي مشابه تاريخ خود بالاترين سهم توليد و بالاترين حجم صادرات را داشته است و اين در حالي است که خيلي از شرکت ها حتي براي پرداخت حقوق کارگران خود با مشکل مواجه شده اند.

وي با بيان اينکه ارزآوري يکي از دغدغه هاي واحدهاي توليدي است، گفت: از لحاظ افزايش توليد و بهره وري خيلي از برنامه هدف گذاري شده جلوتر هستيم و اين در حالي است که حجم کاري پرسنل نسبت به 4 سال گذشته دو برابر شده ولي تمام پرسنل با رغبت کامل در واحد خود کار مي کنند.

رئيس پالايشگاه نفت پارس گفت: رکورد زني نفت پارس به تلاش نيروهاي کف کارگاه اتفاق افتاده است و تمام پرسنل از کارگر و کارفرما دست به دست هم داده اند تا اين توليد را به دست آورند و اين عملکرد نتيجه روحيه بالاي پرسنل و کار بسيجي و اتحاد آنان است.

رئيس کميسيون انرژي مجلس:

درآمد زايي از منابع گازي جزو اولويت هاي کشور است

رئيس کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي گفت: با برنامه ريزي هاي انجام شده در آمدزايي از منابع گازي کشور مانند منابع نفتي از اولويت هاي دولت و مجلس شوراي اسلامي خواهد بود.

فريدون حسنوند در آيين بهره برداري از طرح گازرساني به شهرهاي قلعه رئيسي و ديشموک در استان کهگيلويه و بويراحمد در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: درآمد زايي از تمام ذخائر و منابع گازي کشور با يک چشم انداز 20 تا 50 ساله در حال برنامه ريزي است.وي بيان کرد: علاوه بر گازرساني به همه منازل مسکوني استفاده از اين منبع بزرگ براي درآمد زايي بيشتر در اولويت همه بخش هاي کشور قرار دارد.حسنوند وابسته شدن صنايع کشور به حوزه گاز را ضروري دانست و گفت: در صورت اجراي اين طرح علاوه بر افزايش ارزش افزوده و ارز آوري ،درامد گازي کشور مانند درآمد نفتي افزايش چشمگيري خواهد يافت.وي با اشاره به اينکه 18 هزار واحد صنعتي در کشور ظرفيت استفاده از گاز را دارند گفت: با اجراي اين طرح 2/7 ميليارد ليتر سوخت مايع صرفه جويي خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته