جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 نقش شفر و ملکي در لغو سوپر جام
 گره‌ کوري که با دندان هم باز نمي‌شود 

 باشگاه استقلال اعلام کرده قصد طرح دعوي به دادگاه بين المللي ورزش را دارد تا از حق خود در خصوص سوپر جام دفاع کند.

«سوپر جام»، اتفاق ويژه‌اي بود که در فوتبال ايران نيفتاد تا واژه «سوپرجام» تبديل به پرمصرف ترين واژه در دايره لغات فوتبال نويسان در هفته‌هاي اخير باشد. پرونده پيچيده سوپرجام حالا تبديل به يکي از معضلاتي شده که فدراسيوني‌ها با آن درگير هستند و استقلالي‌ها هم قصد کوتاه آمدن از مواضع خود را ندارند.

استقلالي‌ها در حالي براي احقاق حق خود در پرونده سوپرجام پافشاري مي‌کنند و قصد طرح دعوي با صرف هزينه‌هاي مرتبط به دادگاه بين المللي ورزش را دارند که چند ماه پيش به راحتي مي‌توانستند با اين مقوله برخورد کرده و از سوپرجام براي خود يک فرصت مي ساختند. مهر در اين خصوص نوشت: بسته بودن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپوليس بهترين فرصت را براي آبي‌هاي پايتخت ايجاد کرد تا با تيمي قدرتمند در زمان تعيين شده در اين بازي حضور يافته و فصل را با روحيه‌اي مناسب آغاز کنند و نه اينچنين با تنش و دعوا. اما آبي ها اين فرصت را با دست خود تبديل به تهديد کردند.

استقلالي‌ها چند ماه پيش مي‌توانستند اين گره را به راحتي با دست باز کنند اما تصميمات عجيب باعث شد تا سوپرجام تبديل به گره کوري شود که حالا حتي باز کردن آن با دندان هم چندان ممکن نيست.

اگر آبي‌ها در سوپرجام به چالش بزرگي برخورد کرده و امير حسين فتحي سرپرست اين باشگاه با علم به بلا نتيجه بودن، انرژي زيادي را صرف حل و فصل اين پرونده کرده و مي‌کند، حاصل تصميمات عجيبي است که چند ماه پيش در مجموعه فني و مديريتي استقلال گرفته شد.

در واقع نطفه عدم حضور استقلال در سوپرجام در گفته‌هاي وينفرد شفر بسته شد. سرمربي آبي پوشان که مي‌توانست خيلي راحت و در موعد مقرر در تهران حضور يافته و هم نقل و انتقالات تيمش را مديريت کرده و هم تمرينات آبي پوشان را به موقع آغاز کند، بر خلاف عرف معمول ديرتر از زمان مقرر به تهران آمد و طولاني شدن تعطيلات شفر بود که هم روند آماده سازي اين تيم را مختل کرد و هم منجر به وقفه طولاني در نقل و انتقالات شد.شفر که شرايط تيمش را براي سوپرجام مناسب نمي‌ديد، با طرح موضوع نا آمادگي دو تيم استقلال و پرسپوليس و احتمال وقوع مصدوميت براي بازيکنان دو تيم در آستانه رقابت هاي آسيايي، خواهان لغو بازي (لااقل در زمان مقرر) شد تا شرايط براي انجام نشدن اين بازي مهياشود.

پس از آن استقلالي‌ها تيم شان را براي گذراندن اردوي پيش فصل به ترکيه فرستادند و با راهکار (ترفندي) کاملا مبتديانه برنامه اردو را به نوعي تنظيم کردند که در زمان اعلام شده براي برگزاري ديدار سوپرجام تيم شان در تهران نباشند.

بازي غير معمولي را که شفر در پروژه برگزار نشدن سوپرجام آغاز کرد، ملکي رئيس هيات مديره آبي‌ها به بدترين شکل ممکن به پايان رساند و بنا به گفته فتاحي رئيس کميته مسابقات سازمان ليگ، او بود که به عنوان نماينده تام الاختيار باشگاه قطعي بودن عدم حضور تيمش در تاريخ 29 تير در تهران را تاييد کرد تا اين اعلام مبناي تصميماتي باشد که به ضرر استقلال تمام شد. فتاحي اعلام کرد که حتي صداي ضبط شده ملکي هم موجود است.

اگر استقلالي‌ها امروز در پرونده سوپرجام مغموم هستند و نااميدانه تلاش مي‌کنند تا اين گره کور را به سختي را با دندان باز کنند، اين معضل حاصل سلسله اشتباهاتي بود که از راس کادر فني اين تيم (سرمربي) آغاز شد و به راس کادر مديريتي (رييس هيات مديره) خاتمه يافت. در واقع تير خلاص را ملکي عضو هيات مديره آبي پوشان در اين پرونده به پيکر تيم خودش زد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته