جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 ريشه ژنتيک در بروز اعتياد 

 مسئول کميته جشنواره دانشجويي سومين کنگره بين المللي پزشکي شخصي ايران با اشاره به درمان موفق معتادان با توجه به رويکرد پزشکي شخصي گفت: ميزان وابستگي افراد به موادمخدر، سيگار، بازي‌هاي رايانه‌اي،‌اينترنت و ... بر اساس ژنتيک آنها متفاوت است بنابر اين با استفاده از پزشکي شخصي مي‌توان راهکار مؤثرتري در درمان موفق اين افراد داشته باشيم.

به گزارش روابط عمومي دبيرخانه دائمي کنگره بين المللي پزشکي شخصي،دکترآروين حقيقت‌فرد، دکتراي ژنتيک در ارتباط با برگزاري سومين کنگره بين المللي پزشکي شخصي ايران و برگزاري همزمان جشنواره دانشجويي اظهار داشت: جديدترين دستاوردها علمي در ارتباط با موضوع پزشکي شخصي در اين کنگره که 24 تا 26 بهمن‌ماه سال جاري برگزار مي‌شود، توسط اساتيد و صاحبنظران برجسته ارائه و مورد بحث و گفت‌وگو قرار مي‌گيرد.

وي افزود: پزشکي شخصي در حوزه‌هاي مختلفي همچون بيماري سرطان، بيماري‌هاي روان و اعتياد و ناباروري قابل بحث بوده و بايد توجه داشت که بر اساس موضوع پزشکي شخصي هر فرد بر اساس ژنوم شخصي خود نياز به درمان متفاوت بيماري‌ها دارد در حالي که در پزشکي کلاسيک نشانه‌هاي جهان‌شمول کلي وجود دارد و براي بيماران با يک بيماري يکسان اقدامات درماني يکساني انجام مي‌گيرد در حالي که افراد بر اساس ژنوم خود نياز به درمان متفاوت داشته تا با بهبودي بهتري همراه شوند.

اين متخصص در حوزه بيماري‌هاي روان و اعتياد ادامه داد: اعتياد نيز از جمله بيمار‌ي‌هايي است که بايد بر اساس پزشکي شخصي به آن توجه کرد همچنين اين اصل را مدنظر قرار داد که درمان اعتياد نداريم بلکه درمان معتاد مدنظر است و بر اساس ژنتيک فرد، ترک اعتياد مناسب را مي‌توان ارائه و در نهايت نتيجه موفق و بدون شکستي را شاهد بود.حقيقت‌فرد گفت: در مورد بيماري‌هاي روان نيز به همين صورت است و ابتدا بايد ژنتيک فرد را شناخت و در گام بعدي درمان مؤثر را انجام داد همچنين ميزان وابستگي افراد به موادمخدر، سيگار، بازي‌هاي رايانه‌اي،‌اينترنت و ... بر اساس ژنتيک آنها متفاوت است بنابر اين با استفاده از پزشکي شخصي مي‌توان راهکار مؤثرتري در درمان موفق اين افراد داشته باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته