جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 خبــر 

 در قالب طرح توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور «مهتاب»؛

ايجاد 250 فرصت شغلي در خميني‌شهر

بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در قالب طرح توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور «مهتاب» (مدل هادي تلاش اقتصادي برکت) 250 فرصت شغلي در شهرستان خميني‌شهر ايجاد مي‌کند.

به گزارش دريافتي از معاونت توسعه‌ کارآفريني اجتماع‌محور بنياد برکت، در ديدار چندي پيش محمدجواد ابطحي نماينده‌ مردم خميني‌شهر در مجلس شوراي اسلامي با دکتر محمد مخبر رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، مقرر شد برنامه‌ريزي براي اشتغال‌زايي، محروميت‌زدايي و توانمندسازي اقتصادي در اين شهرستان از سوي بنياد برکت انجام شود.

در همين راستا، جلسه‌اي در فرمانداري خميني‌شهر با حضور مديران بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) و نماينده‌ مردم خميني‌شهر در مجلس شوراي اسلامي و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي و اقتصادي اين شهرستان برگزار و مدل‌هاي اشتغال‌زايي و مشارکت هاي اقتصادي بنياد برکت در حوزه‌هاي تسهيلات‌محور، اجتماع‌محور و بنگاه‌محور تشريح و تبيين شد.

هم‌چنين مقرر شد که در حوزه‌ توانمندسازي اقتصادي بنگاه‌محور، شرکت‌هايي که علاقه‌مند به سرمايه‌گذاري و مشارکت در ايجاد اشتغال هستند، به بنياد برکت معرفي شوند. در حوزه‌ي تسهيلات‌محور هم از محل تسهيلات بانک پارسيان به عنوان بانک عامل استفاده خواهد شد.

براساس اين گزارش، در حوزه‌ توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور و در قالب طرح «مهتاب»، 250 فرصت شغلي در مرحله‌ي اول در خميني‌شهر ايجاد مي‌شود که مدت اجراي اين طرح از ابتداي مهر ماه 97 تا پايان سال خواهد بود.

طرح اجتماع‌محور «مهتاب» بر مشاغل و کسب‌وکارهاي خرد و خانگي متمرکز است و در خميني‌شهر با توجه به ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي اقتصادي منطقه در زمينه‌هايي هم‌چون زنبورداري، قالي‌بافي، صنايع دستي و گردشگري اجرا خواهد شد.

با توجه به نزديکي خميني‌شهر به اصفهان، ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي فراواني در حوزه‌هاي گردشگري، بوم‌گردي و صنايع دستي در اين شهرستان وجود دارد.

مدير عامل فولاد مبارکه:

کاهش چشمگير 40 درصدي مصرف آب و افزايش عرضه محصول به بازار

اصفهان -راعي

دکتر بهرام سبحاني در جلسه کميته مديريت شرکت فولاد مبارکه تصريح کرد: اگرچه از ابتداي سال جاري شرکت فولاد مبارکه همانند ساير بخشهاي کشور با محدوديت‌هاي متعدد از جمله آب مواجه بوده است، اما مديريت و کارکنان شرکت با همدلي و همکاري صميمانه، اجراي پروژه‌هاي خلاقانه متعدد و تصفيه و بازچرخاني حداکثري پساب در خطوط توليد توانستند علاوه بر اين که ميزان مصرف آب خام شرکت را به 2.7 ليتر براي هر کيلو توليد فولاد کاهش دهند، با رشد 13 درصدي توليد نسبت به سال قبل، فراتر از اهداف تدوين شده عمل نمايند.

دکتر سبحاني در ادامه تصريح کرد: دستاوردهاي بي‌نظير شرکت فولاد مبارکه در حوزه آب در حالي به‌دست آمده است که کمترين ميزان مصرف آب در بين فولاد‌سازان دنيا بالاي 3.7 ليتر بوده است و از اين جهت شرکت فولاد مبارکه با دستيابي به عدد 2.7 ليتر بر کيلوگرم، سرآمد شرکت‌هاي فولادساز داخلي و خارجي است.

وي با تاکيد بر اين که شرکت فولادمبارکه با تلاش کارکنان و سرمايه‌گذاري‌هاي هوشمندانه در تکميل زنجيره فولاد در گروه خود ارزش افزوده اقتصادي قابل توجهي را براي کشور ايجاد کرده است، خاطرنشان کرد : امروز بيش از هر زمان ديگر رسالت فولاد مبارکه در توسعه اقتصادي کشور حائز اهميت است بنابراين بايد ضمن تامين حداکثري نياز داخل، با استفاده از فرصت صادرات براي کشور ارزآوري داشته باشيم.

مديرعامل فولادمبارکه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهميت تامين کالا و خدمات مورد نياز شرکت از محل داخل کشور، اظهار کرد : بايد با قوت بيشتر به بومي سازي قطعات و تجهيزات موردنياز شرکت توجه داشته باشيم و با حمايت هرچه بيشتر از سازندگان داخلي تمامي اقلام مورد نياز را در ليست بومي سازي قرار دهيم.

تحقق وعده سازمان آب و برق خوزستان در اجراي خط انتقال آبرساني به 92 روستاي آبادان

اهواز-خبرنگار آفرينش

وعده سازمان آب وبرق خوزستان در اجراي خط انتقال آبرساني به 92 روستاي حومه آبادان و خرمشهر از طرح غدير، محقق شد.

معاون آبرساني اين سازمان با بيان مطلب فوق به کارکردهاي مثبت و ارزنده گروههاي عملياتي و اجرايي سازمان اشاره کرد و اظهار داشت: اين گروهها بدون آن که جريان آب و کاهش دبي و فشار خط 1600 ميليمتري ورودي طرح غدير به آبادان را قطع کنند عمليات را به اتمام رساندند.

صابر عليدادي در ادامه به عمليات اخذ انشعاب از خط غدير و اتصال خط 500 ميليمتري آبرساني به تاسيسات شهيد کشتکار آبادان اشاره کرد و گفت: اين اتصال به روش Hot tap (اتصال گرم) بدون قطع آب شهر آبادان انجام شد.

معاون آبرساني سازمان آب و برق خوزستان، با تصريح بر اين که در شرايط عادي براي اخذ اين انشعاب نياز به حدود 24 ساعت قطع جريان آب شهر آبادان داشتيم افزود: به روش اتصال گرم موفق شديم بدون قطع آب و خاموشي الکترو موتورهاي ايستگاه پمپاژ اين اتصال را برقرار کنيم. وي با بيان اين که پروژه آبرساني به تاسيسات آبرساني شهيد کشتکار آبادان آماده بهره‌برداري است تصريح کرد: از اين پس با انتقال آب غدير حدود 60 هزار نفر از 78 روستا از نعمت آب شرب با کيفيت بهره مند خواهند شد.

عليدادي در ادامه به بيان مشکلات اين پروژه اشاره کرد و افزود: اين پروژه با عبور از حدود 33 نهر کشاورزي، اجراي خط انتقال در مجاورت رودخانه، کار در شرايط مد و ريزشي بودن خاک، انجام شد. وي اقدامات قابل توجه اين پروژه را برشمرد و گفت: احداث ايستگاه پمپاژ و تامين تمام قطعات و شيرآلات و اتصالات با توجه به نوسانات نرخ ارز و تلاطم بوجود آمده در بازار در مدت 15 روز تهيه و نصب شد. معاون آبرساني سازمان آب و برق خوزستان، عبور خط انتقال از رودخانه بهمنشير را موفقيت‎آميز دانست و گفت: سازمان آب وبرق خوزستان، تا کنون در آبرساني به محدوده‌هاي روستايي آبادان و خرمشهر، 20 ميليارد تومان هزينه کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته