جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 درخواست از شوراي کار براي ترميم دستمزد کارگران 

 رييس اتحاديه کارگران قراردادي و پيماني معتقد است که طرح پيشنهاد اعطاي کوپن و بن کالا حکم مسکّن موقتي را دارد تا بخشي از معيشت کارگران را پوشش دهد. او از شوراي عالي کار خواست تا ترميم مزد کارگران را در دستور کار قرار دهد.به گزارش ايسنا، فتح‌اله بيات درباره اجراي طرح اعطاي کوپن الکترونيکي در کشور، ابراز عقيده کرد و گفت: اگر قرار است تامين اقلام و مايحتاج اساسي خانوارهاي کارگري در قالب شارژ کارت صورت گيرد، اقلام غيرنقدي باشد بهتر است. امروز سبد معيشت کارگران کوچک‌تر مي‌شود لذا از شوراي عالي کار و سرپرست وزارتخانه انتظار داريم تا مشکلات جدي‌تري براي زندگي کارگران پيش نيامده اقدام عاجلي صورت دهند.

وي ادامه داد: با اتفاقاتي که در مجموعه اقتصاد کشور به ويژه در بحث نرخ ارز و دلار به وجود آمد، افزايش 19.5 درصدي حقوق و دستمزدي که شوراي عالي کار در اسفندماه سال گذشته تعيين کرده بود، عملا خنثي شد. متاسفانه قدرت خريد کارگران در ماه‌هاي اخير افت شديدي پيدا کرده و بسياري از خانوارهاي کارگري از تامين حداقل‌هاي زندگي عاجزند.

بيات گفت: اگر طرح‌هايي مثل کوپن و بن کالا مطرح و پيشنهاد مي‌شود تماما مقطعي است و حکم مسکن موقتي را دارد تا بخشي از معيشت جامعه کارگري را که به خطر افتاده پوشش دهد و نمي‌تواند به عنوان سياست مادام العمر دنبال شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته