جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 در استان 

 شهردار تبريز در بازديد از تفرجگاه عينالي:

فقر فضاي سبز تبريز را رفع مي کنيم

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز گفت: طي 9 ماه اخير 8 پارک محله‌اي احداث شده که تا پايان سال اين رقم را به 20 پارک محله‌اي چندمنظوره افزايش خواهيم داد.

مهندس ايرج شهين باهر در جريان بازديد از تفرجگاه عينالي در جمع اعضاي شوراي شهر، افزود: توسعه متناسب فضاي سبز در قالب پارکهاي منطقه‌اي و محله‌اي مي‌تواند تبريز را به شرايط ايده آل خود بازگرداند.

وي تصريح کرد: خوشبختانه مصوبات شوراي اسلامي شهر نيز درراستاي تحقق سياستهاي کلان توسعه فضاي سبز است و با تصويب 250 ميليارد تومان در بودجه سال جاري براي توسعه و نگهداري آن توانستيم پيشرفت قابل قبولي براي اجراي پروژه احداث پارک محله‌اي داشته باشيم.

شهين باهر متذکر شد: رويکرد متفاوتي براي احداث پارکهاي محله‌اي و منطقه‌اي وجود دارد و مي خواهيم توازن منطقي بين آنها ايجاد کنيم.

شهردار تبريز ادامه داد: امکان دسترسي به پارکهاي منطقه‌اي مانند عينالي، ائل گلي، ائل داغي، عباس ميرزا و غيره در همه زمانها وجود ندارد و مي بايستي پارکهاي محله‌اي متعدد، مخصوصا در محلات کم برخوردار با هدف دسترسي آسان با کاربريهاي فرهنگي، تفريحي، ورزشي و غيره احداث کنيم.شهين باهر خاطر نشان کرد: با احداث پارکهاي محله‌اي مي‌توان در کاهش هزينه سفرهاي درون شهري، کاهش بار ترافيکي، تحقق برنامه‍‌هاي مديريت بحران ميسر مي‎شود.وي عنوان کرد: با احداث پارکهاي محله‌اي امکان اسکان موقت و واکنش سريع خدمات شهرداري تبريز در مواقع بحراني ناشي از زلزله فراهم مي‌شود و شهروندان با آموزشهاي شهروندي مي‎توانند نحوه همکاري با شهرداري را در اين مواقع کسب کنند. شهردار تبريز همچنين اضافه کرد: مزاياي احداث پارکهاي منطقه‌اي نيز تعديل آب و هواي تبريز، امکان افزايش جاذبه‎هاي گردشگري با ورود سرمايه‎گذاران بخش خصوصي را فراهم مي‌کند که از جمله آن به پارک بزرگ تبريز، پارک بزرگ آرپا دره سي، عباس ميرزا و غيره اشاره کرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري البرز:

ضرورت توجه به کيفيت آرد و نان

کرج _خاکپور

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري البرز به ضرورت توجه ويژه به کيفيت آرد و نان و سلامت و رضايت مصرف‎کنندگان تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، عباداله کامکار در جلسه مشترک کارگروه آرد و نان و اتحاديه نانوايان شهرستان ها اظهار داشت: آنچه براي ما در اين کارگروهها مهم است و بايد به آن بيش از حد توجه شود کيفيت آرد و نان و همچنين سلامت و رضايت اين صنف است که در واقع در کنار حمايت از توليدکننده کيفيت نان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. وي افزود: در اين جلسه جهت بهبود وضعيت کيفيت گندم آرد و نان اتحاديه‎ها مديران کل مرتبط صنعت و معدن نظرات خود را ارئه کردند. کامکار گفت: بررسي بخشنامه‎هاي، عدم صدور مجوز نانوايي‎هاي و تعيين تکليف مناطق نيازمند به احداث نانوايي‌ها در اين جلسه مورد بررسي قرار گرفت.

معاون استاندار گفت: علاوه بر اين نيازمنديهاي استان توسط اتحاديه هاي آرد و نان شهرستانهاي استان نيز مورد بررسي قرار مي‎گيرد.

در اين نشست مقرر شد هيچ واحدي در حال حاضر نسبت به تبديل وضعيت اقدام نکند، مگر اينکه کارشناسي دقيق توسط فرمانداريها و صنعت و معدن صورت پذيرفته در صورت نياز مناطق برخوردار در آينده مورد بررسي قرار گيرد.

همچنينن موضوع ميزان نياز سبوس براي دام استان توسط جهاد کشاورزي مورد بررسي قرار گرفت

فرماندار خبر داد؛

ممنوعيت خروج کالاهاي اساسي از مريوان

‌فرماندار مريوان اعلام کرد: خروج هر نوع کالاي اساسي اعم از روغن، برنج، قند و ... از مرز که با معيشت مردم ارتباط مستقيم دارند، ممنوع شد.

‌محمد شفيعي در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايسنا، ‌اظهار کرد: از امروز به گمرک و نهادهايي که با اين مسئله در ارتباط هستند، اعلام کرديم که از خروج هر نوع کالاي اساسي اعم از روغن، برنج و ساير اقلام اساسي که با معيشت مردم ارتباط دارند، جلوگيري شود.

وي ضمن تاکيد بر ضرورت احترام به مهمانان عراقي از سوي مردم مريوان، افزود: چون ارتزاق مردم مريوان براي ما اولويت دارد، ضمن احترام به مهمانان و گردشگران عراقي، از امروز براي خروج کالاهاي اساسي ممنوعيت قائل شديم.

فرماندار مريوان با اشاره به اينکه کارگروهي براي رسيدگي به اين وضعيت تشکيل شد،عنوان کرد: اين تصميم امروز کتبا به گمرک ابلاغ شده و از امروز رسما اجرا مي‌شود و اجازه نخواهيم داد ارتزاق مردم مريوان به هيچ عنوان از شهرستان خارج شود.

وي در خصوص افزايش قيمت کالا در مريوان هم اعلام کرد: افزايش قيمت کالا در مريوان ارتباطي به اين موضوع ندارد و بازرسين سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان بايد بازديدهاي دوره‌اي خود را انجام دهند و مجمع امور صنفي هر شهرستان بايد وظيفه خود را انجام داده و تعزيرات هم در اين زمينه ورود کند تا از اين افزايش قيمت ها جلوگيري شود.

لازم به ذکر است فرماندار مريوان از ورود و خروج مهمانان عراقي و خروج بيش از حد کالاهاي اساسي از اين شهرستان توسط آنها خبر داد و خواستار تشکيل کارگروه تنظيم بازار استاني براي حل اين بحران شد و در پي انتشار اين خبر مدير کل مرزي وزارت کشور از فرماندار مريوان خواست تا کالاهاي موردنياز اين شهر را به استانداري کردستان اعلام کند تا ستاد تنظيم بازار استان مانع خروج اين کالاها شود.

فوت 3 کرجي بر اثر مسموميت

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي و اورژانس البرز از فوت 3 نفر براثر مسموميت در کرج خبر داد و گفت: علت مسموميت 12 نفري که به بيمارستان رجايي منتقل شدند به طور دقيق مشخص نيست.

«مهرداد بابايي» در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، اظهار کرد: از صبح ديروز دوشنبه 19 شهريور تاکنون 12 نفر به بيمارستان شهيد رجايي کرج با علائم مسموميت مراجعه کرده‌اند که متأسفانه سه نفر از آن‌ها تاکنون فوت شده‌اند.

وي ادامه داد: 9 نفر ديگر از اين مسموم‌شدگان همچنان در بيمارستان بستري شده‌اند.

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي و اورژانس البرز در پاسخ به اين‌که گفته شده علت مسموميت اين افراد مصرف مشروبات الکلي بوده است؛ افزود: علت دقيق مسموميت اين افراد هنوز مشخص نيست و در حال بررسي هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته